Равнєніє на трибуну

І все-таки парад потрібен. Державне свято, 20-ліття Незалежності, як же без параду? Це ж фактично перша така урочиста дата — повноліття молодої держави. Люди повинні побачити її честь і славу, її оборонну міць, її провідників і достойників, відчути ритм карбованих кроків у самому серці столиці. Досі ж так і було, а на ювілей не буде?!

Отже, треба споруджувати трибуну. Там, де й завжди, під величавим монументом Незалежності. На трибуні мають стояти всі чотири президенти нашої держави і приймати парад.

Не хочуть військовий, на військовий немає коштів, — то в нас же є ціла армія державотворців. 20 років працювали, здійснювали реформи, творили демократичну правову державу, яка посіла гідне місце у світі.

Стрункими рядами мають пройти депутати всіх скликань на чолі зі спікерами, помічниками й заступниками, зі всім штатом й апаратом Верховної Ради, фракціями й комітетами, тушками й перебіжчиками. Секретаріати й Адміністрації всіх президентів із відділами й колегіями, нацрадами й консультантами, речниками, радниками й референтами. Міністри всіх урядів на чолі з прем’єр-міністрами, судимими й несудимими, тут сущими й деінде. Усі розлогі гілки влади, на яких рясно повсідалися керівники й управлінці всіх рангів і спеціалізацій. Словом, усе те воїнство, завдяки якому Україна тріумфально здобулася на четверте місце серед найгірших економік світу й за різними показниками доганяє як не Гвінею, то Гондурас. Щоб народ міг побачити, кого він годував й утримував 20 років, чиї засідання, пільги й закордонні вояжі, державні дачі й курорти так щедро оплачував. І замислився, урешті, чи варто годувати таку армію ще й наступні 20 років.

Має продемонструвати свої досягнення судова гілка влади, генеральні прокурори й заступники, судді, слідчі, а також міліція, Служба безпеки, усі розділи й підрозділи державної охорони, — теж ціла армія, що стоїть на сторожі законів і покликана вбегти суспільство від внутрішніх і зовнішніх небезпек. Високо над собою вони мають пронести портрети Ґонґадзе й Александрова, Чорновола й Гетьмана, усіх убитих і закатованих у відділах міліції, померлих і зниклих за нез’ясованих обставин. Та й самовбитого двома пострілами в голову Кравченка, і Кирпу, і Кушнарьова, чиї загадкові загибелі багато чого б прояснили в чорних кросвордах нашого правосуддя.

Конституційний Суд у червоних мантіях мав би нести перекинуту догори дриґом Конституцію, інтерпретовану в різний спосіб залежно від поточних потреб влади.

Мають пройти судді-колядники з торбами грошей на плечах, спіймані й не спіймані на гарячому функціонери й корупціонери, кожен із тавром свого злочину, тримаючи рівняння на президентів своєї країни, які теж стоять на трибуні з вивісками на шиях, — хто що здав за ці 20 років. Хто флот і ядерну зброю, хто промисловість і стратегічні об’єкти, хто помаранчеву революцію, хто взагалі Україну.

Так що, мабуть, це було слушне рішення — скасувати військовий парад, бо то ж було хоч приїде президент якої із сусідніх держав, привітає султан Брунею. Все ж таки міжнародний рівень. А тепер навіть президент Росії навряд чи приїхав би. Бо ж як не здавай Україну, все одно братній державі хочеться, щоб її просто не було. І в Європі тепер ми — ізгої, пристойні політики із тутейшими на трибуну не стануть.

Та й народ у нас несвідомий. Ще прихопить із собою помідори чи яйця й закидає трибуну, незважаючи на зростаючу дорожнечу, або змиє кого потужним струменем із бранспойта. А так стоїть мовчки обабіч Хрещатика аж до Майдану, спостерігає цей парад, який давно вже на часі, і робить свої висновки.

Окремою колоною мають пройти заслужені люди України, у всьому блиску орденів і медалей, мабуть, похнюпивши голови, бо дехто ж таки совісно працював, а результату не видно, перемололо в пащі системи. Інкорпоровані в цю колону, мають пройти Герої України, бажано — пронумеровані, бо якщо Україна має стількох Героїв, то ця кількість повинна ж колись перейти в якість і представити переконливі приклади героїзму.

Мають пройти рейдери в чорних масках, озброєні ломами й пістолетами.

Директори шахт із тисячами трун загиблих за ці роки шахтарів.

Банкіри, угинаючись під вагою грошей ошуканих вкладників.

