• Головна
  • Чи з’являться 3D-друковані імпланти в центрах ортопедії в Києві?
Новини компаній
11:23, 28 жовтня 2024 р.

Чи з’являться 3D-друковані імпланти в центрах ортопедії в Києві?

Новини компаній

З появою 3D-друку лікарі-ортопеди замислилися про те, як його можна застосувати в охороні здоров’я. На сьогоднішній час вже зрозуміло, що він може стати нормою в багатьох медичних установах у всьому світі, і в центрах ортопедії Києва зокрема.

Чи з’являться 3D-друковані імпланти в центрах ортопедії в Києві?, фото-1

Що це?

3D-друк — це, по суті, процес створення пластикового об’єкта (або з іншого матеріалу) шляхом процедурного нанесення шарів зазначеного матеріалу. Проекти зазвичай створюються за допомогою програмного забезпечення CAD (системи автоматизованого проектування) або завантажуються з Інтернету.

Майже кожна галузь у тій чи іншій формі може отримати користь від 3D-друку.

Як це працює для охорони здоров'я?

Ідея використання 3D-друку в охороні здоров’я полягає в тому, що він міг би замінити кістки та інші тверді органи в тілі замість звичайних протезів чи імплантів, скорочуючи дні або тижні очікування, поки буде створено індивідуальну заміну. Ці імплантати для ортопедичних операцій зазвичай виготовляються з пластику, титану або іншого матеріалу.

Комп’ютерна томографія кісток і суглобів пацієнта використовується для візуалізації, а потім для створення відповідного імпланту.

Які переваги?

3D-друк зазвичай займає лише кілька годин, і цей час скорочується, оскільки технологія продовжує розвиватися. Отже, це економічно вигідно. Тривалість створення імпланту значно менша.

Лікарі можуть друкувати анатомічні моделі стану пацієнта та переглядати його стан без операції.

Це також дозволяє використовувати більш пористі імпланти, які забезпечують природне вростання кістки, стабільність і довговічність імпланту, що збільшує мобільність у деяких пацієнтів і покращує якість життя пацієнта після операції.

Чи є якісь недоліки?

3D-друк все ще є абсолютно новою технологією, і багато консультантів/хірургів тільки починають працювати з програмним забезпеченням для створення цих імплантів. Оскільки в галузі немає стандартизації, це навряд чи зміниться в осяжному майбутньому без бажання хірургів.

Отже, чи буде це майбутнє ортопедії?

Швидше за все так, але малоймовірно, що використання загальних імплантів зменшиться. Але для пацієнтів, які готові платити більше за індивідуальне стегно, це, безсумнівно, буде популярним варіантом.

3D-друковані імплантати вже використовуються в Україні в пілотних проектах. Оскільки ціна на 3D-друковані імпланти продовжує падати, ми, ймовірно, побачимо широке впровадження 3D-імплантів і в вітчизняних закладах охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ортопед київ #ортопедія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...