У Харкові президенту і Верховній раді сказали «Геть!»
Сьогодні в Україні пройшов день протесту проти президента і Верховної Ради з вимогами негайної їхньої відставки.
Як зазначили керівники акції в Харкові, мітинги пройшли у всіх обласних центрах України (називались Київ, Полтава, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів тощо).
Мітинг протестувальників пройшов у Харкові на традиційному місці - площі Свободи. По обидві боки площі біля виходів з метро розташувались намети "Батьківщини", а на самій площі активісти громадського руху "Спільна справа" виставили стіл. Всім бажаючим пропонували підписатись під вимогою негайної відставки президента і парламенту і вручали листівки з поясненням необхідності відставки влади.
Враховуючи те, що день проведення протесту - робочий, акцію розтягнули на весь день і на три частини, щоб кожен бажаючий приєднатися до протестуальників міг це зробити у зручний для нього час. Правда, злі язики казали, що ініціатори акції не дійшли до згоди, тому спільної багатолюдної акції протесту не вийшло.
Проте, на мою думку, проведення не одного, а трьох мітингів було більш вдалим ходом, бо чиновникам облдержадміністрації і міліції, яка слідкувала за порядком, довелося слухати не дуже ласкаві слова харків’ян про вищу владу цілий день - з 11.00 до 17.30. По-друге, число протестувальників майже весь день був однаковий - одні відходили, інші приходили на їх місце.
Першими акцію протесту почали представники афганських і чорнобильських організацій. Пікантність ситуації надавав той факт, що вони в більшості голосували за нині діючу владу, в тому числі і міську. Тепер, відчувши "як пахне влада" (слова одного з промовців) вони опинилися у перших рядах протестувальників.
Другу акцію почали у 13.00 представники політичних партій національно-патріотичного спрямування, об’єднані у Комітет опору диктатурі - "Батьківщини", РУХу, "Громадянської платформи", "Свободи", "Народної самооборони" тощо.
Третя акція почалась о 15.30. Її провели підприємці, у багатьох з них вже закінчився робочий день, тому їм було найлегше. Проте були і такі, які простояли всі три акції на холодному осінньому повітрі.
Промовці згадали обіцянки президента "покращити життя вже сьогодні", оптимістичні звіти уряду про покращення життя, і в той же час - наступ на права і свободи громадян, політичні репресії проти намагання громадян захистити себе у межах закону, наступ влади на бізнес. "Влада діє не за законами, а по "понятіям", тому її треба відправити геть" - це була основна думка всіх виступаючих.
Організатори акції закликали об’єднуватися під національним синьо-жовтим прапором і йти до перемоги. "Вони не мають права нами керувати!" Дісталось і міській владі, яка відзначає у ці дні річницю керування Харковом.
За словами ініціаторів однієї з акцій, на площі Свободи протестували не лише харків’яни, але і представники районів Харківщини.Щодо малої кількості (близько 400) протестувальників, один з виступаючих сказав: "У 2001-2002 роках на площу свободи виходили кілька десятків людей, у 2003-му - сотні, а 2004-го на площу вийшли десятки тисяч людей. Зараз нас сотні, а завтра будуть тисячі. Ми переможемо!"
Організатори закликали продовжити акції протесту 22 листопада, до 7-ї річниці початку Помаранчевої революції.
Народ contra влада: порозуміння нема
"Батьківщина" у перших рядах мітингуючих