• Головна
  • "Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО
Хронологія
16:30, 20 вересня

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО

Хронологія
"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО

Хронологія масштабного контрнаступу ЗСУ у Харківській області.

6 вересня ЗСУ розпочали масштабний контрнаступ на Харківщині. Всього за п'ять днів українській армії вдалося звільнити від російських окупантів майже всю область і вийти на державний кордон з РФ. Завдяки цій видатній військовій операції Україна довела, що може не тільки ефективно оборонятися від атак росіян, а й повертати свої території, в тому числі міста і великі селища.

Редакція сайту 057 розповідає повну хронологію контрнаступу Збройних сил України у Харківській області.

6 вересня

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-1

В середині дня 6 вересня боєць підрозділу "Гонор" Сергій Філімонов у своєму Телеграм-каналі повідомив, що ЗСУ звільнили 10 кілометрів української землі, а російська армія почала тікати. Згодом Філімонов видалив свій пост, але пообіцяв повідомити гарні новини ввечері.

Після цього серед російських пропагандистів почалася справжня паніка. Вони розповіли про активні бойові дії біля Балаклії, а те, що там відбувалося, описали одним словом - "пекло". За словами пропагандистів Кремля, зранку українські війська почали контрнаступ на місто. Окупанти намагалися стримати просування сил оборони України за допомогою підриву мостів, але це не допомогло і ЗСУ закріпилися на околицях міста.

Зрозумівши всю складність ситуації, російські пропагандисти почали заспокоювати своє зомбоване населення фразою "ніякої паніки немає". В окупаційній адміністрації Харківської області пішли ще далі і взагалі "спростували повідомлення про контрнаступ ЗСУ".

Близько 15:00 з'явилася інформація, що українські бійці взяли під контроль арсенал у селі Вербівка, що знаходиться під Балаклією. Через 6 годин пропагандисти РФ повідомили, що місто опинилося в оперативному оточенні. Тактику ЗСУ вони описали наступним чином: йдуть в наступ, колони на швидкості вриваються на позиції і переходять на пішу ходу. Біля 22:00 кремлівські рупори заявили, що елітні підрозділи Росії - самарський і башкірський СОБРи - потрапили в оточення під Балаклією.

На протязі всього дня від української сторони не пролунало жодного офіційного коментаря щодо контрнаступу. Тільки радник Офісу президента України Олексій Арестович ввечері натякнув, що з російськими військами "сталася біда" в Балаклії і вони "втекли далеко на схід".

7 вересня

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-2

В ранковому звіті 7 вересня аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що після вчорашніх боїв лінія фронту стала проходити в районі Балаклії. Також там підтвердили, що Збройні сили України звільнили село Вербівка і взяли під контроль південно-західний район Балаклії під назвою Табори.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-3

Близько 11:00 з'явилася інформація про звільнення українською армією села Волохів Яр. А вже опівдні було опубліковане фото бійця ЗСУ з українським прапором і на фоні стели з надписом "Балаклія". Тоді ж пропагандисти РФ заявили, що українські військові взяли під контроль село Семенівка і рухаються в напрямку селища Шевченкове.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-4

Вже біля 13:00 з'явилися кадри з трофеями ЗСУ, які вони захопили на позиції росіян під назвою "Москва". Через дві години були опубліковані відео, які підтверджували звільнення села Байрак. Ближче до 17:00 з'явилося відео, на якому сили оборони України знімали російські ганчірки і вішали українські прапори в селі Нова Гусарівка. Це було підтвердженням звільнення цього населеного пункту.

Біля 22:00 рупори Кремля заявили, що російські частини покидають Балаклію. Офіційних коментарів від української сторони в цей день також ніхто не дав.

8 вересня

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-5

В обід 8 вересня з різних джерел почала надходити інформація, що Балаклія знаходиться в оперативному оточенні і за місто йдуть активні бої. В свою чергу російські пропагандисти заявили, що ЗСУ взяли під контроль селище Шевченкове і вже знаходяться в 2 кілометрах від міста Куп'янськ. Тоді ж з'явився фотодоказ звільнення українською армією села Іванівка.

