Змінено правила паспортизації будівель
На ринок нерухомості впливає безліч факторів, які іноді з'являються досить несподівано. При цьому причини їх появи можуть бути найрізноманітнішими. Іноді можна прийти в повне замішання від того, під впливом яких подій коливається вартість житла. Наприклад, за даними сайту novostroyki.lun.ua новобудови Львова економ-класу останнім часом відчутно додали у вартості. Звичайно, частково це пов'язано зі збільшенням ціни на енергоресурси і відповідну зміну уподобань покупців, але є ще один фактор, непрямий вплив якого відчувається досить суттєво.
Нещодавно уряд України значно змінив та посилив процедуру обстеження і паспортизації будівель і споруд, які вже знаходяться в експлуатації. Необхідність такого кроку пояснюється тим, що величезна кількість житла побудована п'ятдесят і більше років тому і знаходиться в зношеному стані. До того ж такі будинки найчастіше експлуатуються без будь-якого постійного моніторингу їх технічного стану. Це призводить до таких сумних подій, як руйнування Васильківської школи в минулому році, або обвал гуртожитку в Чернігові цієї зими.
Відтепер власник будівлі або відповідальний зобов'язаний контролювати її стан і гарантувати безпечну експлуатацію у відповідності до встановлених норм. На загальнодержавному рівні впроваджуються основні правила і критерії, дотримання яких повинно сприяти своєчасному попередженню аварій та початку проведення ремонтних або відновлювальних робіт. Роботи з обстеження та паспортизації будівель здійснюються із залученням сертифікованих фахівців, що мають необхідну кваліфікацію.
За результатами перевірки протягом місяця складається паспорт будівлі і при виявленні дефектів інформується власник або керуючий для того, щоб пошкодження були усунені. Відтепер покупець зможе документально упевнитися в стані житла, яким він цікавиться.