• Головна
  • «Наш край» вимагає заборонисплачувати премії керівникам збиткових держпідприємств
Политические новости
11:50, 15 липня 2021 р.

«Наш край» вимагає заборонисплачувати премії керівникам збиткових держпідприємств

Политические новости

В Україні слід зупинити практику виплати багатомільйонних премій керівникам збиткових державних підприємств. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Антон Кіссе.

Як наголосив нардеп, керівники держпідприємств повинні отримувати премії лише у разі прибуткових показників за підсумками року. Коли ж підприємство демонструє збитки, керівники мають сплачувати повноцінні штрафи.

«Потрібно зафіксувати фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад на рівні не більше 1% відсотка від чистого доходу підприємства. А у випадку збитковості підприємства — передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. І штрафи мають бути не меншими, ніж премії. Тільки так ми змусимо наглядові ради працювати, а не нищити державні підприємства», — заявив Антон Кіссе. 

Народний депутат нагадав, що поки населення оплачує непомірні рахунки за газ і тепло, правління НАК «Нафтогаз» отримує сотні мільйонів гривень премій при жахливих фінансових показниках.

«Згідно річного звіту Комітету з призначень та винагород «Нафтогазу», члени правління у збитковому для компанії 2020 році сумарно отримали 610,1 млн грн винагороди. До складу правління компанії у 2020 році входило 7 осіб. Ці премії група «Нафтогаз» нарахувала своїм очільникам за 2020 рік, у якому отримала збиток у 19 млрд гривень!», - наголосив нардеп.

На думку парламентаря, гідні зарплати мають стати нормою в Україні, однак при цьому має бути справедливий розподіл коштів та винагород.

«Рівень винагород має відображати ефективність роботи будь-якої компанії. Неприйнятним є, коли ТОП-керівники та члени наглядових рад отримують непомірні заробітні плати, які жодним чином не корелюються з ефективністю їхньої діяльності чи фінансовими показниками компанії», — підсумував Антон Кіссе.

Народні депутати від «Нашого краю» виступають із ініціативою законодавчого врегулювання рівня заробітних плат та винагород для топ-керівників держпідприємств. По-перше, представники "Нашого краю" пропонують зафіксувати фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад на рівні не більше 1% від чистого доходу підприємства. По-друге, у випадку збитковості підприємства - вважають за потрібне передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. По-третє, пропонують зафіксувати кількісний коефіцієнт, що визначає граничний рівень винагород для керівництва держкомпанії, який корелюється від мінімальної заробітної плати простого робітника підприємства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...