• Головна
  • День вишиванки у Харкові: 50-метровий рушник та хода центром міста, - ФОТО, ВІДЕО
19:26, 15 травня
Надійне джерело

День вишиванки у Харкові: 50-метровий рушник та хода центром міста, - ФОТО, ВІДЕО

День вишиванки у Харкові: 50-метровий рушник та хода центром міста, - ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні у Харкові уперше від повномасштабного вторгнення пройшов Парад вишиванки.

Вишиванка - це повсякденне вбрання українців, в якому зашитий код української нації. Національні сорочки з любов'ю вишивали наші матері, українці ховали їх від імперських, радянських та рашистських окупантів. Вишиванка витримала всі випробування, і з часом набула ще більшої сили і значення - символу збереження нації.

У Харкові у День вишиванки цього року вперше після повномасштабного вторгнення провели парад вишиванок: харківці пройшлися у національному одязі ходою та показали 50-метровий вишиваний рушник.

З початку повномасштабного вторгнення це був наймасовіший захід у Харкові, незважаючи на загрозу обстрілів московитів, розповіла співорганізаторка Вишиванкової ходи Галина Куц.

В минулому 2024 році у нас була катакомбна Вишиванкова акція у підземці метро. А у 2023 році ми зібралися усі такі вишиванково-красиві біля Шевченка і одразу вдалині пролунали два потужних вибухи. Узгоджували тоді дії з поліцією: спочатку хотіли припинити акцію, а потім просто все провели у дуже пришвидшеному темпі. А у 2022 році збиралися швиденько на майдані Свободи, було нас небагато, навколо лунали вибухи.

Цього року учасники вдались до певних хитрощів, аби заплутати московитські дрони.

Діяли ми сьогодні гнучко, уподібнювалися слобідській вишивці. Орнамент слобідської вишивки рослинний, асиметричний і геометрично непередбачуваний. Ми також поводили себе непередбачувано, щоб, не дай Боже, якийсь заблукалий ворожий розвіддрон нас не засік на одному місці, поділилася Галина Куц. 

Учасники акції розповіли про історії своїх вишиванок: у Валентини Чернявської це порятунок родинної сорочки з окупованого росіянами Куп'янська, а у Світлани Демиченко ця історія тягнеться від Другої світової, коли її матір врятувала вишиту сорочку. Цей малюнок донька перенесла на вже сучасну сорочку і носить до сих пір.

В національному одязі також сьогодні показали співробітників комунальних підприємств Харкова.

Нагадаємо, харківців запросили відзначити День вишиванки: чим відрізняється слобожанській стрій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вишиванка #парад #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...