Як пройшла зима на Харківщині. ТОП-10 головних подій, - ФОТО
Десять найголовніших подій зими 2022-2023 років на Харківщині.
Зима кінця 2022 - початку 2023 років ознаменувалася, перш за все, річницею повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Однак за ці три місяці у Харкові та області сталася низка подій, які мають важливе значення для регіону та його мешканців.
Редакція сайту 057 розповідає про десять найголовніших подій зими 2022-2023 років на Харківщині.
Візит Зеленського до Харкова
6 грудня у День Збройних сил України президент Володимир Зеленський з робочим візитом приїхав до Харкова. Зеленський відвідав поранених українських військовослужбовців і вручив їм державні нагороди. Також президент вручив державні нагороди військовим медикам та бійцям ЗСУ, які відзначилися під час боїв на Харківщині.
Обшуки на території Харківської єпархії УПЦ МП
10 грудня СБУ завершила проведення обшуків на території Харківської єпархії Української православної церкви Московського патріархату. Силовики виявили бібліотеки з прокремлівською літературою, матеріали, що вихваляють Росію, і велику кількість готівки у різній валюті, включно з російськими рублями. В одній із церков навіть зберігались сухпайки Збройних сил Російської Федерації. Там же викрили монаха з паспортом країни-агресора. Служба безпеки почала перевірку його можливої причетності до розвідувально-підривної діяльності російських спецслужб.
Відкриття головної ялинки Харкова
19 грудня на станції метро "Університет" відкрили головну ялинку Харкова. Її висота становила 5,5 метрів. З 19-го числа біля ялинки проходили казкові вистави, а 31 грудня там відбувся невеликий концерт. У 2022 році міська влада через війну і загрозу безпеці харків'ян відмовилася від звичного встановлення головної ялинки на площі Свободи. За словами мера Харкова Ігоря Терехова, "усі новорічні заходи проводилися за рахунок спонсорів, з міського бюджету коштів на це не витрачали".
Перейменування Харківського академічного драматичного театру
24 грудня депутати Харківської обласної ради після серія невдалих спроб і череди скандалів нарешті перейменували Харківський академічний російський драматичний театр імені Пушкіна на Харківський академічний драматичний театр. З того часу почався процес зміни статутних документів і печатки театру. Згодом на будівлі ХАДТ з'явиться нова назва, а процес дерусифікації театру остаточно закінчиться.
Візит голови МЗС Німеччини Анналени Бербок у Харків
10 січня міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок з робочим візитом приїхала до Харкова. Бербок зустрілася з мером Харкова Ігорем Тереховим, головою Харківської обласної військової адміністрації Олегом Синєгубовим і міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Вона відвідала центр міста, райони, які зазнали найбільших ударів з боку армії РФ, об'єкти критичної й енергетичної інфраструктури та інші соціальні об'єкти. Крім того голова німецького МЗС побувала у Міській дитячій клінічній лікарні №16, яка була пошкоджена внаслідок російського обстрілу.
В ході візиту Анналена Бербок і місцева влада провели переговори щодо притягнення Росії до відповідальності за її злочини, відновлення інфраструктури Харківщини і постачання Україні нових зразків сучасної зброї. Своєю чергою Бербок пообіцяла, що Німеччина виділить гроші на резервне обладнання для критичної інфраструктури області і допоможе відбудовувати медичні заклади Харкова, а також продовжить допомагати у розміновуванні регіону та надавати військову допомогу Харківщині. Це був перший візит міжнародного політика такого рівня до Харкова після початку повномасштабної війни.
Призначення нового заступника Терехова
25 січня на засіданні позачергової сесії Харківська міська рада призначила нового заступника мера Харкова з питань стратегічного розвитку міста Дмитра Ісаєва. За це рішення проголосували 73 депутати. Серед основних завдань, покладених на нового заступника - оптимізація тендерних закупівель, проведення аудиту комунальних підприємств та робота з їхніми активами. Ісаєв почав виконувати свої обов’язки 26 січня. До цього він працював головним бухгалтером АТ "Харківобленерго".
Вирок голові Харківського окружного адміністративного суду Ользі Панченко
31 січня Вищий антикорупційний суд визнав голову Харківського окружного адміністративного суду Ольгу Панченко винною у висловленні пропозиції та наданні неправомірної вигоди за ухвалення рішення іншим суддею і призначив їй покарання у вигляді 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посаду судді строком на 3 роки.
За даними слідства, Панченко налагодила механізм одержання грошей за прийняття рішень на користь заявників. У вересні 2020 року вона запропонувала хабар своїй підлеглій - судді, яка розглядала адміністративну справу представника комерційної структури. За 3 тисячі доларів голова суду вимагала прийняти "необхідне" для підприємця судове рішення щодо земельного спору. 21 вересня того ж року силовики затримали Ольгу Панченко на робочому місці під час передачі всієї суми хабара.
Затримання ОЗГ, яка вимагала гроші і погрожувала харків'янам
4 лютого у Харкові поліцейські за силової підтримки спецназу КОРД, полку особливого призначення поліції та спецназу СБУ "Альфа" затримали чотирьох учасників організованої злочинної групи. Діяльність цієї ОЗГ організував так званий "смотрящий" за районом у місті. До банди входили п'ять людей із кримінальним минулим. Вони "спеціалізувалися" на вимаганні грошей із застосуванням фізичного насилля до місцевих жителів. На "рахунку" членів ОЗГ щонайменше 10 фактів вимагання грошей з харків'ян.
Боротьба з ПВК "Редан" у Харкові
27 лютого біля ТРЦ "Нікольський" зібралася велика група підлітків, щоб підтримати так звану молодіжну субкультуру ПВК "Редан", яку запустила Російська Федерація. Вони хотіли прямо у центрі міста влаштувати масову бійку з представниками іншої субкультури - "офниками". Однак правоохоронці оперативно затримали усіх юнаків і дівчат та доставили їх до підрозділів поліції для з’ясування усіх обставин. Загалом силовики затримали 215 підлітків і 30 повнолітніх. З неповнолітніх було 149 хлопців та 66 дівчат. У них вилучили ножі, кастети і газові балончики. Поліцейські знайшли внутрішні чати в Телеграм, через які підлітки збирались та координувались, а також встановили особу кожного. Наступного дня були проведені обшуки у організаторів масових заворушень. За словами начальника ГУНП у Харківській області Володимира Тимошка, основною метою бійки була дестабілізація росіянами ситуації в місті шляхом маніпулювання підлітками.
Ліцей імені Данила Дідіка
28 лютого на позачерговій сесії Харківська міська рада перепрофілювала Харківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №11 та перейменувала її на Харківський ліцей №11 імені Данила Дідіка. Це зробили для того, щоб привести тип навчального закладу у відповідність до вимог законодавства та вшанувати пам'ять колишнього учня школи Данила Дідіка, який загинув внаслідок російського теракту поблизу "Палацу спорту" 22 лютого 2015 року. За школу імені Данила Дідіка на різних рівнях боролися протягом кількох років.