Нові грані архієпископа Ігоря Ісіченка
Останнім часом Харків став центром вивчення української літератури ХVII-XVIII століть, яку літературознавці називають літературою бароко. В цьому нема нічого дивного, бо Харків освячений постаттю Григорія Сковороди – найзнаменитішого у світі представника української барокової літератури.
Вивчення духовної і літературної спадщини Сковороди займається широко знаний літературознавець, професор Харківського педагогічного університету Леонід Ушкалов, з-під пера якого кілька років тому вийшла велика монографія про Сковороду. Нещодавно професор Ушкалов презентував тритомне видання творів Сковороди, упорядником якого виступив він сам.
Тепер Харківський університет ім. Каразіна підготував відповідь «конкуренту» на навчальній і дослідницькій ниві. Під егідою Києво-Могилянської академії вийшла монографія професора ХНУ ім. Каразіна доктора філологічних наук Ігоря Ісіченка «Історія української літератури. Епоха бароко. XVII-XVIII століття», створена як підручник для студентів українських вишів.
Це ще одна грань діяльності відомого в Україні релігійного і громадського діяча. Бо владика Ігор (Ісіченко) є єпископом Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) і саме ця його діяльність відомі широкому загалу. Про його викладацьку і наукову роботу майже нічого невідомо, і тому поява цього підручника з української барокової літератури здивує багатьох.
На днях у Харкові пройшла презентація цієї монографії. Невелика кімната Харківського літературного музею була заповнена вщент. Присутні були викладачі як університета ім. Каразіна, так і педагогічного ім. Сковороди і студенти.
Місць не вистачило, тому деяким молодим людям прийшлося послухати стоячи. Власне молодь переважала на презентації, що не дивно – презентована книжка написана саме для неї, хоча доволі проста подача матеріалу про найбільш цікаву сторінку нашої літератури допоможе перегорнути її всім бажаючим.
Тут зіграла свою роль, на мою думку, багатолітня проповідницька діяльність Владики Ігоря, коли треба знайти зрозумілі слова для всіх прихожан різного віку і різного освітнього рівня. Я висловив Владиці Ігорю задоволення, що саме Харків став центром вивчення барокової Проте сам Владика мого оптимізму не поділяє:
- Ми разом з Леонідом Ушкаловим вчилися в аспірантурі Інституту літератури в Києві, тому те, що ми з Харкова - чиста випадковість.
Після презентації автора довго не відпускали – до нього вишикувалася черга з бажаючих отримати автограф на книжці і благословення на добрі справи.
Бо не тільки літературою та іншими земними справами опікується доктор філології Владика Ігор.
Учасники презентації довго не відпускали Владику Ігоря