• Головна
  • А Ви чекаєте перевірок щодо законності своєї діяльності під час карантину в Україні?
Партнерский материал
17:00, 23 березня 2020 р.

А Ви чекаєте перевірок щодо законності своєї діяльності під час карантину в Україні?

Партнерский материал
А Ви чекаєте перевірок щодо законності своєї діяльності  під час карантину в Україні?

У зв'язку з нестабільною ситуацією в Україні через введення карантину, було прийнято досить велику кількість нововведень що безпосередньо стосуються діяльності фізичних та юридичних осіб-підприємців. Ці нововведення полягають в обмеженнях щодо кількості годин роботи на добу або взагалі заборона щодо реалізації окремих видів діяльності.

Звісно, що зупинити роботу всіх освітніх, спортивних або розважальних закладів неможливо, тому держава шляхом прийняття постанов КМУ та законодавчих змін - запровадила деякі обмеження щодо діяльності підприємців з метою зменшення вірогідності поширення хвороби COVID-19 та збереження “спокою” населення. Зокрема, з метою контролю за дотриманням нормативно-правових актів що стосуються обмежень або заборон діяльності підприємців, було прийнято рішення щодо здійснення екстрених перевірок суб’єктів господарювання. Як вони проходять та які органи уповноважені проводити перевірки, Адвокатське об’єднання “Нефеліс Ло Груп” надасть відповідь на ці питання.

Станом на 23 березня 2020 року, було прийнято такі нормативно-правові акти, що були зорієнтовані на врегулювання питання щодо карантину, а саме: Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території̈ України коронавірусу COVID-19” та Постанова КМУ № 215 від 16 березня 2020 року.

Окрім цього, було введено низку змін до Кримінального Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Митного Кодексу та Податкового Кодексу України. Однак, найбільших змін зазнали ККУ та КУпАП, оскільки відповідальність за недотримання встановленої диспозиції стала досить жорсткою та може бути застосована до будь-якого підприємця, який не дотримується Постанов КМУ № 211 та №215.

Щодо змін до Кримінального Кодексу України:

Згідно із ухваленими змінами, статтею 325 Кримінального кодексу України за порушення правил і норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням буде встановлено такі покарання: штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тисяч гривень..); арешт на шість місяців; обмеження або позбавлення волі на три роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби; позбавлення волі на термін від п`яти до восьми років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб.

Ці норми діятимуть протягом трьох місяців від дня публікації закону.

Щодо змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення:

У Кодексі України про адміністративні правопорушення було доповнено статтю 44, а саме: порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно- протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Щодо органів, які проводять перевірки:

Представники Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, поліції, санітарні лікарі та епідеміологи здійснюватимуть позапланові перевірки закладів, закриті за рекомендацією Міністерства охорони здоров'я на період карантину у зв'язку з ситуацією щодо поширення «коронавірусу».

Однак, під час проведення перевірки діяльності закладів освіти, спорту або харчування, по відношенню до яких було прийнято обмеження, варто завжди враховувати те, що під час проведення перевірки, права та інтереси власника вищезазначених закладів можуть бути порушені. Це порушення може полягати у неправильному складанні акту-обстеження,протоколу або іншого документу, що засвідчує проведення перевірки, а також – повноважень самих перевіряючих. Саме від правильності та законності його складання, буде залежати чи притягнуть вас, як власника, до відповідальності ( кримінальної або адміністративної), або ні.

У зв’язку з чим, Адвокатське об’єднання “Неофеліс Ло Груп” пропонує вам скористатись послугами адвокатів, які можуть:

- бути присутнім під час здійснення перевірки діяльності будь-якого закладу уповноваженим на це органом.

- контролювати процес складання акту або протоколу або його оскарження в судовому порядку.

- представляти ваші інтереси під час здійснення перевірки.

- надати усну або письмову консультацію з питань, що вас цікавлять.

- здійснювати представництво або захист прав та інтересів в судовому порядку ( за необхідністю та окремою домовленістю) щодо оскарження результатів такої перевірки

Якщо вам необхідно звернутись до юриста або адвоката, телефонуйте за номером телефону: +380669662902, +380632227822, +380504717771. Адвокати АО “Неофеліс Ло Груп” гарантують захист ваших прав, свобод та інтересів у відповідності до законодавства з урахуванням всіх змін та нововведень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевірки #карантин в Харкові #Неофеліс Ло Груп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...