Молодь пропонує не приймати проект нового Трудового кодеску без переговорів влади з молодими спеціалістами

Національний комітет Всеукраїнської громадянської  кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА”, до складу якого входять 12 позапартійних всеукраїнських молодіжних організацій та 2 об’єднання органів студентського самоврядування, звернувся до очільників української влади з проханням провести обговорення редакційних змін в проекті нового Трудового кодексу і не розглядати у Верховній Раді законопроект у другому читанні до того, як відбудуться повноформатні перемовини з молоддю.

Пропонуємо текст звернення “Молодіжної варти”:

Президенту України ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

Голові депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України ЄФРЕМОВУ О.С.

Міністру соціальної політики України ТІГІПКУ С.Л.

Голові парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці ХАРІ В.Г.

Щодо нового Трудового кодексу України

(законопроекту № 1108)

Шановний Вікторе Федоровичу!

Шановний Олександре Сергійовичу!

Шановний Сергію Леонідовичу!

Шановний Василю Георгієвичу!

Національний комітет громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА” на своєму засіданні 20 вересня розглянув проект нового Трудового кодексу України, і змушений звернутися до Вас з наступним:

І. Окремі положення нового Трудового кодексу суперечать передвиборчій програмі Партії регіонів “Стабільність і добробут” та передвиборчій програмі Президента “Україна для людей”. І разом з тим, частина програми взагалі не ввійшла до проекту кодексу, що є неприпустимим з огляду на те, що це базовий документ у сфері регулювання питань праці. Зокрема, Трудовий кодекс в такому вигляді не врегульовує проблеми, які неодноразово підіймалися в програмних документах Віктора Януковича та Партії Регіонів:

- працевлаштування молоді за першим і наступним робочим місцем;

- відносини між роботодавцями та працівниками, що потребують покращення житлових умов;

- особливості працевлаштування молодих спеціалістів в бюджетних установах тощо.

Без зазначення в кодексі цих базових норм, встановлення загальних правил і визначення їх, чи дроблення посилань на спеціальні закони та постанови, прийняття кодексу буде лише декларацією про наміри здійснення реформ, а не самою реформою, щонайменше для 13 млн. молодих виборців.

ІІ. Крім того, зауважимо, що ряд положень кодексу в такому вигляді, як він переданий на друге читання, викликають значне занепокоєння молоді. Тому пропонуємо здійснити  доопрацювання вже прописаних норм проекту, зокрема:

1. В ст.143 проекту нового Трудового кодексу зазначити максимальну межу тривалості робочого дня при підсумковому обліку робочого часу (як це запропонував Голова Федерації профспілок України Хара В.Г., ініціювавши розгляд у Верховній Раді розгляд законопроету “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо тривалості робочого дня (зміни)” № 4682-д від 01.07.2010);

2. Змінити п.4 ст.303 проекту нового Трудового кодексу від ідеї звільнення неповнолітніх працівників суб’єкта малого підприємництва без отримання згоди місцевої служби у справах дітей, щоб перешкодити збільшенню кількості випадків експлуатації дитячої праці. Слід повернутися до норм ст.198 чинного Кодексу законів про працю щодо державного обмеження прав роботодавців звільняти працівників молодше 18 років.

3. Змінити п.2 ст.327 проекту нового Трудового кодексу встановивши верхню межу тривалості відпрацювання працівників, або верхню межу відшкодування роботодавцю витрат, пов’язаних з оплатою професійної підготовки, перепідготовки чи підвищенням кваліфікації працівників, запобігши утриманню працівників роботодавцями через маніпулювання заробітною платнею, доходами та погіршенням умов праці.

4. Відмовитись в ст.13 проекту нового Трудового кодексу від ідеї законодавчого введення нормативних актів роботодавців у сфері праці шляхом видання роботодавцями в односторонньому порядку наказів, розпоряджень та рішень. Впевнені, що узаконення даного нововведення призведе до чисельних зловживань з боку роботодавців. Тому радимо повернутися до ідеї державного регулювання умов праці законами України (Цивільним кодексом, Кодексом законів про працю та ін.).

5. Відмовитись в чт.1 ст.121 та чт.5 ст.122 проекту нового Трудового кодексу від спрощеної процедури звільнення працівників шляхом зменшення повноважень професійних спілок. Радимо повернутися до імперативної норми ч.1 ст.43 чинного Кодексу законів про працю, згідно з якою звільнення може відбуватися лише за попередньою згодою профоргану.

6. Відмовитись в ст.47 проекту нового Трудового кодексу від обмеження прав випускників навчальних закладів та людей з обмеженими фізичними можливостями у питанні встановлення випробування при прийнятті на роботу. На нашу думку, подібне нововведення ще більше закріпить практику безоплатної експлуатації молоді. Тому радимо повернутися до норми п.3 ст.26 чинного Кодексу законів про працю, згідно з якою випробування не встановлюється при прийнятті на роботу усіх молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів, усіх молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів, а також інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи.

7. Відмовитись в п.1 ч.2 ст.303 проекту нового Трудового кодексу від ідеї зменшення до двох тижнів терміну попередження працівників малих підприємств про наступне звільнення. Радимо повернутися до норми ч.1 ст.49-2 чинного Кодексу законів про працю, згідно з якою усі роботодавці зобов’язані повідомляти працівників про подальше звільнення за два місяці.

