• Головна
  • Харків’яни отримали понад 550 млн грн за програмою «єВідновлення»
13:19, 13 травня 2024 р.

Харків’яни отримали понад 550 млн грн за програмою «єВідновлення»

На сьогодні містянам нараховано майже 550 млн грн на ремонт житла, яке зазнало незначних пошкоджень внаслідок бойових дій.

Про це сьогодні,  в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, ці виплати отримали близько 7 тис. сімей.

Крім того, в рамках програми «єВідновлення» харків’яни продовжують отримувати сертифікати за знищене житло. Так, для містян вже сформовані 132 сертифікати на загальну суму 112 млн грн.

Також мер зазначив, що, попри посилення обстрілів, у Харкові триває відбудова зруйнованого житла, оскільки без даху над головою залишилося понад 150 тис. харків’ян.

У Харків, за статистикою міськради, наразі вже повернулося понад один мільйон жителів. У більшості це біженці першої хвилі, яки виїхали у перші дні війни, й які не отримали тимчасового безоплатного житла від громади або держави. З різних причин у них немає змоги перебувати за кордоном або винаймати житло в інших регіонах. Тому вони повертаються до Харкова, й живуть у своїх зруйнованих квартирах.  Й місто цю тенденцію вітає. Адже питання не лише відновлення міста для тих, хто повертається. Питання хто буде Харків відновлювати, зокрема й економічно, якщо не створити умови для повернення людей.  

Крім того, в Харкові проживає понад 190 тисяч ВПО, переважно зі зруйнованих та деокупованих сіл Харківщини та Донбасу. Всі вони також потребують житла. 

Міський бюджет не в змозі оплатити всі ремонти. Визначено, що на об'єктах місто може витрати до 30 мільйонів гривень на рік. А потрібно 48 мільярдів. Й це лише будинки, а є ще заклади медицини, інфраструктури тощо, говорить радник мера з питань житлово-комунального господарства Євген Пасенов. Тому визначено, що місто оперативно відновлює будинки, які потребують нескладного ремонту - вибиті вікна, двері, посічена покрівля тощо.  А будинки зі значною руйнацією конструктивів ремонтують коштом держбюджету або інвесторів.

Важливо! Якщо багатоквартирний будинок є значно пошкоджений - ремонту потребують не окремі квартири, а й під'їзд, покрівля тощо, то власники житла не можуть податися на "Є-відновлення." Таки умови програми. Їм доводитися чекати повного ремонту будинку державним коштом за рішенням Кабміну. При цьому перед цим вони потребують інструментальних експертиз, на базі яких формується кошторис. Експертизи також оплачуються з міського бюджету, й тривають декілька місяців. Тому грошей на тимчасову консервацію будинків, щоб, наприклад дощ не потрапляв у середину будівлі та не руйнував далі у міста немає - все що витрачаються на те, щоб капітально відремонтувати будинки, запевняють в мерії.

Наразі таку експертизу пройшли 28 будинків, на їх відновлення вже виділені гроші. Ще до 100 об’єктів Харківська мерія подасть на комісію Кабміна в цьому році. Переважно, це будинки в найбільш постраждалому районі Харкова - Північна Салтівка.

Нагадаємо, стало відомо. що потрібно для енергетичного відновлення регіону. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Є-відновлення #Північна Салтівка #відбудова Харкова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...