Літописець української філософії
Його ім’я стало широко відоме загалу наприкінці існування СРСР зі сторінок журналів. Тоді Вілен Горський підняв питання про духовну спадщину стародавньої Руси-України. Майже першим в історії української радянської філософії він дав загалу картину давньоукраїнської філософії і став автором першого підручника з історії саме української філософії.
Вілен Сергійович Горський народився 27 жовтня 1931 року у Харкові в родині інженера ХТЗ. Не дивлячись на повністю прорадянські погляди батька (який назвав сина на честь Леніна (Вилен — рос. Владимир Ильич Ленин), Сергія Горського заарештували і засудили. Тількт 1956 року батька посмертно реабілітували.
В розпал нової ідеологічної війни Сталіна проти народу, 1949 року Владлен по закінченню середньої школи в Києві, де сім'я поселилася після евакуації, зумів вступити на філософський факультет Київського університету, хоча сину «ворога народу» зробити це було важко Університет він закінчив із відзнакою в 1954 році. Але того ж року він втратив матір.
Протягом двох років працював учителем історії в середній школі на Миколаївщині, потім повернувся до Києва. Після реабілітації батька він працював методистом у будинках піонерів і викладачем історії в школі.
У грудні 1963 року Вілена Сергійовича наказом директора академічного Інституту філософії Павла Копніна зараховано на посаду молодшого наукового працівника «відділу історії філософської і соціологічної думки на Україні». Майже сорок років учений працював в Інституті філософії НАН України.
У 1992 року перейшов з Інституту філософії НАН України до тільки що відкритої Києво-Могилянської академії, де очолив гуманітарний факультет. Там він сформував кафедру філософії та релігієзнавства, яку очолював до 2000 року, а згодом - першу в Україні магістерську програму за спеціальністю «Історія філософії».
Завдяки і Вілену Горському «Могилянка» стала одним з найпрестижніших вишів України. Горський зробив вагомий внесок у розбудову української історико-філософської науки дослідженнями з методології історико-філософського пізнання та історії української філософії. Наукові праці Вілена Горського заклали фундамент вивчення духовної культури Києво-Руської доби.
Вілен Горський є автором біобібліографічного словника «Філософська думка в Україні», десяти індивідуальних та двох колективних монографій, чотирьох збірників наукових праць, доповідей на міжнародних конференціях в Україні, Росії, Польщі, Болгарії, Італії, Франції, Швейцарії, США.
У науковому доробку вченого — близько трьохсот наукових та науково-методичних праць, у тому числі підручник «Історія української філософії», що витримав чотири перевидання.
Помер Вілен Сергійович 27 травня 2007 року. Життя Вілена Сергійовича можна вважати щасливим, якщо оцінювати це життя його ж власною міркою — як шлях до мудрості.