Біля Харкова відкрито крадуть ліс

Неподалік селища П’ятихатки (нині – житловий мікрорайон в Київському районі Харкова) активно дерибанять гай "Берізки", розташований у 163-го кварталі Данилівського дослідного держлісгоспу, який підпорядковується УкрНДІЛГА ім. Висоцького (головний інститут Державного агентства лісових ресурсів України).

Це не перша спроба ласих до державного (тобто бескоштовного) майна трутнів заволодіти цим цінним лісовим масивом. Рік тому спритні ділки збиралися продавати «Берізки» вроздріб через Інтернет!
Це порушувало розпорядження Кабінету Міністрів України №610-р від 2008 року, яким введено мораторій на продаж земель лісового фонду. Харківські активісти-екологи згодом з’ясували, що «Берізками» вирішила розпорядитися Черкасько-Лозівська селищна рада, яка ніяких прав на ці землі не мала. Навіть більше, питання про виділення земельних ділянок взагалі не виносилося на сесію та не голосувалося, хоча таке рішення сільради є! Тоді прокуратура порушила кримінальну справу й оскаржила в суді виділення земельних ділянок.

Та поки правосуддя буксує, рейдери забивають кілки на державних землях. На початку серпня цього року місцеві жителі побачили, що в «Берізках» (поблизу вулиці Вальтера) невідомі риють канави для встановлення огорожі. Громадяни вийшли у ліс, викликали міліцію і вимагали у копачів документи. Головним забудовником у паперах значився керівник невеличкої фірми, що торгує вагами. Жодних документів, що давали право вести роботи в лісі (погодження держлісгоспу, наукового обґрунтування тощо), у робітників не було, тому громада селища з допомогою міліції вигнала їх із лісу.
Людей обурює, що ані керівництво Данилівського дослідного держлісгоспу, ані посадовці УкрНДІЛГА ім. Висоцького, на яких покладено відповідальність за збереження цього лісу, не втрутилися в ситуацію, незважаючи на те, що місцеві жителі повідомили їм про подію.

Нагадаємо, що Данилівський дослідний держлісгосп вже не вперше стає епіцентром корупційно-земельного скандалу. 2009 року КРУ України виявило незаконний продаж земель цього держлісгоспу. Наступного року таку ж спробу виявив прокурор міста Харкова. На думку «Зеленого фронту», в жодному з цих випадків УкрНДІЛГА (директор Віктор Ткач) не захистив цих земель, та лісових насаджень.

Мабуть, саме така байдужість розпорядників державним майном спровокувала рейдерів на продовження атаки. 30 вересня на тій самій лісовій ділянці, де люди зупинили встановлення паркану, знову почалися роботи. "Власник" ділянки цього разу підкріпив свої наміри екскаватором та дозволом на будівельні роботи, підписаним головою вже згаданої сільради Павлом Шаболтасом. Хоча, повторимо, ці землі входять до лісового фонду держави, а до селища Черкаська Лозова ніякого відношення не мають, бо розташовані поза межами цього населеного пункту. Знову на місці події зібралися місцеві жителі, активісти громадських екоорганізацій. Люди лягали під техніку, щоб зупинити знищення лісу (бульдозер почав копати траншею, при цьому пошкоджуючи поверхневий шар ґрунту та корені дерев).

Забудовники погрожували жителям фізичною розправою, заспокоїти їх та зупинити роботи знову вдалося лише з допомогою міліції. Люди, вигнавши з лісу рейдерів, прийшли до лісівників. Але ті відмовилися звернутися до міліції із заявою щодо незаконних робіт у лісі.
2 жовтня 2011 року забудовники змінили тактику: на ділянку у лісі, що так їм сподобалася, завезли будівельні матеріали та виставили біля неї цілодобову охорону – кремезних чоловіків кримінальної зовнішності. На ділянці чергували до десяти "охоронців", деякі з них поводились агресивно, штовхали людей, погрожували, забороняли місцевим мешканцям гуляти не тільки окупованою ділянкою, але навіть доріжками біля неї та сусіднім лісом. Міліція приїхала лише через чотири години після виклику громадян, а в цей час у лісі екскаватор копав траншею.

