Здається, між собакою та хазяїном панує повне порозуміння. Але раптом, дивлячись на власника добротними очима, пес взяв і вкусив його за палець! Чому? Адже ніщо не вказувало на таку несподівану поведінку. То ж як зрозуміти, чого хоче та на що налаштований собака - домашній або вуличний? Для цього необхідно вивчити, які частини тіла передають емоції тварини.

Рухи хвостиком

Інформативність - річ вкрай необхідна. Так, азартні гравці можуть черпати відомості на https://rcgroup.com.ua/cashback/, а власники тварин - із мови їх тіла. Слід запам’ятати, що саме хвіст є найінформативнішим. За його допомогою собака висловлює радість, страх, зацікавленість та агресію:

  • енергійне розмахування хвостом свідчить про те, що пес радий, налаштований доброзичливо, запрошує до гри;

  • хвіст розташований вертикально та слегка тремтить - тварина сердиться і попереджає про це;

  • опущений і схований між задніми ногами хвіст - пес наляканий, що також може підштовхнути його до агресії.

Слід додати, що собака, який розмахує хвостом, але при цьому скалює зуби, також є небезпечним. Тварина впевнена у своїй перевазі та може напасти.

Дружні лапи

Піднімаючи передню лапу, собака демонструє дружні почуття. А якщо при цьому нахиляє голову в бік, то напевно хоче запитати: «Що робитимемо, хазяїн?» Незнайомій людині пес таким чином показує свою лояльність, але не дружбу: він ще не вирішив, чи хоче дружити, але точно не нападе.

Лапи, підняті догори, коли тварина лежить на спині, - знак максимальної довіри і запрошення до гри. Коли собака стає на задні лапи, а передні кладе на хазяїна, це радість (активні рухи хвостом) або запитання щодо подальших дій.

Вуха на маківці

Зрозуміти собаку так само легко, спостерігаючи за рухами її вух. За їх допомогою пес активно демонструє свої почуття. Так, вертикально підняті вушка означають зацікавленість. Притиснуті до голови - радість (махи хвостом) або настороженість. В останньому випадку тварина дивиться спідлоба і дибить шерсть.

Погляд в очі

Людина може можете спілкуватися з собакою навіть без слів. Але потрібно запам'ятати: не можна занадто уважно дивитись тварині прямо в очі. Вона може сприйняти це як сигнал до нападу на неї. Тікати від пса також не варто, адже він розцінить такі дії як запрошення до полювання і помчить слідом. Поклавши руку на голову незнайомій собаці, можна продемонструвати власну перевагу, але це не завжди подобається тварині.

Цікавий факт

Кілька років тому в Японії був розроблений спеціальний стільниковий телефон. У нього вбудований пристрій, що допомагає власникам собак перекладати гавкіт людською мовою. Спеціальна програма інтерпретує різні звуки, що їх видає тварина. А також оцінює емоційний стан вихованця: на екрані висвічуються анімаційні картинки, що позначають радість, агресивність, страх чи смуток. Таким чином японці вирішили питання щодо розуміння собак. Треба сподіватися, що ця корисна інновація не затримається в країні та розповсюдиться світом. 

Насправді кожен хазяїн добре знає свого улюбленця: його характер, звички, уподобання. Його інтелектуальні здібності, рівень емоційності та вразливості. Людина з першого погляду може зрозуміти стан свого пса, чого він бажає, як почувається. Достатньо лише бути уважним до тварини, приділяти їй час, спілкуватися з нею.