• Головна
  • Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО
ТОП від 057
13:00, 23 січня 2023 р.

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО

ТОП від 057
Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО

Сім знакових об'єктів, які зруйнували росіяни у Харківській області.

За майже 11 місяців повномасштабної війни російська армія зруйнувала десятки знакових об'єктів на Харківщині. Тільки в одному Харкові під ворожий вогонь потрапили: Харківська обласна державна адміністрація, Палац праці, садиба Павлових, Харківський апеляційний суд і ще багато інших. Однак і в області окупанти завдали значної шкоди історичним і культурним пам'яткам.

Редакція сайту 057 розповідає про сім знакових об'єктів, зруйнованих військами Росії у Харківській області.

Колишня жіноча гімназія

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО, фото-1

У 1870 році у місті Ізюм відкрили прогімназію з шестирічним курсом навчання для дівчат переважно дворянського походження. Пізніше вона стала гімназією з семирічним курсом навчання. Гімназистки вивчали історію, математику, різні мови, літературу, географію, природознавство, фізику, педагогіку, рукоділля, малювання, музику і вокальне мистецтво. У 1903 році спорудили нову будівлю гімназії за проектом архітектора Михайла Ловцова. Вона були виконана в стилі еклектики. Навчання тут велося до 1918 року. Останні ж роки у будівлі діяла міська поліклініка. На сьогоднішній день будівля є пам'яткою архітектури місцевого значення.

11 березня внаслідок обстрілу росіян і подальшої пожежі були пошкоджені вікна, фасади, дах та інтер’єри колишньої жіночої гімназії.

Свято-Вознесенський собор

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО, фото-2

У 1826 році у місті Ізюм побудували Свято-Вознесенський собор. Храм має архітектурні форми у стилі класицизму, двоярусну дзвіницю над бабинцем і псевдосферичний купол. Всередині собор рясно прикрашений настінним розписом рослинно-тематичного змісту, а центральна частина увінчана триярусним іконостасом. На сьогоднішній день храм є пам'яткою архітектури національного значення.

22 березня внаслідок обстрілу армії РФ було пошкоджено покрівлю, вікна, фасади та вхідну групу Свято-Вознесенського собору.

Ізюмська фортеця

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО, фото-3

У 1681 році у місті Ізюм побудували Ізюмську фортецю. Вона охоплювала весь сучасний центр міста і тягнулася на верх гори Кременець. Фортеця мала п'ять бастіонів і всі потрібні фортифікаційні захисні споруди. Також на горі Кременець розташовані кам'яні половецькі баби, які датовані 9-13 століттями. Вони зображують чоловіків-воїнів і жінок кочівних народів. Половці використовували їх як ідолів для шанування своїх предків.

24 березня обстріли загарбників пошкодили ділянки культурного шару Ізюмської фортеці і зруйнували кілька половецьких баб.

Хрестовоздвиженська церква

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО, фото-4

У 1821 році у місті Ізюм за проектом Петра Ярославського побудували Хрестовоздвиженську церкву. Храм має архітектурні форми у стилі класицизму, четвертьсферичний купол і одноярусну дзвіницю над бабинцем. Всередині церква прикрашена масляним розписом тематичного та орнаментального характеру. На сьогоднішній день церква є пам'яткою архітектури національного значення.

27 березня внаслідок обстрілу військ Росії були пошкоджені покрівля і купол Хрестовоздвиженської церкви.

Будинок культури "Залізничник"

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО, фото-5

У 1926 році у місті Ізюм побудували Будинок культури "Залізничник". У цій установі працювали народний аматорський вокальний колектив, студія танцю, театральний гурток-студія, студія сучасного танцю, студія стилю та краси, вокальна студія, зразковий аматорський хореографічний колектив, студія декоративно-ужиткового мистецтва і народний колектив естрадно-циркового мистецтва. Будинок культури має витончену архітектуру і на сьогоднішній день є пам'яткою архітектури місцевого значення.

31 березня 2022 року внаслідок російського обстрілу були пошкоджені вікна, фасади та інтер'єри Будинку культури "Залізничник".

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО, фото-6

У 1838 році у місті Дергачі за проектом архітектора Федора Данилова побудували Церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Храм має виразні архітектурні форми у стилі класицизму, дзвіницю і один великий купол. Внутрішнє оздоблення храму складається з іконостасу та окремих елементів оформлення з видами і хрестами. На сьогоднішній день церква є пам'яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

4 квітня 2022 року російські окупанти із артилерії обстріляли Церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Були пошкоджені фасади та вікна, зруйновані недільна школа і церковний магазин.

Національний літературно-меморіальний музей Сковороди

Ракети і бомби проти історії та культури. ТОП знакових об'єктів, зруйнованих окупантами на Харківщині, - ФОТО, фото-7

У 18-му столітті у селі Сковородинівка побудували будинок, де розташовувався Національний літературно-меморіальний музей Сковороди. Сам музей там заснували у 1972 році. Перші два зали були присвячені біографії та творчості Григорія Сковороди, а третій - ушануванню відомого українського філософа. Була відкритою і меморіальна кімната, де жив і помер Сковорода. Музей є пам'яткою історії національного значення.

7 травня 2022 року снаряд окупантів влучив у дах Національного літературно-меморіального музею Сковороди, внаслідок чого виникла пожежа, яка охопила всю будівлю. Вогонь повністю знищив музей.

Нагадаємо, що редакція сайту 057 розповідала десять найбільш божевільних висловлювань російських пропагандистів про Харків. Детальніше про це читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зруйновані #об'єкти #харківська #знакові #пам'ятка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...