8. Відмовитись в п.1 ст.35 проекту нового Трудового кодексу від ідеї обмеження строком в один рік після закінчення чи припинення навчання або служби права на працевлаштування за рахунок квоти робочих місць на підприємствах для неповнолітніх та осіб, які закінчили або припинили навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах чи звільнилися з військової або альтернативної служби. Радимо повернутись до норм ст.197 чинного Кодексу законів про працю щодо надання молоді першого робочого місця на строк не менше двох років після закінчення чи припинення навчання або служби.

9. Змінити ст.73 проекту нового Трудового кодексу щодо права матерів дітей до трьох років та дітей-інвалідів на атестацію.

10. Змінити п.2 ст.48 проекту нового Трудового кодексу щодо надання роботодавцям права розривати трудовий стаж працівників на момент підвищення їх кваліфікації, конкретизувавши умови та обставини таких випадків.

Знадією на розуміння і співпрацю та пропозицією провести обговорення редакційних змін в проекті кодексу,

національний комітет громадянської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Новости компаний
Популярность криптовалюты активно растет. Ее стоимость увеличивается в геометрической прогрессии, что делает инвестиции в этой сфере максимально выгодными. Поэтому, с учетом всевозрастающей популярности рынка криптовалют, харьковчане все чаще проводят операции покупки-продажи электронных денег.  Для того, чтобы продать или купить криптовалюту по выгодному курсу в Харькове необходимо воспользоваться услугами сервиса Coin 24, с помощью которого в режиме 24/7...
Власть
Мэрия города Харькова будет оспаривать решение суда первой инстанции. Харьковский городской совет направил апелляционную жалобу на решение Харьковского окружного административного суда о признании противоправным и отмене решения о возврате имени маршала Жукова проспекту. Об этом сообщила руководитель Северо-Восточного отделения Украинского института национальной памяти Мария Тахтаулова. Ранее мы писали, что Харьковский окружной административный суд признал...
Происшествия
Силовики сообщили о подозрении в присвоении более 600 тысяч грн на ремонте дорог государственного значения директору одному из частных предприятий. Прокуратура Харьковской области сообщила о подозрении директору частного предприятия в присвоении и растрате чужого имущества. Руководитель воспользовался служебным положением и присвоил крупную сумму денег (часть 5 статья 191 УК Украины), сообщили в пресс-службе прокуратуры Харьковщины. Оказалось, что в 2017 г...
Общество
Мы собрали самые интересные события, которые случились с понедельника по воскресенье. Памятник защитникам Украины 14 октября на площади Защитников Украины торжественно открыли памятник бойцам АТО и ООС. На самой церемонии присутствовали губернатор Харьковской области, представители городского совета, глава областного совета, а также ветераны боевых действий на Донбассе, волонтеры и семьи погибших бойцов. По словам экс-директора Департамента градостроительс...
Происшествия
Неизвестный в Харькове бросил камень во трамвай во время его движения. Сообщение о происшествии по Салтовском шоссе поступило в Московский отдел полиции 20 октября в 20:40. Об этом рассказали в пресс-службе ГУНПУ в Харьковской области. "В тот же день, в дежурную часть с заявлением обратился пассажирка трамвая, которая в результате происшествия получила повреждения от осколков стекла в виде царапин ушей", - рассказали в полиции. Информацию о происшествии вн...
Видеосюжет
Жители приграничных районов Харьковской области осуществляли контрабандные поставки сельскохозяйственной химии в РФ. СБУ поймала контрабандистов на отправке очередной партии в более 700 килограммов. Об этом сообщил глава пресс-центра СБУ в Харьковской области Владислав Абдула. "Контрабандисты переправляли в Россию оптовые партии средств защиты растений производства известных мировых производителей. Грузовики с химикатами периодически курсировали до границ...
Общество
На днях в Харькове пройдет Международный форум, на котором планируют создать "Бренд украинской молодежи". Форум "Местная демократия: построение доверия. Молодежное измерение" пройдет 22-25 октября. Об этом сообщили в пресс-службе мэрии Харькова со ссылкой на Департамент международного сотрудничества. Бренд планируют создать, чтобы объединить молодежь Украины за рубежом, развивать и поддерживать положительный имидж украинской молодежи. "Около 2 млн молодых...
Видеосюжет
В Башкировке, на базе 92-й ОМБр состоялись учебные сборы резервистов, которые входят в состав бригады теробороны. Около сотни бойцов теробороны под руководством опытных инструкторов на практике усовершенствовали свои знания и навыки по тактической, инженерной, военно-медицинской и огневой подготовки. "Сегодня мы делаем два упражнения по комплексу стрельб. С положения лежа по целям. на это дается 10 выстрелов. Вторая - огонь из автомата с прицелом по мишени...
Новости компаний
Громкий смех переходящий в неудержимый хохот, именно так проходит игра в рулетку с конфетами Jelly Belly. Конфеты появившиеся на свет благодаря одному эпизоду из фильма про Гарри Поттера в котором упоминаются конфеты с разнообразными вкусами, даже со вкусом требухи и "козявки из носа". Почти моментально после своего появления конфеты с непредсказуемыми вкусами Jelly Belly покорили весь мир. Одной из причин такой популярности Jelly Belly стала подача конфет...
Цены на топливо на 21.10.2019
Цена за литр
Скраплений газ
11,58
Бензин А-92
25,56
Бензин А-92 Евро
26,16
Бензин А-95
26,94
Бензин А-95 Premium
30,90
Бензин А-98 Super
34,92
Дизельне паливо
25,98
Дизельне паливо EURO-5
29,70
Паливо для реактивних двигунів
32,46