Близько 15:00 Генштаб ЗСУ вперше прокоментував контрнаступ на Харківщині. Так, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов повідомив, що ЗСУ звільнили понад 20 населених пунктів в області і вклинилися в оборону російської армії на глибину до 50 кілометрів.

Майже через дві години з'явилися кадри, на яких можна було побачити піднятий український прапор над Балаклією. Біля 17:00 були опубліковані кадри українській бійців на фоні стели з надписом "Шевченкове". Ближче до 18:00 в соцмережах опинилося фото з українським прапором в самому центрі Балаклії. В той же час військовий кореспондент Роман Бочкала повідомив, що війська України звільнили села Синиха та Сенькове біля річки Оскіл.

Близько 19:00 з'явилося відео українських бійців поблизу будівлі Балаклійської міської ради. Через півгодини окупаційна адміністрація Вовчанська повідомила, що Збройні сили України підійшли до Куп'янська. У зв'язку з цим псевдовлада окупованих територій Харківської області змінили "обласний центр" з Куп'янська на Вовчанськ.

О 21:24 президент України Володимир Зеленський виклав відео з піднятим українським прапором над Балаклією. На ньому бійці спецпідрозділу ГУР "Кракен" доповіли президенту про звільнення міста від російських загарбників. Підняття прапора відбулося о 16:00.

Наприкінці дня, за інформацією з різних джерел, стало відомо про звільнення сіл Щурівка, Яковенкове, Таранушине, Калинівка, Степок і Студенок.

9 вересня

Біля 11:00 9 вересня з'явилися фотографії з піднятими державними прапорами в селищах Шевченкове та Чкаловське. А вже через дві години був опублікований кадр бійців сил оборони України навпроти стели із надписом "Куп'янськ". Ближче до 18:00 стало відомо про відрив моста через річку Оскіл в Куп'янську.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-11

Через три години боєць Нацгвардії та екс-депутат Ізюмської міськради Микита Каракай повідомив, що ЗСУ зайшли до міста Ізюм, а також звільнили села Оскіл та Капітолівка. Тоді ж з'явилась інформація, що за Куп'янськ почалися бої, а російські пропагандисти повідомили про битву за Ізюм.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-12

В своєму вечірньому відеозвернні президент України Володимир Зеленський заявив, що українські війська звільнили вже 30 населених пунктів у Харківській області. В свою чергу радник Офісу президента України Олексій Арестович повідомив, що "ізюмське угруповання" ЗС РФ майже ізольоване, а з урахуванням зруйнованого мосту через Оскіл вони оточені в оперативному відношенні.

10 вересня

Вже з самого ранку 10 вересня були опубліковані фото і відео, які підтверджували, що ЗСУ зайшли у Куп'янськ. Серед них був кадр з українськими воїнами навпроти Куп'янської міської ради.

Близько 10:00 рупори Кремля повідомили, що війська РФ відходять від Ізюма. Через дві години з'явилася інформація, що в центрі міста вже не залишилось жодного окупанта.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-15

О 13:47 СБУ офіційно підтвердила перебування сил оборони України в Куп'янську, виклавши фото бійців "Альфи" безпосередньо у місті. Через годину з'явилися відео з українськими десантниками і спепризначенцями ССО на в'їзді до Ізюма.

Біля 16:00 російські пропагандисти повідомили, що Збройні сили України взяли під контроль села Хотомля, Зарічне та Гонтарівка і впритул наблизилися до міста Вовчанськ. Тоді ж з'явилися інформація про звільнення ЗСУ селищ Великий Бурлук і Савинці.

О 17:10 в Міноборони РФ заявили, що нібито "для досягнення заявлених цілей спеціальної військової операції зі звільнення Донбасу ухвалено рішення перегрупувати російські війська, що знаходяться в районах Балаклії та Ізюму, для нарощування зусиль на Донецькому напрямку". Як зазначили у відомстві, "з цією метою протягом трьох діб проводили операцію зі згортання та організованого перекидання ізюмсько-балаклійського угруповання військ на територію Донецької області". Ось таким чином росіяни намагалися пояснити повний провал ЗС РФ на Харківському фронті і подальшу втечу окупантів з області.

