Сьогодны вшановують Великомученика Дмитра
У дохристиянські часи 8 листопада наші пращури відзначали свято Тура. Цей день вважався початком мисливського сезону. І для того, щоб він був вдалим, Богам-покровителям приносили жертви.
У народі 8 листопада вважали, що у цей час вже закінчується весільна пора.
Тому і говорили: «До Дмитра дівка хитра, а після Михайла – хоч за попихала». Також люди говорили, що після Дмитра навіть горобці притихають: «До Дмитра і горобці під корчем пиво варять і голосно гуторять; а після приходить зима – і горобців нема!»
За повір’ям, після Дмитра, у «дідову» суботу, мерці встають з трун і йдуть по колишніх домівках. Тому цього дня відвідували кладовища, прибирали могилки та ставили свічки пам’яті.
За церковним календарем 8 листопада вшановують великомученика Димитрія Солунського, преподобного Феофіла Печерського, мученика Луппа, преподобних Афанасія та Димитрія Басарбовського.
До дня Святого великомученика Дмитра весь попередній тиждень називали поминальним. У Дмитріївську ж суботу, що цього року випала 5-того листопада, люди зазвичай носили панахиди до церкви та замовляли заупокійні молитви. А після Дмитра, у «дідову» суботу, за повір’ям, мерці встають з трун і йдуть по колишніх домівках. Тому цього дня відвідували кладовища, прибирали могилки та ставили свічки пам’яті.
Іменинники 8 листопада - Дмитро, Феофіл, Афанасій.