• Головна
  • Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення»
блог
10:58, 21 лютого
Надійне джерело

Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення»

блог
Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення»

Війна, яку розпочала Росія на території України, поширюється і на інформаційне поле. Розповсюдження пропаганди країна-агресорка здійснює через засоби масової інформації. У тимчасово окупованому Чистяковому (до 2016 р. Торез) Донецької області роль проросійського каналу відіграє «Торезьке телебачення».

Команда KibOrg News розповідає, хто відповідальний за «промивання мізків» на захоплених територіях.

Упродовж майже 30 років існування телеканал висвітлює життя Чистякового. Однак у 2016 році медіа спрямувало свою діяльність на зображення подій «республіканського масштабу», як йдеться в описі телеканалу. Тоді ЗМІ було зареєстровано «міністерством інформації» окупованої Донецької області. У свідоцтві вказано, що спеціалізація медіа — суспільно-політична, культурно-просвітницька та інформаційна. Телеканал транслюється у Чистяковому, Сніжному та Шахтарську.

Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення», фото-1

У випусках «Торезького телебачення» розповідають про управління квазіреспублікою, російські війська тощо. Окремі сюжети присвячені культурному життю: темам війни в Афганістані 1979—1989 рр., «Великої Вітчизняної війни» і патріотичному вихованню, як заведено в Росії. У кабінеті однієї з героїнь етеру на стіні висять портрети Президента Російської Федерації Володимира Путіна та «глави» захопленої Донецької області Дениса Пушиліна. 

У лютому 2016 року директором «державного підприємства» було призначено Міщенка Віталія Петровича, а головною редакторкою Кошель Юлію Анатоліївну.

Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення», фото-5

У тому ж році головною бухгалтеркою медіа Міщенко призначив Козечко Юлію Миколаївну.

У 2017 році кандидатура Міщенка на посаді керівника телеканалу знову була погоджена, тож він досі залишається директором «Торезького телебачення».

Натомість головну редакторку Кошель Юлію у серпні 2016 року перевели на «Шахтарську студію телебачення». Вільну посаду обійняла Новікова Кристина Сергіївна. У 2017 році вона виконувала обов’язки директора телеканалу, доки сам Міщенко був у відпустці.

У соціальних мережах Новікової є чисельні знімки з тимчасово окупованого Криму та фото з редакції «Торезького телебачення», де на фоні висить символіка самопроголошеного державного утворення на території Донецької області. Чоловік, що на світлинах стоїть поруч із редакторкою телеканалу, прикрашає себе прапорами Росії. Профіль із його зображенням Вконтакте містить картинки Кремля, знаки російської агресії “Z” і “V”. Ім’я сторінки має назву «ввічливі люди», яку російська пропаганда використовувала для окупаційних військ, що захопили Крим у 2014 році. Номер телефону Новікової + 7 949 345 94 26.

Посаду випускової редакторки обіймає Шаповалова Світлана Анатоліївна. Її контактні дані: Вконтакте і номер телефону + 7 949 381 28 58.

Крім того, надаємо профіль Вконтакте і номер телефону + 7 949 396 46 23 фотокореспондентки каналу Дубрової Анастасії Сергіївни.

Перелік працівників «Торезького телебачення», що проходили акредитацію у листопаді 2017 року, наводимо нижче. Документи зазначених осіб можна завантажити за посиланням.

У зведенні «Торезького телебачення» йдеться, що з 12 працівників медіа 10 отримали паспорти так званої «республіки», 3 паспорти РФ і 3 подали заяви на отримання російського громадянства.

Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення», фото-21

У додатковій угоді до договору від 31 січня 2019 року зафіксовано, що «Торезьке телебачення» є виконувачем замовника — «міністерства інформації».

Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення», фото-22

До прикладу, «уряд» окупованої Донецької області замовляв у телеканала Чистякового виготовлення і розміщення інформаційної програми «Провінційні вісті» про соціально-економічне життя міста, регіону та області.

Пропаганда та колаборанти: «Торезьке телебачення», фото-23

Зведення сум доходів і витрат «Торезького телебачення» свідчить, що прибутків телеканал не має. Найбільша сума за 2016 рік, яку отримало медіа — це 179 рублів у вересні, однак вже наступного місяця 180 рублів склали збитки. Відсутність прибутку зафіксована і за 2017 рік.

Права і свободи на окупованих Росією територіях не відповідають нормам цивілізованого світу. Особливо обмеження стосуються свободи слова. Це доводить і «Торезьке телебачення»: сюжетами, присвяченими ОРДЛО, та працівниками з паспортами самопроголошеного утворення в Донецькій області. 

Використані в статті документи можна завантажити за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #Чистяково #Торез #окупація #росіяни #телебачення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...