Харківське телебачення: потрійний удар - 057.ua

Харківське телебачення: потрійний удар

Нині вже не існуючі телеканали не боялися критикувати міську владу. А нині їхні керівники лише можуть надавати коментарі колегам, в яких вони стверджують:  в цьому зацікавлена  міська влада і особисто міський голова Геннадій Кернес. Так, мер неодноразово публічно  висловлював невдоволення, на його думку, необ’єктивністю каналу АТН. Тим часом, сьогодні він  твердить, що це суто господарський конфлікт, до якого влада не має відношення. Арсен Аваков наполягає: це помста йому, оскільки він не дозволяє Кернесу і його напарнику губернатору Михайлу Добкіну  безконтрольно дерибанити бюджет.  Прокуратура не вбачає підстав для втручання у ситуацію.

22 липня нинішнього року генеральний директор популярного в Харкові телеканалу АТН Олег Юхт отримав листа від провайдера ІТ-сервіс, який постачав сигнал телеканалу в ефір. У листі повідомлялося, що угоду між двома компаніями розірвано в односторонньому порядку. Причини не пояснювалися, було лише нагадування, що АТН має сплатити заборгованість. Юхт відповів, що АТН просить не розривати угоду і пояснити причини таких намірів провайдера. Але відповіді не отримав. Новини АТН зникли з ефіру. За словами Юхта, заборгованість була суто поточною, яка регулярно виникала в процесі роботи. Погасити її не складало жодних проблем.

Щоб не зникнути з ефіру, телекомпанія мусила  увімкнути власну радіорелейну станцію. Мешканка сусіднього будинку Анастасія Кобець поскаржилася на те, що у неї погіршилося здоров`я через роботу радіорелейки. Через кілька днів після цього  вона стала головою  харківської обласної  організації  “Молоді регіони” - молодіжного підрозділу владної Партії регіонів, членом якої є мер Геннадій Кернес.

Далі – більше: з’ясувалося, що АТН не має санітарного паспорта, без якого не можна використовувати радіорелейну станцію. 28  липня АТН звернулася по санітарний  паспорт до міської санітарної епідеміологічної станції. 1 серпня лікарі міської СЕС прийшли до АТН, щоб перевірити наявність такого паспорта. А 2 серпня головний санітарний лікар міста  Ірина Зубкова ухвалила постанову №22, згідно з якою тимчасово заборонялася робота радіорелейної станції телеканал АТН через відсутність санітарного паспорта. Тим часом,  АТН звернувся до Міністерства охорони здоров`я України. До Харкова з Києва  виїздила комісія, вона виявила, що робота станції не шкодить здоров`ю мешканців навколишніх будинків.  1 вересня канал отримав довідку від головного лікаря Центральної СЕС Любові Некрасової, що запропоноване телеканалом АТН місце придатне для будівництва радіорелейної станції. Однак міська СЕС не скасовує свою постанову. Виконуючий обов’язки головного лікаря Харківської СЕС  М.Чегрінець 12 вересня  пише, що “підстав для припинення на даний момент дії постанови не вбачається”.

Поки кипіли пристрасті навколо СЕС, телеканал АТН  4 липня  звернувся до  провайдера фірми «Датагруп» з пропозицією налаштувати канал зв`язку між офісом АТН та обласною телевежею. Домовилися, канал почав працювати в тестовому режимі. Як тільки дійшло до початку роботи в ефірі, у провайдера раптово  зникла технічна можливість в наданні каналу зв`язку.Перед тим виконуючий директора телевежі Олександр Дергильов вимагав купу документів, надання яких не передбачене законом. Аналогічна ситуація склалася з іншим провайдером “Велтон телеком”, який після оформлення належних документів раптово заявив, що у нього зникла технічна можливість надання каналу зв’язку. Гроші, які АТН перерахувала провайдерам за надані послуги, були ними повернуті як помилковий платіж.

