Рашисти атакували Харків о п'ятій ранку. Ракети розірвалися над житловою забудовою.
Сьогодні близько п'ятої години ранку російські військові із використанням трьох балістичних ракет «Іскандер» осколково-фугасної дії завдали удари по Основ'янському району міста Харкове. Під ударом опинилось цивільне підприємство, а також житлові спальні квартали. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
Внаслідок обстрілу наразі постраждало 60 цивільних особи, серед них п'ятеро дітей 2, 4, 14, 16 та 17 років.
На цю хвилину до міських лікарень госпіталізовано 13 людей, з них двоє дітей. 4 людини у важкому стані. Лікарі надають постраждалим всю необхідну допомогу, - додали в ХОВА.
Внаслідок обстрілу постраждало понад 50 багатоквартирних житлових будинків, а також понад 30 автівок.
Крім цього школа, яка знаходилася у цьому районі та цивільне підприємство поруч. На території підприємства загорілася покрівля двоповерхового корпусу, цех та будівля на загальній площі близько 450 кв.м, додали ДСНС. Триває ліквідація пожежі.
Наразі на місці події працюють прокурори та слідчі з метою фіксації наслідок події. Під час огляду вже встановлено, що підрив ракети відбувся в повітрі з метою якомога більшого ураження цивільних об'єктів. Уламки знайдені. За вказаним фактом розпочато кримінального провадження за частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України.
Комунальні служби обслідують будинки, розпочато усування наслідків. На час роботи навколишні будинки відключенні від води та інших комунікацій. Відновити постачання обіцяють до вечора.
На місці події працюють рятувальники, психологи, кінологічні та піротехнічні розрахунки, Нацполіція, медики, волонтери та комунальні служби міста.