4 жовтня в ліс знову приїхала будівельна техніка. Події викликали інтерес журналістів, але нормально працювати вони не змогли – кримінального вигляду молодики відштовхували працівників мас-медіа, не давали фотографувати. Це, до речі, грубе порушення статті 172 Кримінального кодексу України, на яке міліція досі не відреагувала.
Цього ж дня вперше на місці подій з’явився представник Данилівського дослідного держлісгоспу. Він звернувся до водія екскаватора, що копав канави у лісі, з проханням припинити роботи. Той на несміливі прохання просто не звернув уваги. Представник держлісгоспу розвів руками і відійшов убік…

Тому викликати міліцію знову довелося небайдужим громадянам. Домогтися реагування з боку МВС вдалося лише після дзвінка на "Гарячу лінію" МВС, за якою приймаються скарги про неправомірні дії міліції. Співробітники Дергачівського райвідділу ГУ МВС України в Харківській області врешті-решт зупинили незаконні роботи у лісі, зібрали з присутніх заяви та пояснення, зробили опис місця події, затримали екскаватор, який проводив роботи. Слідчі дії тривали до 19.00. Однак вночі (десь близько 2.00) канави було забетоновано.

У відповідь на запити депутатів обласної Ради прокуратура повідомила, що ці землі – під арештом. Чому ж тоді будівельні роботи тривають? Чому чиновники, правоохоронці не припиняють грабування державного майна? Лише коли місцеві жителі викликають міліцію, роботи призупиняються.

Зупиняти вирубування дерев, зняття поверхневого шару ґрунту в лісі, пошкодження коренів дерев, складування будівельних матеріалів на території лісів зобов’язані державні лісові господарства, вони повною мірою відповідають за ці землі. Для виконання цих функцій в лісових господарствах створено підрозділи лісової охорони, до речі, озброєні. Саме лісівники, а не городяни, мають викликати міліцію, виганяти з лісів порушників, складати протоколи, робити все можливе задля притягнення їх до відповідальності.

Але майстри лісу та інші посадовці Данилівського дослідного держлісгоспу, проводячи об’їзди та обходи території лісництва, оминають ділянку, що забудовується. Чи не свідчить це про корупцію працівників лісгоспу?

Тому громадська організація "Зелений фронт" звернулася до голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Сівця та Генерального прокурора Віктора Пшонки з вимогою провести комплексну перевірку дотримання законодавства співробітниками Данилівського дослідного держлісгоспу та УкрНДІЛГА. Також екоактивісти вимагають перевірити стан збереження земель Данилівського дослідного держлісгоспу та ділянок УкрНДІЛГА ім. Висоцького в цілому; надати правову оцінку систематичній бездіяльності керівництва обох установ при забудові земель, виділених державою задля наукових досліджень; провести перевірку ситуації із забудовою гаю "Берізки" та покарати винних у безкарному, нахабному, прилюдному порушенні законодавства забудовниками. Йдеться у зверненні й про необхідність проконтролювати участь у судових засіданнях щодо землі представників Данилівського дослідного держлісгоспу та УкрНДІЛГА, які, на думку екологістів, навмисне не надають до судів документи, що однозначно свідчать про незаконність будь-якого зазіхання на свої землі, тим самим даючи змогу забудовникам захоплювати ділянки.