Промчати мажори, давлячи всіх на своєму шляху.

Має пройти маршем п’ята колона з транспарантами «Руки прочь от русского языка!» Слідом — кликуші й попи з кадилами і прокльонами на всіх, хто не вони. Мав би вивести на парад свій «Всеукраинский союз воинских сил» тезко автомата Калашникова, що надало б парадові особливого військового шарму. А також мали б продефілювати всі видимі й невидимі блоки «русского единства», шовіністи і ксенофоби всіх мастей і на повен голос нарешті відверто озвучити своє кредо: «Украина для русских!»

У всьому розмаїтті знамен мають пройти повз трибуну всі принаявні в Україні партії, скільки їх є, щось до двохсот, великих і малих, і зовсім мізерних, з авторитетними лідерами на чолі, навіть якщо якийсь лідер очолює сам себе.

Гордо й піднесено повинні пройти «противсіхи» з осатанілою натхненницею «противсіхства» на мітлі.

І над усім цим у київському небі пролітають яскраві повітряні кулі — оранжеві, біло-сині, біло-червоні, синьо-жовті й зовсім червоні. Із них приязно виглядають олігархи і з батьківською усмішкою махають народові рукою.

Насамкінець із космосу спуститься київський мер, обвішаний амортизуючими пакунками з китайською гречкою, приземлиться на сходах мерії і поспіває улюбленому електорату в мікрофон. Це буде художня частина параду. Дехто з журналістів виконає заячий зиѓзаѓ по пеньочках президентської резиденції. Прес-секретарка Гаранта станцює граціозний пірует із тортом, а Генпрокуратура дасть лиха закаблукам під «Мурку». Підписанти вірнопідданських листів зроблять акробатичний номер — собачу стойку сервілізму. Депутати-кнопкодави програватимуть віртуозні етюди голосування за відсутніх колег. Депутати-костоломи демонструватимуть мистецтво бойових прийомів. Міністр освіти жонглюватиме підручниками з української історії. Каріатида гуманітарної політики підпиратиме плечем падаючу стелю нашої духовності. Зірка української естради, народна артистка України проспіває новий популярний хіт «Я дєвочка твоя в шикарном авто». Парламентський диригент однією рукою здиригує ораторію «Україна для людей», і нинішній наш прем’єр зіграє соло на газовій трубі.

Завершує всю цю святкову феєрію сірий автозак, обклеєний портретами Юлії Тимошенко, який пропихають крізь протестуючий натовп «Беркути» і «Грифони», обліпивши його, як чорною ікрою, своїми касками, кому ламаючи ребра, кого збиваючи з ніг, кого волочачи по асфальту.

За цим автозаком, як у Росії колись Пугачова, везуть заґратовану клітку із членом попереднього уряду, екс-міністром внутрішніх справ. З інших кліток виглядають ще кілька фігурантів сюрреальних судових процесів.

Молодий перспективний суддя Родіон Кирєєв підморгує народові бровою.

Вєрка Сердючка співає свій інваріант державного гімну: «Ще не вмерла Україна, єслі ми гуляєм так!»

Чотири президенти на трибуні прикладають руки до серць.

Країною проходить всеукраїнська акція «Україна — 20». Це, очевидно, якийсь новий тип відзначення державних свят. Судячи з рекомендацій радіо, це виглядає так: люди збираються у містах і селах біля пошт, у святкових національних строях, намалювавши на обличчях, руках чи й просто на папері цифру 20. Співають, танцюють і обмінюються побажаннями.

Неважко здогадатися, якими.

