Росія заплатить: в Україні запрацював сайт по фіксації руйнувань, завданих агресором
Kyiv School of Economics спільно з Офісом Президента та Міністерством економіки започаткувало проєкт по фіксації і попередній оцінці руйнувань, завданих агресором українським містам та селам.
Про це повідомляє у Facebook Максим Нефьодов/
"Два тижні це робили вручну, збираючі дані у ЗМІ, від очевидців, держорганів тощо. А сьогодні запускається портал https://damaged.in.ua - з комп‘ютера, мобільного чи телеграм боту можна зафіксувати руйнування", - зазначив він.
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО:
бо треба детально і зі свідченнями, фото чи відео, датами і адресами фіксувати руйнації. На жаль, в юридичному світі не працює історія «всім відомо, що російські звірі знищили цілі райони Харкова, тому дайте $5 млрд»
ХТО БУДЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ЦІ ДАНІ:
Різні державні органи, які будуть в подальшому опікуватись відновленням, судами, компенсаціями громадянам, державними інвестиціями тощо.
МІНЮСТ І ОФІС ГЕНПРОКУРОРА ВЖЕ ЗБИРАЮТЬ ДАНІ, НАЩО ЩЕ ПОРТАЛ:
Бо різні цілі вимагають різних даних. Наприклад, для воєнних злочинів (оця сама Гаага) важливо довести мотив, що злочинець знав, що він коїть свідомо, а не просто «попав не туди»). Є напрям індивідуальних позовів від громадян тощо. Ми ж концентруємось саме на матеріальних збитках.
ЯКІ НАСТУПНІ КРОКИ:
верифікація даних, об‘єднання свідчень в кейси, створення спільного датасховища з даних різних органів, бізнес-аналітика, робота зі свідками і т.д. А сам портал будемо розвивати, бо цінність в бекенді, який дозволяє працювати з даними, інтеграції з реєстрами, візуалізації на карті (коли це стане безпечно)