
У Харкові представили нового прокурора області: що відомо

Аміл Омаров став новим керівником Харківської обласної прокуратури.
Аміла Омарова призначили за рекомендацією Ради прокурорів України, повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.
В повідомленні йдеться, що Омаров має достатній стаж та досвід роботи в органах прокуратури, що відповідає вимогам Закону України «Про прокуратуру» для зайняття керівної посади в обласній прокуратурі.
Останні 9 років обіймав керівні посади в органах прокуратури, зокрема, з 2021 року - керівник Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова.
Кандидатура призначалася виключно з урахуванням професійних якостей, досвіду та відповідності законодавчим критеріям - після відповідної рекомендації Ради прокурорів України.
Харківська область - регіон з високими ризиками, де потрібне фахове та стабільне процесуальне керівництво, особливо в умовах воєнного стану.
Під час роботи керівником окружної прокуратури в фокусі прокурора перебували резонансні та соціально чутливі кримінальні провадження, серед яких — викриття фактів корупції та заволодіння бюджетними коштами в умовах воєнного стану; розслідування особливо тяжких злочинів проти статевої свободи щодо малолітніх; системна робота у сфері захисту державних інтересів, результатом якої стало попередження розкрадання понад 300 млн грн бюджетних коштів, повернення земель оборони вартістю понад 22 млрд грн, понад 500 зареєстрованих кримінальних проваджень та зібраних доказів щодо збройної агресії рф проти України та вчинених рф воєнних злочинів.
Що відомо про Аміла Омарова
За даними Суспільного, у травні 2025 року Аміл Азад огли Омаров брав участь у конкурсі на посаду керівника Бюро економічної безпеки, але програв конкурс. В документах, які прокурор подава на конкурс, він навів такі дані біографії:
- помічник прокурора у прокуратурі Дзержинського району Харкова (травень 2008 — листопад 2009);
- слідчий у прокуратурі Дзержинського району Харкова (листопад 2009 — березень 2010);
- старший слідчий у прокуратурі Дзержинського району Харкова (березень 2010 — червень 2011);
- прокурор відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури слідчого управління прокуратури Харківської області (червень-листопад 2011);
- старший помічник прокурора у прокуратурі Харкова (листопад 2011 — березень 2012);
- прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при розслідуванні злочинів проти життя управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативнорозшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури Харківської області (березень-листопад 2012);
- прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області (листопад 2012 — червень 2014);
- старший прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області (червень 2014 — вересень 2015);
- детектив першого відділу детективів підрозділу детективів у НАБУ (вересень-листопад 2015);
- детектив другого відділу детективів підрозділу детективів (листопад-грудень 2015);
- перший заступник керівника у Харківській місцевій прокуратурі №1 (грудень 2015 — березень 2021);
- керівник Шевченківської окружної прокуратури Харкова (з березня 2021 року по липень 2025 року).
Аміл Омаров вчився у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого на спеціальності "Правознавство", здобув кваліфікацію бакалавра з банківської справи у ХНУ ім. Каразіна.
У 2017 році Омаров захистив дисертацію на тему "Інститут підслідності в кримінальному провадженні" та здобув ступінь кандидата наук. За даними журналістів проєкту "Схеми", Омаров шість разів цитував заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова, а також присвятив окремий розділ роботи російській федерації.
Декларація прокурора
Омаров володіє житловим будинком площею 56,3 кв. метрів вартістю 106 тисяч гривень, у спільній власності також квартира площею 134,3 кв. метри вартістю 779 тисяч гривень. Прокурор має право користування автомобілем Toyota 2017 року випуску.
За 2024 рік він заробив 1,5 мільйони гривень на основній роботі, 22 011 гривень — на посаді викладача кафедри кримінально-правових дисциплін у ХНУ ім. Каразіна.
Готівкою родина Омарових зберігає 27 тисяч доларів, на банківських рахунках — 8001 долар та понад 225 тисяч гривень.
Нагадаємо, після розслідування про отримання пенсій прокурорами керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков написав заяву про звільнення
Коментарі