Довідка: гай «Берізки» фактично фігурує в Законі України "Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 37, ст. 332, (1): "№994058. Данилівський дослідний держлісгосп, Адреса: 310108, Дергачівський район, с. Черкаська Лозова, вул. Наукова, 13". Цінність цієї установи та наданих їй у користування земель (з «Берізками» включно) – в унікальному науковому експерименті, що розпочався зі створенням УкрНДІЛГА ім. Висоцького понад 80 років тому. Вже кілька поколінь вчених безперервно досліджують цю ділянку лісу, вивчають закони природи, причому в дослідженнях беруть участь фахівці не тільки з України, а й з усього світу.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Видеосюжет
057 провел опрос среди харьковчан – какие проблемы они замечают в области и что, по их мнению, должен изменить новый глава Харьковщины. Напомним, что 20 октября Кабмин согласовал кандидатуру депутата от партии «Слуга Народа» Алексея Кучера на пост главы ХОГА. Дальше его кандидатуру должен утвердить президент Украины Владимир Зеленский. Отметим, что на пост главы ХОГА претендовала также депутатка от «Слуги Народа» Ирина Венедиктова, которая возглавляет коми...
Происшествия
22 октября силовики искали взрывчатку в трех университетах в центре Харькова и жилом доме, из-за чего эвакуировали несколько сотен человек. Силовики осмотрели более 9000 квадратных метров помещений и 3000 квадратных метров прилегающей территории. Специалисты эвакуировали 530 человек, сообщили в пресс-службе Нацполиции в Харьковской области. Взрывчатку полицейские не нашли. Ранее мы писали, что 22 октября неизвестные сообщили о "минировании" медицинского ун...
Новости компаний
Проведенные клинические исследования подтвердили эффективность препарата "Амизон" крупного производителя лекарственных средств компании "Фармак" (Киев) для лечения и профилактики гриппа и ОРВИ. Об этом говорится в публикации интернет-издания Український Медичний Часопис. Согласно публикации, ни одна из инфекционных болезней современности не имеет такого распространения, как грипп, при этом ежегодно возникают сезонные эпидемии, во время которых в Украине бо...
Спорт
В Харькове состоится матч самого престижного футбольного турнира Европы. 22 октября в 19:55 в Харькове состоится футбольный матч между командами «Шахтер» (Донецк) и «Динамо» (Загреб, Хорватия). Об этом сообщили в пресс-службе Национальной полиции в Харьковской области. Ожидается, что спортивное мероприятие посетят до 30 000 болельщиков, 350 из которых - иностранцы. Отметим, что матч пройдет в рамках Лиги чемпионов. «Охрану общественного порядка и безопасно...
Криминал
Служба безопасности Украины поймала опасного преступника, который был членом большой преступной группировки. В Харькове СБУ задержала опасного преступника, который почти 10 лет находился в международном розыске по линии Интерпола. Об этом сообщили наши источники в Службе безопасности Украины. По полученной Службой безопасности информации, выходец одной из стран ближнего зарубежья в течение 1997-2011 годов входил в состав большой преступной группировки. Чле...
Новости компаний
Всё чаще люди покупают мобильные аксессуары в интернете. В современных интернет-магазинах продаётся практически всё. В таком случае не нужно длительное время ходить по магазинам и стоять в очереди. В домашних условиях можно без проблем осуществлять успешную покупку. Самое главное - это обратиться в проверенную компанию, которая гарантирует высокое качество продукции. Многие считают, что ничего сложного в выборе телефона нет - это не совсем так. В процессе...
Спорт
Международный турнир по фигурному катанию состоялся в городе Минске (Беларусь). Харьковские спортсмены Александра Назарова и Максим Никитин завоевали бронзовую медаль на международном турнире по фигурному катанию «Minsk-Arena Ice Star». Об этом сообщили в пресс-службе мэрии Харькова. Харьковский дуэт стал бронзовым призером с итоговым результатом 178,62 балла. Победу одержали фигуристы из Испании (193,47 балла), на втором месте - дуэт из Польши (185,48 бал...
Происшествия
В Харькове два внедорожника не смогли поделить дорогу. 22 октября около 08:30 на Мерефянском шоссе случилась авария. Об этом сообщили в пресс-службе патрульной полиции Харькова. Участниками ДТП стали автомобиль «Renault» и автомобиль «Gelly». По предварительной информации, водитель автомобиля «Gelly» покинул место аварии. «В результате ДТП никто не пострадал», - отметили патрульные полицейские. Патрульные собрали первичный материал, который передадут в отд...
Общество
В Харьковской области несколько тысяч человек заболели гриппом и ОРВИ. С 30 сентября 2019 начался новый эпидемический сезон по заболеваемости гриппом и ОРВИ 2019-2020 годов. Об этом сообщили в пресс-службе Харьковского лабораторного центра. С начала эпидемического сезона в области гриппом и острыми респираторными инфекциями переболело 13 138 человек, из них дети до 17 лет - 8 206 человек. «По результатам оперативного еженедельного анализа заболеваемости на...