14 вересня таким самим чином припинили мовлення телеканалів А/ТВК і “Фора”. Провайдер “Українські цифрові комунікації” (УЦК)  просто припинив передавати їхні сигнали. Генеральний директор А/ТВК Олена Баранник розповідає, ніби спершу подумали, що в провайдера УЦК  тимчасові негаразди, котрі скоро виправлять. Але за кілька годин стало зрозумілим, що ситуація не залежить від рядових співробітників УЦК. 15 вересня директор УЦК Максим Цзян провів прес-конференцію, на якій розповів,  що він не давав вказівку своїм підлеглим  відмикати канал, але не пояснив, яким чином канал відімкнувся. В  той же час він розповів, що  подивившись угоду між УЦК і А\ТВК виявив, що вона некваліфікована. Вона була укладена 1 лютого 2009 року. “Ми нормально працювали понад три роки за цією угодою і не було жодних претензій, - каже Генеральний директор А/ТВК Олена Баранник, - Ми того ж дня направили пропозицію Цзяну укласти нову  угоду. Вона не укладена й досі».

За словами Баранник, знаючи історію відімкнення АТН, вона із колегами підозрювала, що аналогічне може трапитися з ними, отже готували “запасний майданчик” – уклали угоду з провайдером “Датагруп”. Але щойно у провайдера дійшло до ефіру, як і у випадку з АТН, зникла технічна можливість. Щось подібне коїлося й з телеканалом “Фора”.

На умовах анонімності один з працівників фірми-провайдера розповів, що відмова працювати відбувалася через тиск комунального підприємства, яке створене у місті недавно. Саме  воно контролює кабельні колодязі і угоди провайдерів на облаштування будинків  Інтернетом. Обіцяли, якщо провайдер буде допомагати телеканалу, то у нього виникнуть проблеми із укладанням угод.

Міський голова Геннадій Кернес стверджував, що комунальне підприємство ніяк не може тиснути, а лише стежить за тим, щоб провайдери, прокладаючи канали Інтернету, не псували будинки, не ламали стіни тощо. Сам Кернес є співвласником 7-го  каналу, з яким ділив ефір канал АТН. На запитання, чи не існує в цій ситуації конфлікту його інтересів як бізнесмена з інтересами телеканалу АТН, Кернес відповів, що в нього юридична освіта, він закони знає і зацікавлений їх дотримуватися. За його словами, міська влада має створити майданчик, де відбувається гра. А якщо між гравцями конфлікт, то міська влада не може втручатися.

Ситуація з телеканалом АТН розглядалася на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів. Заступник Генерального прокурора України Віктор Занфіров заявив, що  телеканал,зокрема,  мав неврегульовані проблеми з СЕС Харкова. «Спірні питання мають вирішуватися, згідно чинного законодавства, суб’єктами господарювання - в судовому порядку», - додавзаступник Генпрокурора.

“Формально він  правий, - каже представник в Україні міжнародної організації “Репортери без кордонів” Оксана Романюк. – Немає жодних документів, які б підтверджували тиск Геннадія Кернеса. Але до справи треба підходити неформально.  Надто багато фактів, які свідчать про те, що відбувається скоординований тиск. Ніхто не з провайдерів сам собі  не ворог, аби відкрито визнати, що на них тиснуть. Сам факт вимкнення трьох каналів, які не боялися критикувати владу, не може бути випадковим. У них можуть бути якісь порушення, як от відсутність паспорта СЕС, але, на жаль, такі порушення можна знайти чи не в усіх українських підприємств. Працювати треба на усунення порушень, а не закривати канали. Я сподіваюся, що під тиском громадськості прокуратура проведе об’єктивне розслідування і зупинить сваволю, спрямовану проти свободи слова”.

В засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістівне брали участь представники закритих телеканалів. Підконтрольний міській владі канал “Харківські новини” повідомив, що канали відмовилися брати участь. Тим часом, шеф-редактор Євген Боровських  заявляє, що це не відповідає дійсності.

