• Головна
  • Пам’ять через дію: родина загиблого військового Іллі Грабара підтримує дітей та розвиває спортивні простори
Новини компаній
17:12, Сьогодні

Пам’ять через дію: родина загиблого військового Іллі Грабара підтримує дітей та розвиває спортивні простори

Новини компаній
Пам’ять через дію: родина загиблого військового Іллі Грабара підтримує дітей та розвиває спортивні простори, фото-1

До повномасштабної війни Ілля Грабар будував музичну кар’єру — працював зі студією звукозапису та створював музику для українських виконавців. Його молодший брат Назар став відомим танцюристом і актором. Але після 24 лютого 2022 року брати разом пішли добровольцями на фронт.

Вони служили поруч під Бахмутом, підтримували одне одного та допомагали побратимам. У грудні 2022 року Назар отримав поранення та був евакуйований із поля бою. У цей самий час Ілля намагався врятувати пораненого військового й загинув від танкового снаряда.

«Останнє, що я пам’ятаю — я сказав йому: “Будь обережний”. Ми вдарилися ліктями, як робили завжди. І він сказав: “Я люблю тебе, брате”», — згадує Назар Грабар.

Пам’ять через дію: родина загиблого військового Іллі Грабара підтримує дітей та розвиває спортивні простори, фото-2

Після загибелі Іллі його родина шукала спосіб зберегти пам’ять про нього не лише у спогадах, а й у реальних справах. Так з’явився благодійний фонд імені Іллі Грабара, який підтримує дітей та допомагає їм розвивати свої таланти.

«Не було змирення з тим, що Іллі немає з нами. Було бажання діяти, допомагати від його імені, щоб його життя таким чином продовжувалося», — каже мама військового Людмила Голуб.

Родина вже облаштувала баскетбольний майданчик у Бородянці на честь Іллі та почала передавати нові книжки до бібліотек у невеликих селах.

Рідні розповідають: Ілля сам виріс у селі та добре знав, як дітям часто бракує підтримки, можливостей і мотивації. Саме тому фонд вирішив допомагати дітям через спорт, освіту та творчість.

«Оскільки Ілля не встиг мати дітей, наш фонд займається підтримкою дитячих мрій», — говорить його дружина Марія.

Крім того, Марія започаткувала всеукраїнську акцію «Стіл пам’яті». Щороку 29 серпня, у День пам’яті захисників України, заклади по всій країні сервірують окремий столик на честь полеглих військових. Минулого року до акції долучилися понад 3000 закладів.

Пам’ять через дію: родина загиблого військового Іллі Грабара підтримує дітей та розвиває спортивні простори, фото-3

Родина мріє створювати спортивні майданчики по всій Україні — щоб пам’ять про Іллю жила не лише у фотографіях чи пам’ятниках, а й у добрих справах для дітей.

«Коли діти знають, що їм допомагає Ілля Грабар, вони запам’ятовують це ім’я — і це допомагає йому жити», — каже Назар Грабар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення