Харківщина - фестивальна ПРОВІНЦІЯ 2011
В принципі ця новина несподіванкою не стала – в цьому році етно-фестиваль «Співочі Тераси» не відбудеться (втім, як і торік). Таким чином, літній фестивальний календар Слобожанщини обмежиться «Печенізьким полем». Останній назвати повноцінним фестом язик не повертається: за минулі роки він перетворився із етно-фестивалю у «площу Свободи на виїзді» - натовпи напідпитку, попсова програма без жодного натяку на якусь концепцію, тіснява і брудні пляжі…
Привертає увагу ідіотська мотивація харківських чиновників. Ось що каже Дмитро Кузнєцов, начальник управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації: «Ми зараз розглядаємо, якою може бути спрямованість цього фестивалю, в чому його обличчя, яке відрізняє його, наприклад, від фестивалю “Печенізьке поле”». За його словами, в обладміністрації проводять своєрідну "інвентаризацію" фестивалів області, визначаючи їх актуальність для культурного життя регіону.
Якщо йти за такою логікою, то давайте позакриваємо всі бібліотеки, а залишимо лише одну – бо книжки ж усюди однакові. Або давайте закриємо музичні школи, залишимо лише консерваторію – там же одна і та сама музика. Я так розумію, що тепер актуальними для культурного життя регіону будуть дискотеки на площі Свободи, коли молодь тусує під ритми всіляких «пающих трусів» (із георгіївськими стрічками на додачу).
А як вам ще одна мотивація: "Проведення цього фестивалю в традиційній для нього місцевості небезпечне через нестійкий ґрунт - там велика ймовірність зсувів"? За такою логікою «Печенізьке поле», де глядачі сидять на дуже крутому схилі, є просто архі-небезпечною зоною у порівнянні із терасами. І крім того: якщо вже там так небезпечно, то хіба важко знайти галявину поруч, де б тих міфічних зсувів не було? Що, там суцільний регіон екологічного лиха?!
Одним словом дуже сумно, друзі! На фоні численних фестивалів у західній і центральній Україні – «Арт Поле», «Захід», «Славське Рок», «Країна Мрій», «Форт-місія», «Трипільське поле», «Лєнта за Лєнтою»… і т.д., і т.п, Харківсщина вже вкотре опиняється на культурній перефирії.
Після цього якось уже не сприймається надування щік і вічні заклинання про «місто культури і науки». Реальність така, що Харків поступово перетворюється на глуху культурну провінцію.
Р. S. Для тих, хто не в темі - довідка:
Перший (і останній) фестиваль "Співочі тераси" ("Співаючі тераси") пройшов 6 вересня 2009 р. у с. Городнє (Краснокутський р-н, Харківська обл.). Назва фестивалю обумовлена назвою архітектурного пам'ятника - амфітеатру з садовими терасами заввишки 20 м, спорудженого в XIX ст. родиною Терещенків.
У рамках фестивалю 2009 р. працювали алея художників, майстерні танцю, слобожанських обрядів. Ляльки-мотанки, вироби гончарів, ковалів, вироби з бісеру, соломи і вишивка були представлені в місті майстрів і на ярмарку. Краснокутська дослідна станція садівництва презентувала плодово-ягідну виставку. На дитячому майданчику проводилися ігри та майстер-класи з виготовлення ляльок з глини і соломи.
Серед артистів, які взяли участь у фестивалі в 2009 р., були Катя Чіллі, Ніна Матвієнко, Енвер Ізмайлов, групи "Бурдон" і "Полікарп". Хедлайнером фесту був Олег Скрипка.
Мить, зупинись. "Співочі тераси - 2009"