• Головна
  • "Вже не диктатура, але все ще не прозорість": активіст про закон щодо НАБУ-САП
18:45, 24 липня
Надійне джерело

"Вже не диктатура, але все ще не прозорість": активіст про закон щодо НАБУ-САП

"Вже не диктатура, але все ще не прозорість": активіст про закон щодо НАБУ-САП

Сьогодні у Харкові молодь знову вийшла на пікет проти закону щодо НАБУ-САП, який ухвалила Верховна Рада.

НАБУ і САП підтримали законопроєкт №13533, поданий Президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний. Законопроєкт Глави держави відновлює всі процесуальні повноваження та гарантії незалежності НАБУ і САП, які, зокрема, взяли участь у підготовці положень. про це повідомили у НАБУ.

Законопроект 13533, поданий Президентом України як невідкладний, відновлює усі процесуальні повноваження та гарантії незалежності НАБУ і САП. НАБУ і САП взяли участь у підготовці тексту та закликають Верховну Раду України якнайшвидше ухвалити ініціативу Президента за основу і в цілому. Це дозволить запобігти загрозам для кримінальних проваджень, які розслідують НАБУ і САП.

Тим часом харків’яни, як і вчора, зібрались на протест проти законопроєкту 12414, який обмежує повноваження САП і НАБУ. Протестувальники пройшлись до оперного театру та попрямували до майдану Незалежності.

На акції лунали гасла: «Влада України — це народ», «Скасовуйте закон». 

Акція протесту у ХарковіАкція протесту у Харкові

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський повідомив про погодження тексту законопроєкту, який гарантує незалежність антикорупційних органів. Про це глава держави повідомив у своєму Telegram-каналі. 

Документ, за його словами, гарантує незалежність антикорупційних органів, зокрема НАБУ та САП, і містить "реальні інструменти" для захисту системи від російського впливу чи втручання.

"Текст збалансований. Жодних російських зв’язків і повна незалежність для НАБУ та САП", — наголосив президент.

Він додав, що законопроєкт подасть до Верховної ради 24 липня. Зеленський також підкреслив важливість збереження єдності, незалежності та поваги до позиції українців у нинішніх умовах.

Активіст, колишній експерт Харківського антикорупційного центру Дмитро Дробот зробив свої висновки щодо нового закону:

Багато хто святкує «перемогу». Мовляв, президент відкликав скандальний закон про НАБУ і САП. Але правда складніша. Так, більшість норм №12414 відкочено.

Експерт каже, що залишились критичні тезіси:

  • Генпрокурор може бачити справи НАБУ
  • Може ініціювати перевірки «законності дій»
  • Спори про підслідність залишаються неурегульованими

Також є нововведення:

  •  Поліграф для детективів НАБУ — за методикою СБУ
  •  Перевірки співробітників на «зв’язки з агресором» — ініціює СБУ

Висновок: зовні — все красиво. Формально — незалежність. Але всередині — залишено доступ, важелі та контроль. Це вже не диктатура. Але ще не прозорість.

Додамо, що два дні поспіль в Україні тривали акції протесту проти закону №12414, що обмежує незалежність антикорупційних правоохоронних органів України – НАБУ та САП.

22 липня – в день ухвалення документа парламентом – акції відбулись у Києві, Дніпрі, Львові та Одесі. 23 липня – коли президент закон підписав – до них долучились активісти з більшості обласних центрів України, в тому числі прифронтові Харків та Запоріжжя.

Мітингувальники заявляють, що виходитимуть на протести, доки їх не почує влада. Президент каже, що «усі почули те, що кажуть люди цими днями – в соціальних мережах, один одному, на вулицях».

Нагадаємо, корупція вбиває: у Харкові протестують проти закону про САП та НАБУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#корупція #протест #акція #НАБУ #САП
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
00:00, 21 липня
live comments feed...