
Справа про розкрадання на фортифікаціях: Руденко залишили за ґратами, - ВІДЕО

Питання не в грошах, або не лише грошах. Апеляційний суд Харкова відмовився випустити з-під варти колишнього заступника мера Харкова, якого обвинувачують у створенні злочинної схеми з розкрадання бюджетних коштів на будівництві фортифікацій. Афільована з ним фірма була підрядником ХОВА в цих роботах.
28 червня Нацполіція затримала ексвіцемера Харкова Андрія Руденка та чотирьох його спільників за обвинуваченням в розкраданні грошей на будівництві фортифікацій в Харківській області. Цьому гучному затриманню передувало майже піврічне розслідування, про яке писали медіа та Харківській антикорупційний центр.
Суть справи досить проста. Ще у 2024 році департамент ЖКГ Харківської ОВА уклав 33 договори із ТОВ “Тех-Інком” на будівництво фортифікаційних споруд на загальну суму 555,9 млн грн. ТОВ “Тех-Інком” - фірма, афільована з Андрієм Руденко. Адже за документами заснували фірму “Тех-Інком” в 2018 році та довгий час власниками були Ігор Карпенко та Вікторія Письмак, яка, за даними правоохоронців, має з Руденко спільну дитину.
За матеріалами справи, основний підрядник (ТОВ “Тех-Інком”) та ще три комерційні структури, через які купували матеріали для будівництва фортифікацій з націнкою у 30%.Така “маржа” призвела до збитків державі у розмірі 5,4 млн грн. І це тільки за одним епізодом.
Поки тривало розслідування Руденко та його спільники залишалися на волі, ба більш продовжували засвоювати підряди. Але в червні, після обшуків, Руденко оголошено підозру за статтями, не лише пов’язаними з привласненням майна, зловживанням службовим становищем та легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом, а й у створенні організованої злочинної групи для розкрадання бюджетних коштів на будівництві фортифікацій на Харківщині. Сам екс-посадовець провину не визнав.
І ситуація, при якій мені передбачається, по-перше, організація якоїсь злочинної групи, я не розумію, злочинна група – це директор однієї компанії, директор іншої компанії, які між собою працювали, змінювалися. Якщо є якісь питання, зрушення ціни в якихось елементах, питання немає, розберіться по бухгалтерії. Закінчений результат – це договірні відносини з ОВА. У ОВА претензій немає. підрядників.Тому, може, вибачте мені, за такий тон, вибачте, будь ласка, але я, чесно кажучи, не розумію, що відбувається. Я не розумію, в чому моя вина. Пам'ятаєте, як в тому віршику, "я виноватый лише в тому, що хочеться вам кушать", - прокоментував справу сам Руденко в суді першої інстанції.
Але провину частково визнав інший фігурант. В прокуратурі, навпаки наголошують - мова йде чи не про наймасштабнішу схему з розкрадання на фортифікаціях. Хоча збиток на фоні контрактів Руденко та взагалі майже 8 млрд, витрачених на фортифікації лише на Харківщині, мізерний. При цьому схема потрапила в поле зору новопризначенного Генпрокурора, який особисто зазначив на контролю за справою.
Стосовно підозрюваних скеровано клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення розміру застави. Від себе додам — вкрадені з бюджету кошти мають бути повернуті державі у повному обсязі. І це стосується не тільки цього випадку. А всіх охочих збагатитися на оборонці чи армії, застерігаю — відповідатимете з усією суворістю, зазначив Руслан Кравченко.
У суді першої інстанції прокурори також зазначили: на свободі Андрій Руденко може впливати на свідків, та може скритися від правосуддя - знає як покинути країну. Адвокати та сад Руденко заперечували. Мовляв, хотів б - виїхав б за півроку слідства, та й сама справа без підозри до замовників, які погоджували витрати, без чиновників ХОВА, дивна.
Все кримінальне провадження, якщо прибрати всі емоції, прибрати те, що це фортифікація, прибрати те, що це Руденко, прибрати те, що люди, коли чують саме слово розкрадання фортифікації, вони вже завідомо вважають особу винною.. Однак, якщо залишити фактаж, чисто фактаж, є висновки експерта, які підтверджують, що всі роботи виконані в повному обсязі. Вартість цих фактично виконаних робіт відповідає актам виконаних робіт. - зазначив його адвокат Павло Ковалишин
Але суд першої інстанції, а сьогодні й Апеляційний суд не прийняли аргументи захисту до уваги та залишили Руденко та його поплічників за ґратами, попри те, що адвокати у якості застави пропонували внести ті самі 5,4 млн гривень, розкрадання яких й закидають Руденку.
Коментарі