Тема
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Криминал
На Харьковщине мужчина совершил кражу, которая лишила интернета и мобильной связи тысячу человек Изюмская местная прокуратура доказала в суде вину 28-летнего мужчины в краже с проникновением (ч. 3 ст. 185 УК Украины) на одной из базовых станций мобильной связи Двуречанского района. Об этом сообщили в пресс-службе прокуратуры Харьковской области. Преступление произошло вблизи одного из сел района в феврале 2019 года. Грабитель - бывший инженер по организаци...
Общество
Новоизбранный Президент Украины задекларировал свое имущество, акции и другие ценные вещи. 20 мая в Киеве состоялась инаугурация Президента Украины Владимира Зеленского, который победил во втором туре выборов 21 апреля. Родился Владимир Зеленский 25 января 1978 года в Кривом Роге. Многим украинцам он известен как шоумен, артист, комик и лидер студии «Квартал-95». С 2010 по 2012 годы был членом правления и генеральным продюсером телеканала «Интер». Также Зе...
Происшествия
Из ясли-сада №58 госпитализировали четверых детей с подозрением на отравление. Инцидент произошел 21 мая. Среди воспитанников ясли-сада №58 зарегистрировали случаи заболевания острыми кишечными инфекциями, сообщили в пресс-службе Госпродпотребслужбы в Харьковской области. Заболевших детей госпитализировали областную детскую инфекционную клиническую больницу. Для установления причин и условий возникновения заболеваний специалисты проводят эпидемиологическое...
Общество
Мы решили узнать, в каких тендерах в 2019 году принимала участие фирма «Паркинг+», которая занимается ремонтом харьковских дорог, и на какие суммы заключила договора с горсоветом и городскими КП. В Харькове каждый год ремонтируют дороги в разных частях города. «Паркинг +» традиционно выигрывает тендеры у Департамента строительства и дорожного хозяйства Харьковского горсовета. Основатели компании, которая занимается строительством дорог, являются гонконгска...
Происшествия
В Харькове пресекли работу конвертационного центра, через который было проконвертировано около 200 миллионов гривен. Силовики установили группу людей, которая предоставляла услуги предприятиям реального сектора экономики, услуги в пособничестве в уклонении от уплаты налогов и перевода безналичных средств в наличность. Об этом сообщили в пресс-службе ГФС в Харьковской области. Силовики осуществили это в рамках расследования уголовного производства по ч. 1 с...
Общество
Сегодня мы вам расскажем о самых «свежих» вакансиях для студентов за последнюю неделю, которые помогут молодым людям заработать. Впереди лето, а это значит, что в харьковских ВУЗах уже совсем скоро закончится учебный год. И многим студентам, которые хотят в это время заняться подработкой, придется хорошо подумать над тем, где лучше всего это сделать. Поэтому мы рассмотрели несколько сайтов для поиска работы и выбрали наиболее привлекательные вакансии, кото...
Общество
Апелляционное рассмотрение дела по обвинению Алены Зайцевой и Геннадия Дронова назначено на 14 августа. Постановлением Харьковского апелляционного суда от 23 мая 2019 назначен апелляционное рассмотрение уголовного производства в отношении Елены Зайцевой и Геннадия Дронова. Судебное заседание состоится 14 августа в 11:00 в помещении Харьковского апелляционного суда. Напомним, приговором Киевского райсуда Харькова от 26 февраля 2019 Геннадий Дронов и Алена З...
Путь к успеху
Виктор Круглов является создателем и Генеральным директором издательства "Ранок". Член ассоциации книгоиздателей и книгораспространителей Украины, участник программы Федерального министерства экономики и энергетики Германии по подготовке управленческих кадров с Украиной. По данным Forbes издательство «Ранок» вошло в топ-20 украинских издательских брендов. Мы пообщались с Виктором, и он поведал нам историю создания издательства. Все проблемы, достижения и к...
Криминал
Харьковские чиновники продолжают попадаться на взятках. Начальник межрайонного отдела Государственной исполнительной службы Главного территориального управления юстиции в Харьковской области требовал от гражданина Украины две тысячи долларов США за снятие ареста с квартиры без соответствующего решения суда. Об этом сообщили в пресс-службе Национальной полиции в Харьковской области. В тему: попался на «горячем»: один из начальников харьковской налоговой тре...
Цены на топливо на 24.05.2019
Цена за литр
Скраплений газ
13,68
Бензин А-92
27,60
Бензин А-92 Евро
28,20
Бензин А-95
28,98
Бензин А-95 Premium
31,92
Бензин А-98 Super
35,46
Дизельне паливо
28,26
Дизельне паливо EURO-5
31,20
Паливо для реактивних двигунів
32,46