Плюси і мінуси заправки картриджів принтера своїми руками
Ресурс картриджів будь-якого друкувального пристрою обмежений. Тому, коли у витратних матеріалах закінчується тонер (у лазерному принтері) або витрачається запас чорнила (у струменевому), доведеться відновлювати працездатність апарата. По суті, існує всього два способи знову отримати можливість насолоджуватися якісними відбитками - купити новий картридж або заправити його.
Перший варіант абсолютно безпечний, якщо придбати оригінальний фірмовий розхідник і встановити його на місце старого. У цьому разі принтер знову радуватиме власника своєю роботою. Але мінус такого рішення - висока ціна картриджів, яка штучно підтримується виробниками. Адже головний прибуток вони отримують від продажу витратних матеріалів. А принтери та БФП навмисно реалізуються за заниженими цінами, щоб залучити якомога більше покупців.
Змова? Так! Але з цим навряд чи можна щось вдіяти. Як кажуть у таких випадках: не хочеш - не купуй. Звісно, можна спробувати встановити дешевший неоригінальний розхідник. Але тоді ризик від його використання повністю лягає на власника друкарського пристрою. Шанси тут приблизно рівні: принтер може справно працювати, а може взяти й зламатися. Що робити: така дійсність.
Тож якщо не хочеш переплачувати за оригінальний розхідник або ризикувати "здоров'ям" друкованого пристрою, то вихід один - заправлення картриджів, яке можна замовити в сервісному центрі, або виконати самостійно.
Чи можна заправити картридж самому?
Звичайно, можна. Але отримати бажаний результат вийде лише в тому разі, якщо людина має відповідні практичні навички та теоретичні знання, а також професійне обладнання. Особливо це стосується картриджів для лазерних принтерів. Річ у тім, що дрібнодисперсний порошок (тонер), який міститься в них, містить небезпечні для організму канцерогенні летючі речовини. У процесі друку вони стають абсолютно безпечними внаслідок нагрівання. А ось у сухому вигляді залишки старого тонера, що розсипалися з картриджа, можуть загрожувати здоров'ю людей. Тому ризикувати просто нерозумно.
Тим паче вартість послуг із заправки в сервісному центрі мізерно мала порівняно з купівлею нового оригінального розхідника. Хтось заперечить, що при самостійному відновленні його ресурсу власник принтера взагалі ні за що не платить. Але це не зовсім так, адже потрібно підібрати відповідний тонер і купити його. Крім того, важливо не пошкодити пристрій під час розбирання та збирання, акуратно позбутися залишків тонера. В іншому разі можна зламати як картридж, так у підсумку і принтер. У цій ситуації всі плюси економії просто зводяться нанівець!
По суті, в самостійному заправленні картриджа немає жодного сенсу. Якщо ви, звичайно, не співробітник сервісного центру. Тоді вам, як то кажуть, усі карти в руки.
А чому американці не заправляють картриджі, а українці регулярно користуються такою послугою?
У США такої послуги, як заправка картриджів, просто не існує. І річ зовсім не в тому, що американці такі всі правильні. Мовляв, раз виробник принтера або БФП радить купувати новий витратний матеріал, то ми тут же "беремо під козирок" і біжимо в найближчий магазин. Річ у тім, що там зовсім інший рівень доходів. В Америці існує мінімальна погодинна ставка заробітної плати, що відповідає кваліфікації працівника. Якщо заплатити людині менше, можна отримати гігантський штраф, а то ще й у в'язницю загриміти. Тому з урахуванням прибутку компанії та податків мінімальна сума, яку доведеться заплатити за подібну послугу, становить близько 100 доларів США (у нас - від 150 грн).
У такій ситуації заправка вже не має настільки привабливого вигляду порівняно з купівлею нового розхідника. Тому заправляти картриджі в офіційних сервісних центрах там просто не вигідно. А якщо знайти умільця, як то кажуть, зліва? Ну, тут уже ризик зростає багаторазово. Тим паче, що і платити такому "майстру" доведеться "чорним налом", за що в США точно не погладять по голівці.
Робимо висновки
Висновки напрошуються самі собою:
- Слава Богу, ми живемо в Україні.
- Тому маємо можливість заправити картридж у хорошому сервісному центрі за справді смішні гроші.
- Заправляти розхідник самостійно не має жодного сенсу, оскільки це реально не принесе відчутної вигоди за ризику "угробити" принтер.