
Бігунок з російським триколором ліквідований: у ЦПД спростували "захоплення" Куп'янська

Російські пропагандисти 3 вересня поширили відео з дрона, на якому солдат РФ із російським прапором розгулює у центрі Куп'янська. На кадрах видно центральні будівлі міста.
У дописі пропагандисти стверджують, що окупанти "контролюють близько половини міста". Генштаб, ЦПД та військові спростували цю інформацію.
КОМЕНТАР ЦПД
За даними керівника Центру протидії дезінформації РНБО Андрія Коваленка, цей військовий вже ліквідований.
Як кажуть мені знайомі зі 114 бригади ТрО, ось цей російський бігунок з прапором у Купʼянську вже вбитий.
Всі фантазії російських воєнкорів про контроль над половиною міста Купʼянськ аж до центру - не відповідають дійсності. Традиційна тактика - бігають бігунки з прапорами, їх знімає дрон, а пропагандисти роблять свою роботу потім.
Під Купʼянськом складні бої, росіяни атакують північний фланг, додав Коваленко.
ПРОТИВНИК ЛІКВІДОВАНИЙ
На Куп’янському напрямку противник намагався висвітлити свої «успіхи» через постановочні пропагандистські матеріали, підтвердили у 10-му армійському корпусі.
Для цього ворог навіть вдавався до перевдягання у цивільний одяг та розгортання свого прапору у Купʼянську.
Усі ці спроби виявилися марними. Українські захисники миттєво знищують подібні демонстрації разом із ворожими штурмовими групами. Будь-які намагання російських окупантів використати населений пункт як декорацію для пропагандистського відео приречені на провал, йдеться в заяві.
СИТУАЦІЯ В КУП'ЯНСЬКУ
Командир 429-го окремого полку безпілотних систем "Ахіллес" Юрій Федоренко також прокоментувавпропаганду росіян.
"Це інформаційна кампанія від Російської Федерації. Її солдати перевдягаються у цивільну форму одягу, намагаються просочуватися в саме місто з однією задачею: не для захоплення міста, а зробити гарну фотографію з російською ганчіркою. Тому на сьогодні ситуація в Куп'янську максимально контрольована. Окупанти блоковані на північно-західній околиці", — сказав Федоренко.
Військовий додав, що ті росіяни, які інфільтруються в саме місто як нібито цивільне населення, просочуючись через зелені насадження, умовно кажучи, взяті в полон. Ті хто чинили супротив — ліквідовані. В полон взяли кілька десятків впродовж тижня-півтора.
СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ
За даними Генштабу, на Південно-Слобожанському напрямку Українські воїни зупинили дві атаки ворога в районі населеного пункту Вовчанськ, ще три боєзіткнення тривають.
На Куп’янському напрямку агресор три рази здійснював штурмові дії в районі населеного пункту Загризове та в напрямку Куп’янська.
Нагадаємо, на Харківщині спростували фейк про просування росіян на Козачу Лопань
Коментарі