• Головна
  • Сергій Шахов: "Ініціатива уряду ввести побори на необґрунтовані витрати – це злочин проти українців"
Политические новости
09:00, 17 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Сергій Шахов: "Ініціатива уряду ввести побори на необґрунтовані витрати – це злочин проти українців"

Политические новости
Сергій Шахов: "Ініціатива уряду ввести побори на необґрунтовані витрати – це злочин проти українців", фото-1

Ініційований урядом новий податок на необґрунтовані витрати населення – це злочин проти українців. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов, коментуючи законопроєкт Міністерства фінансів.

«Якщо цей законопроєкт ухвалять, податкова отримає повноваження порівнювати реальний спосіб життя українців із їх офіційними доходами та сплаченими податками. Наприклад, якщо людина офіційно отримує мінімальну зарплату, але у якийсь момент купить житло чи авто, то Податкова буде перевіряти походження грошей на цю покупку. Якщо ж фізична особа не зможе документально пояснити, звідки взяла гроші, то її змусять заплатити податок з суми, яку вона витратила на купівлю. Враховуючи бюрократію та корупцію, пояснити джерело грошей зможуть тільки обрані», — заявив Сергій Шахов.

За словами співголови «Нашого краю», йдеться про майже одну п’яту від ціни кожної такої покупки. І перевіряти будуть абсолютно всіх.

«Уряд виправдовує себе законом про податкову амністію. Його Рада ухвалила у червні 2021 року. Сама амністія має стартувати вже 1 вересня 2021 року. От тільки у теорії вона мала б бути добровільною, а на практиці виявиться обов’язковою, адже якщо не подати одноразову декларацію в рамках амністії і не заплатити 5% від вартості задекларованого, потім доведеться пояснювати звідки взялося майно та платити з нього податок вже у 18%», — наголосив народний депутат.

«За 8 місяців 2021 року уряд вже по лікоть заліз у кишені українців. Спочатку прийняли рішення щодо блокування банківських рахунків боржників, в тому числі за комуналку. Пізніше ввели не просто блокування, а й автоматичне списання грошей з рахунків. Обмежили новими правилами отримувачів субсидій. За місяць буде знято 50% збільшення соціальних нормативів щодо норм споживання житлово-комунальних послуг, що мали би діяти на період дії карантину. Цей список просто лякає», — звернув увагу Сергій Шахов.

Сергій Шахов: "Ініціатива уряду ввести побори на необґрунтовані витрати – це злочин проти українців", фото-2

"Уряду варто зосередити свої зусилля на тому, щоб відроджувати економіку та піднімати рівень життя українців, а не витрушувати з них останнє. Необхідно надати підтримку малому та середньому бізнесу. Розвиваючись, підприємства будуть більше заробляти, а отже, більше платитимуть зарплат та податків. Саме такий шлях стимулювання економіки продемонстрував ефективність у розвинених країнах світу. Натомість, посилення контролю та податкового тиску завжди веде до падіння рівня життя, а також може спричинити соціально-політичну кризу у державі", – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, що за даними репрезентативного опитування домогосподарств за 2020 рік, які опублікувала Державна служба статистики:

• 67% українських громадян (дві третини) вважають себе бідними (у 2019 році – 65%);

• лише 1% українців відносять себе до середнього класу (у 2019 – 1,1%);

• 88% українців жили від зарплати до зарплати і не робили заощаджень;

• 37% (кожен третій) економив на всьому, окрім їжі, а 3% економили навіть на їжі;

• у 50% українців у 2020 році матеріальний стан погіршився;

• у 6% українців у 2020 році матеріальний стан покращився;

• 44% українців очікують погіршення матеріального стану;

• 7% очікують покращення матеріального стану у майбутньому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...