
Зустріч у Стамбулі : переговори без Трампа, путіна та без надії на мир

Сьогодні, 15 травня, в Стамбулі розпочалися міжнародні переговори щодо припинення війни в Україні. Попри високі очікування, участь ані президент Росії Володимир Путін, ані президент США Дональд Трамп. Президент України Володимир Зеленський прибув все ж таки у Стамбул.
Хто бере участь?
Росію представляє делегація на чолі з помічником путіна Володимиром Мединським, за участі заступника міністра оборони Олександра Фоміна та заступника міністра закордонних справ Михайла Галузіна.
З боку США присутній державний секретар Марко Рубіо. Колишній президент Дональд Трамп, який раніше висловлював бажання приєднатися до переговорів, відмовився від участі після того, як стало відомо про відсутність Путіна.
Позиція України

Президент Володимир Зеленський наполягав на особистій зустрічі з Путіним, заявляючи, що не буде вести переговори з іншими представниками Росії. Він підкреслив, що готовий до переговорів, але лише за участі російського президента.
Наразі є інформація, що він проведе зустріч з Президентом Турції Ердоганом.
Позиція Росії

Президент Володимир Путін відмовився від участі в переговорах, делегувавши повноваження своїм підлеглим. Кремль не надав конкретних причин такої відмови, що викликає сумніви щодо серйозності намірів Росії щодо мирного врегулювання.
Позиція США

Колишній президент Дональд Трамп висловив підтримку мирним переговорам, але вирішив не брати в них участі через відсутність Путіна. Він зазначив, що США готові сприяти мирному процесу, але лише за умови участі всіх ключових сторін. При цьому Дональд Трамп заявив, що може прилетіти до Туреччини 16 травня, якщо буде нагода. Скоріш за все, мова про те, що якщо сьогодні сторони домовляться до припинення вогню та візиту очільника кремля.
При цьому Трамп заявив, що якщо рф навпаки уникне перемовин, то він "дасть Україні стільки, скільки вона саме не може представити"
Міжнародна реакція

Бразилія та Китай закликали до прямих переговорів між Зеленським і Путіним, підкреслюючи важливість особистої участі лідерів у досягненні миру. В НАТО перемовини назвали "вікном можливостей", а в ЄС запропонували Зеленського у будь-якому випадку спробувати домовитись з рф, а якщо ті відмовляться - "вдарити по москві остаточними санкціями".
Висновки
Попри початок переговорів у Стамбулі, відсутність ключових лідерів ставить під сумнів ефективність цих зустрічей. Максимум про що може йти мова - негайне 30-денне припинення вогню Міжнародна спільнота продовжує закликати до особистих переговорів між Зеленським і Путіним для досягнення стійкого миру. Але перед представниками рф наразі, скоріш за все стоїть завдання зірвати перемовини та виставити перед США справу так, що в небажанні домовлятися винною є Україна. Щоб позбавити Київ допомоги Вашингтона.
Коментарі