• Главная
  • У Харкові День Героїв відзначили урочистою Академією
12:56, 30 мая 2011 г.

У Харкові День Героїв відзначили урочистою Академією

23 травня в Україні з моменту здобуття Незалежності святкується День Героїв - свято. під час якого вшановуються українські звитяжці, які наближали цю саму незалежність.

Святкування Дня Героїв у Харкові було організовано громадськими активістами за підтримки Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) у Свято-Дмитрівському храмі.

Нагадаємо, що цей храм було побудовано і освячено 1896 року по вулиці Полтавський Шлях на оспіванній Григорієм Квіткою-Основ’яненком слободі Гончарівка. Потім за часів СРСР церкву сплюндрували і переробили на клуб, а згодом на кінотеатр "Спорт". І лише 1993 року храм було повернуто мирянам - громаді УАПЦ, яка наполегливо працює над його відбудовою.

На честь героїв за волю України архієпископом Харківським і Полтавським Ігорем (Ісіченком) було відправлено панахиду, потім за благословенням Владики Ігоря відбулася урочиста Академія під головуванням директора Харківського літературного музею Ольги Різниченко. Крім академії було розгорнуто дві книжкові виставки: одна з фондів літературного музею, інша  - із зібрань Лозівського історичного клубу, її представив історик Вячеслав Труш. Звісно, більше вразила виставка з літературного музею - закордонні видання українською мовою 1940-1950-х років, одна з книжок навіть з автографом дослідника і публіциста діаспори Дмитра Соловея, який одним з перших за кордоном підняв питання про голодомор 1933 року.

Присутнім були представлені доповіді Вячеслава Труша, Євгена Зарудного, Ніни Немировської, Ольги Різниченко і автора цих рядків.  Теми доповідей стосувалися зародження політичного руху за визволення України (Братство Тарасівців), героїчні традиції українців під час перших визвольних змагань 1917-1921 років і Другої світової війни. Окремаі доповіді Вячеслава Труша і Євгена Зарудного стосувалися історії свята - Дня Героїв і традиції шляхетності, як складової частини українського героїзму.

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...