День
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Видеоопрос
Редакция 057 спросила у харьковчан и гостей города, что они знают об истории Харькова. 23 августа харьковчане будут отмечать 365-й день рождения города и 76-ю годовщину освобождения Харькова от нацистских захватчиков. В связи с этой датой журналисты 057 решили расспросить у прохожих на улицах города, что они помнят из истории его образования. Вопрос об истории Харькова сложный, поэтому большинство опрашиваемых быстро могли вспомнить преимущественно то, что...
Новости компаний
Любовь спасет мир, а нежнейшие, вкусные, изысканные десерты, созданные с любовью, спасут его намного быстрее. В воздушные, невероятно красивые макаронc, торты, зефир и пирожные от CakeLab влюбляются с первого взгляда даже брутальные супермены, что уж говорить о прекрасной половине человечества! CakeLab – это магазин десертов на любой вкус, который входит в топ-5 лучших кондитерских Киева. Недавно CakeLab открыл свои двери для харьковчан. Теперь и в первой...
Общество
Осенью и в конце лета у туристов есть возможность отправиться на экскурсии из Харькова и провести выходные за пределами города. Мы подобрали для своих читателей несколько интересных экскурсий из Харькова. В сентябре туристы смогут отправиться на фестиваль кофе во Львов, погулять по старинным замкам, покататься на лошадях и спуститься в соляные шахты. А любители необычных путешествий могут выбрать тур вслепую в Европу. Сорочинская ярмарка В 7 часов утра экс...
18+
Насильник, напавший на 18-летнюю студентку, проведет 8 лет за решеткой. Московский районный суд Харькова поддержал позицию Харьковской местной прокуратуры №4 и признал виновным 28-летнего мужчину в совершении разбойных нападений и насильственном удовлетворении половой страсти (ч. Ч. 1, 3 ст. 187, ч. Ч. 1, 2 ст. 153 УК Украины). Об этом сообщили в пресс-службе прокуратуры Харьковской области. Суд назначил насильнику наказание в виде 8 лет лишения свободы с...
В зоне ООС
21 августа вооруженные формирования Российской Федерации и ее наемники семь раз нарушили режим прекращения огня на Донбассе. Противник обстреливал позиции подразделений Объединенных сил из гранатометов различных систем, крупнокалиберных пулеметов и стрелкового оружия. Об этом сообщили в пресс-службе ООС. В районе ответственности оперативно-тактической группировки "Восток" противник совершил 7 обстрелов: возле Новомихайловки - из гранатометов различных сис...
Общество
Скорость движения транспорта по Белгородскому шоссе, в районе Мемориала Славы в Лесопарке, будет ограничена с 7:00 до 9:00 23 августа. Как сообщили в Департаменте инфраструктуры, это связано с празднованием Дня города, Дня Государственного Флага Украины и 28-й годовщины Независимости Украины. Также с 9:00 до 11:00 23 и 24 августа будет запрещена парковка транспорта на пл. Конституции, на участке от спуска Бурсацкого до пер. Спартаковского.На День города ме...
18+
Авария случилась 21 августа, около 22:45, на проспекте Гагарина. По предварительным данным, 29-летний водитель автомобиля «ВАЗ» сбил пешехода, который переходил дорогу. Об этом сообщили в пресс-службе Нацполиции в Харьковской области. Мужчине было около 45 лет. От полученных травм он погиб на месте. Сейчас его личность устанавливается полицейскими. Следователем решается вопрос о внесении сведений в ЕРДР по ст. 286 (нарушение правил безопасности дорожного д...
Общество
Мэр Харькова показал, как будет выглядеть отремонтированный мост на "Стрелке", который откроют ко Дню города. Видеозапись, на которой видно подсвечивающийся мост, Геннадий Кернес опубликовал на своей Facebook-странице. По его словам, мост должны открыть вечером 22 августа. "Новая подсветка и водяная стена - красивое, по-моему, и современное решение для исторического места. Это подарок Харькову и харьковчанам, один из них, к нашему главному празднику - Дню...
Новости компаний
Найти качественное СТО в Харькове автолюбителям непросто. Вопрос актуален как для новичков за рулем, так и для опытных автовладельцев со стажем. Это касается даже тех, кто обслуживается в автосервисе. Может возникнуть ситуация, когда мастерская не выполняет услугу, и придется искать другую. Существует много ресурсов по поиску и подбору СТО, шиномонтажа и т.п. Каждая уважающая себя компания имеет интернет-ресурс. Популярен сервис CARtaUA, где на карте предс...
Новости по теме
История Харькова. Что знают жители и гости города, - ВИДЕО
Экскурсии из Харькова: старинные замки, авиафест и поездка вслепую в Европу, - ФОТО
Раненый украинский боец и обстрелы позиций: ситуация в зоне ООС
На День города в центре Харькова ограничат скорость движения транспорта
Кернес показал, как будет выглядеть мост на "Стрелке" после ремонта, - ВИДЕО
Осенью в Харькове пройдет международный кинофестиваль
История мощнейшего харьковского завода. От изготовления оружия до восстановления города, - ФОТО
Харьковский нардеп сложила депутатские полномочия в горсовете
"Идите к Супрун": Кернес прокомментировал нехватку инсулина в городе
Фонтан с обезьянами и судьба лебедей: Кернес рассказал про реконструкцию в саду Шевченко, - ФОТО