Десять цікавих фактів про Харківське метро.
Метрополітен Харкова - основний спосіб пересування для багатьох містян, а з початком повномасштабної війни ще й надійне укриття від ворожих обстрілів. Харківську "підземку" запустили у 1975 році, на той момент вона стала другою в Україні після київської. І це лише один з цікавих фактів, про який могли не знати навіть корінні харків'яни.
Редакція сайту 057 розповідає десять цікавих фактів про Харківське метро.
Найглибшою станцією Харківського метрополітену є станція "Пушкінська". Її глибина - близько 35 метрів.
В перший день роботи у 1975 році поїзди Харківського метрополітену перевезли 413 тисяч пасажирів.
Найкоротшим перегоном Харківської "підземки" є перегін "Архітектора Бекетова" - "Держпром". Його довжина - 771 метр, а час руху поїзду між станціями складає 1 хвилину 50 секунд.
Харківське метро побудоване за "хитрою" схемою "класичного трикутника". Вона дозволяє пасажирам робити лише одну пересадку.
Найдовшим перегоном Харківського метрополітену є перегін "Київська" - "Академіка Барабашова". Його довжина - 2407 метрів, а час руху поїзду між станціями складає 3 хвилини 15 секунд.
Причиною будівництва Харківської "підземки" є мільйонний містянин. У 1962 році Харків став містом-мільйонником і за негласними "совковими" стандартами міг розраховувати на дозвіл будувати у себе метро.
Середня швидкість поїздів Харківського метро становить 35,6 кілометрів на годину. Хоча до 1990 року поїзди рухалися із середньою швидкістю 42,1 кілометри на годину.
Харківський метрополітен будували не лише професійні робітники, а й студенти харківських вишів, учні ПТУ і технікумів. Такі "студентські" бригади практикувалися весь період будівництва.
З 15 липня 2001 по 15 січня 2003 року на Олексіївській лінії Харківської "підземки" курсували тільки чотирьохвагонні поїзди. Таке нововведення прийняли через низький пасажиропотік і необхідність капітального ремонту поїздів.
Спочатку станцію Харківського метро "Центральний Ринок" планували зробити у районі Благовіщенського собору. В то же час станцію "Площа Конституції" планувалася в районі ресторану "Центральний".