Харків’яни отримали понад 550 млн грн за програмою «єВідновлення»

На сьогодні містянам нараховано майже 550 млн грн на ремонт житла, яке зазнало незначних пошкоджень внаслідок бойових дій.

Про це сьогодні,  в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, ці виплати отримали близько 7 тис. сімей.

Крім того, в рамках програми «єВідновлення» харків’яни продовжують отримувати сертифікати за знищене житло. Так, для містян вже сформовані 132 сертифікати на загальну суму 112 млн грн.

Також мер зазначив, що, попри посилення обстрілів, у Харкові триває відбудова зруйнованого житла, оскільки без даху над головою залишилося понад 150 тис. харків’ян.

У Харків, за статистикою міськради, наразі вже повернулося понад один мільйон жителів. У більшості це біженці першої хвилі, яки виїхали у перші дні війни, й які не отримали тимчасового безоплатного житла від громади або держави. З різних причин у них немає змоги перебувати за кордоном або винаймати житло в інших регіонах. Тому вони повертаються до Харкова, й живуть у своїх зруйнованих квартирах.  Й місто цю тенденцію вітає. Адже питання не лише відновлення міста для тих, хто повертається. Питання хто буде Харків відновлювати, зокрема й економічно, якщо не створити умови для повернення людей.  

Крім того, в Харкові проживає понад 190 тисяч ВПО, переважно зі зруйнованих та деокупованих сіл Харківщини та Донбасу. Всі вони також потребують житла. 

Міський бюджет не в змозі оплатити всі ремонти. Визначено, що на об'єктах місто може витрати до 30 мільйонів гривень на рік. А потрібно 48 мільярдів. Й це лише будинки, а є ще заклади медицини, інфраструктури тощо, говорить радник мера з питань житлово-комунального господарства Євген Пасенов. Тому визначено, що місто оперативно відновлює будинки, які потребують нескладного ремонту - вибиті вікна, двері, посічена покрівля тощо.  А будинки зі значною руйнацією конструктивів ремонтують коштом держбюджету або інвесторів.

Важливо! Якщо багатоквартирний будинок є значно пошкоджений - ремонту потребують не окремі квартири, а й під'їзд, покрівля тощо, то власники житла не можуть податися на "Є-відновлення." Таки умови програми. Їм доводитися чекати повного ремонту будинку державним коштом за рішенням Кабміну. При цьому перед цим вони потребують інструментальних експертиз, на базі яких формується кошторис. Експертизи також оплачуються з міського бюджету, й тривають декілька місяців. Тому грошей на тимчасову консервацію будинків, щоб, наприклад дощ не потрапляв у середину будівлі та не руйнував далі у міста немає - все що витрачаються на те, щоб капітально відремонтувати будинки, запевняють в мерії.

Наразі таку експертизу пройшли 28 будинків, на їх відновлення вже виділені гроші. Ще до 100 об’єктів Харківська мерія подасть на комісію Кабміна в цьому році. Переважно, це будинки в найбільш постраждалому районі Харкова - Північна Салтівка.

Нагадаємо, стало відомо. що потрібно для енергетичного відновлення регіону.