Всупереч загальній думці дробарки широко застосовуються не тільки в гірській промисловості та будівництві. Їх використовують у сільському господарстві, харчовій сферах. Кожен вид механізмів має своє призначення і подрібнює вихідний матеріал на різні за розміром фракції. Залежно від цього пристрою діляться на види. На сайті https://enerprof-building.com.ua/ ви зможете підібрати обладнання для промисловості.
Види дробарок
Механізми, подрібнюючі матеріали, бувають великими, середніми або невеликими. Але головна їх різниця у методі подрібнення. Це може бути розчавлювання, розлом, удар.
Основні види такі:
-
Щокові - використання двох металевих пластин, одна з яких завжди рухлива, інша може бути стаціонарна, а може рухатися (механізм дроблення - розчавлювання);
-
Роторні - на великий ротор кріпляться дрібні молоточки, при обертанні вони вдаряють вихідний матеріал, розбиваючи його на дрібніші шматочки (механізм дроблення - ударний);
-
Конусні - конус кріпиться на рухомому валу, між ними міститься матеріал для дроблення (подрібнення відбувається за рахунок тертя);
-
Відцентрові - матеріал поміщається у прискорювач, де розганяється і за рахунок відцентрової сили вдаряється об стінки та одна об одну (ударний метод);
-
Валкові - механізм являє собою 2 вала, що обертаються відносно один від одного та роздавлюючи шматки, подають між валами.
Це загальні принципи роботи. Механізми від різних виробників можуть відрізнятися у залежності від призначення, області застосування і вихідного матеріалу.
Використання дробарок у різних сферах
У сільському господарстві основним матеріалом дроблення є зерно. Так само відділення його від підстави, наприклад, від кукурудзяних качанів. Також широко застосовується кісткове борошно, яка йде в добрива або корму для тварин.
Якщо говорити про харчову промисловість, то основні сфери застосування дробильних механізмів - пивоваріння (розмелювання зерна та солоду), виготовлення рослинного масла.
Гірнича промисловість - найпопулярніша сфера застосування подрібнюючих механізмів. Найвикористовуваніший механізм - конусна дробарка. Тверді породи, що потрапляють у ці механізми подрібнюючі шматки в дрібні фракції. Це габаритні установки з потужними моторами.
Хіміки з допомогою дроблення подрібнюють гуму при утилізації, наприклад, шин. Будівельники отримують щебінь, невеликий камінь, пісок.
Як вибрати дробарку
Для дрібних господарств або приватного застосування нерідко використовують агрегати з ручним приводом. Вони дещо дешевше, але й швидкість їх роботи залишає бажати кращого. Середні підприємства вибирають більш масштабні пристрої в залежності від завдань, які вони повинні вирішувати.
Пам'ятайте, що в разі складних механізмів ціна не повинна бути основним фактором вибору. Дешеві дробарки в цьому випадку можуть бути недовговічними, слабо працюючими пристроями. Але і висока ціна не гарантує оптимальної якості. Перед вибором потрібно зробити аналіз всіх можливих варіантів і визначити найкращий для своїх цілей і вихідного матеріалу й краще це зробити на сайті https://enerprof-building.com.ua/product-category/tesmec/transheekopateli-i-kamnedrobilki/kamnedrobilki-rock-hawg-rh/