Відразу після заяви Міністерства оборони РФ окупаційна влада Вовчанська повідомила, що російська армія залишає місто. Також з'явилося підтвердження звільнення села Мартове на півдні від Вовчанська.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-16

Близько 18:00 було опубліковане ще одне знакове фото українського контрнаступу на Харківщині. Мова йде про кадр з бійцями ЗСУ на фоні стели з надписом "Ізюм".

О 22:50 президент Зеленський підтвердив звільнення бійцями 113-ї окремої бригади територіальної оборони сіл Василенкове та Артемівка.

11 вересня

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-19

Вранці стало відомо, що у селі Велика Комишуваха підняли український прапор. В свою чергу у Генштабі ЗСУ заявили, що триває звільнення населених пунктів Куп’янського та Ізюмського районів Харківської області

Біля 11:00 мер Дергачів В'ячеслав Задоренко повідомив, що російські військові почали втікати з селища Козача Лопань. А вже через годину місцеві мешканці підняли український прапор у селищі.

Об 11:04 Володимир Зеленський підтвердив, що 14-а окрема механізована бригада імені князя Романа Великого звільнила селище Чкаловське. Через пів години головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив звільнення сіл Вільхуватка, Байрак, Щурівка та Нова Гусарівка і розповів, що українські воїни захопили потужні укріпрайони військ Росії під назвами "Москва", "Омськ" й "Пітер". Це дало змогу ЗСУ розгорнути контрнаступ на Балаклію, Ізюм та Куп‘янськ.

До 14:00 стало відомо, що Збройні сили України звільнили села Токарівка, Западне, Кіндрашівка, Гнилиця Перша, Великі Хутори і Великі Проходи. Також з'явилися кадри з українськими прапорами у Вовчанську.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-23

Близько 15:00 з'явилося повідомлення про звільнення сіл Варварівка і Липці. Останній населений пункт був плацдармом російської армії для наступу на Харків. Також окупанти покинули прикордонну Золочівську громаду.

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-24

О 16:21 мер Дергачів В'ячеслав Задоренко повідомив, що українська армія увійшла в селище Козача Лопань. Тоді ж стало відомо, що ЗСУ взяли під контроль селище Великий Бурлук. Вже через годину надійшов фотодоказ звільнення села Дворічна. Біля 18:00 було опубліковане відео, яке підтверджувало, що українські війська фактично вийшли на кордон з РФ, звільнивши село Гоптівка.

Близько 20:00 офіцер 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Кочевенко у своєму відеозверненні офіційно підтвердив звільнення Ізюма. А у добровольчому підрозділі "Хартія" заявили, що вони вийшли на українсько-російський кордон на півночі Харківщини.

До кінця дня стало відомо, що Збройні сили України зайшли у місто Вовчанськ, а також звільнили село Борщова.

Підсумок

"Ніякої паніки немає". Хронологія видатної операції української армії на Харківщині, - ФОТО, фото-25

З 6 вересня, за даними Міністерства оборони України, ЗСУ в ході контрнаступу на Харківщині звільнили 388 населених пунктів або 8,5 тисяч квадратних кілометрів української території. З-під окупації звільнили 150 тисяч людей.

В свою чергу голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що українська армія повністю звільнила 16 громад, частково - 7. Під окупацією РФ залишається близько 6% території області, тоді як до контрнаступу ЗСУ було окуповано 32%. Дещо пізніше заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко уточнив, що вже деокуповано 421 населений пункт.

Згідно інформації видання "Forbes", з 6 по 11 вересня сили оборони України знищили 590 одиниць російської техніки на загальну суму 673 мільйони доларів. Мова йде про 159 автомобілів, 158 бойових броньованих машин, 106 артилерійських систем, 86 танків, 35 безпілотників, 17 РСЗВ, 10 одиниць спецтехніки, 7 гелікоптерів, 6 літаків та 6 систем ППО.

Нагадаємо, що редакція сайту 057 розповідала про сім шокуючих перехоплень розмов російських окупантів на Харківщині. Детальніше про це читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хронологія #контрнаступ #зсу #харківська #звільнили
11,5
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...