В Харкові презентували "Українську столицю для Червоного імператора"
Так називається нова книга харківського журналіста і письменника Леоніда Мачуліна, яка нещодавно вийшла у Харкові.
На основі документальних джерел автор уперше у вітчизняній літературі всебічно дослідив умови і причини набуття Харковом статусу столиці Української радянської республіки в 1917 році та проаналізував мотиви перенесення столиці у місто у 1934 році, дослідивши і офіційні, і неофіційні версії.
“Рождение данной книги было вызвано простым желанием любопытного харьковчанина выяснить: кто (конктерно) и за что лишил мой любимый город статуса столицы?”, — пише у передмові Леонід Мачулін. І тут же дає розгорнуту витримку із газети “Пролетарій” за 1934-й рік, яка відразу переносить читача у атмосферу святкового Харкова, який проводжає до Києва урядовий поїзд... Нещодавно у прес-центрі “Майдан свободи” відбулася презентація книги Леоніда Мачуліна, у якій також взяли участь професор кафедри історії України Харківського Національного педуніверситету ім. Г.Сковороди Василь Білоцерківський, письменник і літературний критик Володимир Брюгге та завідуюча радакцією Харківського тому серії “Реабілітовані історією” Людмила Ровчак. Усі вони відзначили потрібність і корисність дослідницького доробку Леоніда Мачуліна, який розкриває малодосліджені сторінки української історії. Тим більше, що книга “Українська столиця для Червоного імператора” розрахована на масового читача, і, насамперед, на студентів та старшокласників, які просто зобов'язані знати історію своєї країни. Сам же автор говорить, що написання цієї книги йому далося не легко, хоча у його творчому доробку вона вже сьома. Але, за його словами, попередні дослідження і монографії, присвячені історії столичного Харкова, написані науковою, важкодоступною мовою. Тому й виникла ідея подати цю тему популярною мовою, доступною для масового читача, що, власне кажучи, і було зроблено.
І хоч у своєму дослідженні Леонід Мачулін не претендує на наукові відкриття, в ньому він подає багато архівних документів, які до останнього часу були недоступними масовому читачеві або свідомо замовчувалися в радянські часи. Також у додатку до книги подано біографічні довідки на партійних та радянських діячів того часу, які так чи інакше мали відношення до набуття та втрати Харковом столичного статусу.