У Харкові окупанти зруйнували единий в Україні музей Єсеніна, - ФОТО
Окупанти зруйнували єдиний в Україні музей, відкритий на честь російського поета Сергія Єсеніна. Він знаходився у центральному корпусі школи у Київському районі Харкова.
Про це розповіла вчителька російської мови та літератури, а також української мови Світлана Бредун, повідомляє "Суспільне".
Росіяни випустили ракету у ніч на 2 червня. Вибуховою хвилею також вибило вікна у сусідньому навчальному блоці, частково обвалилися стіни.
Вчителька Світлана Бредун зізнається, що у цій школі вона пропрацювала понад 40 років. Тому коли побачила, що росіяни зробили із закладом – плакала.
Так тепер виглядає шкільний музей російському поету Сергію Єсеніну у Харкові. Фото: Суспільне |
"А що ще можна відчувати, коли це бачиш? Нехристі… На Благовіщення (25 березня) вони мені у квартиру гепнули, а зараз вони гепнули у школу. Так хотілося б, щоб побачили вони, ті "асвабадітєлі", від чого вони звільняють. Тепер у нас тут не буде нічого російського, нічого", – наголошує педагогиня.
РФ у такий спосіб "денацифікувала" школу. Фото: ДСНС |
З-під завалів зруйнованої школи рятувальники дістали чотирьох людей: чоловіка і трьох жінок. Ще одна жінка, на жаль, загинула під уламками бетонних конструкцій. Її знайшли на сходах, що ведуть у підвал. До слова, у шкільному укритті досі періодично ховаються місцеві, які проживають неподалік.
"Якби їм у вуха і в очі оце показати… Але я думаю, вони нічого не знають. Якби ж вони знали, вчилися так, як треба закладом – то й мудрість була б своя", – підкреслює Світлана Бредун, цитуючи українського поета Тараса Шевченка.
За словами ще одного місцевого мешканця, Ярослава, раніше у зруйнованій росіянами школі людям роздавали гуманітарну допомогу.
"Коли були бойові дії, сюди люди приходили отримувати гуманітарку – ось прямо тут, біля центрального входу. Коли почалися обстріли дуже сильні, бойові дії почалися інтенсивні, то у всіх школах ховалися звичайні люди, у підвалах. Військових я там ніколи не бачив, я сам ходжу сюди тренуватися на стадіон", – розповідає Ярослав.