«Калєкція» повертається до Харкова!

22 червня у клубі "JazzTer" (пров. Театральний, 11/13) відбудеться концерт легендарного харківського гурту "Калєкція".

Гурт "Калєкція" заснований у Харкові в 1989 році Генадієм М’ясоєдовим – безмінним лідером гурту, автором музики та багатьох текстів. Своєрідне написання гурту не містить в собі нічого спільного ані з українським словом "колекція", ані з російським "коллекция". Натомість походить від слова "кал" (продукт життєдіяльності людського організму, лайно, гівно) і пов’язаний з закоханністю на першому етапі гурту в панк-культуру та позиціонуванням себе як "відходів суспільства". Щоправда, у деяких інтерв’ю Геннадій М’ясоєдов спростовує цю думку. "Чому така назва - не знаю, вона нічого абсолютно не означає, така легенда існує: перед першим нашим концертом нам було потрібно якось назватися, хоча би для афіші. Кинули на пальцях – випала літера “к”. Ну, що є на “к”? Думали-гадали... Спочатку це була “Коллекция” російською, потім “Калєкція” із дореволюційним “є”, ну, так і залишилося”.

З самого початку існування гурт мав виключно україномовний репертуар власного авторства. А вна початку Сумській знавці "Калєкції" покажуть паб, в якому. згідно легенди, народилася група.

Після знайомства 1996 року з одним з найталановитіших українських поетів Сергієм Жаданом, "Калєкція" почала виконувати пісні і на його вірші, так званий "фабрічний фолькльор". Після знайомства в 1998 році з відомим культурологом Танею Доній і перебранням нею продюсерських функцій, гурт вперше виїхав за межі Харкова, після чого мав неодноразові гастрольні тури в Києві, Чернівцях, Кам’янці-Подільському, Львові, Кіровограді, Дубно, по Закарпаттю та Хорватії.

Завдяки Тані Доній (голова Чільної Української Молодіжної Мистецької Агенції (ЧУММА) "Калєкція" випустила перші два своїх диски: в 2001 році "Відчуття присутності" і в 2002-м  разом з Олесем Донієм "Молода Україна forever".

В різні часи учасниками гурту були: Сергій Жихарев (Жиба), Олександр Тімофєєв (Тімоха), Олександр Артюхов, Генадій Громашев, Михайло Ковальов, Ігор "Пушкін", Сергій Авдєєнко, Наталя Осьмачко, Ігор Без’язичний. За підрахунками М’ясоєдова в репертуарі "Калєкції" є близько двохсот власних пісень.За час свого існування гурт став учасником численних мистецьких подій таких як "Червона рута", "Апокаліпсис почнеться звідси", "Дике поле", "Контра", "Я проти війни!", "Тарас Бульба", "Мазепа Фест", "Рок-точка", "РОК-БРИНЗА". Брали участь в проекті представлення сучасної української культури "Арт-хвиля" в Загребі.

Гурт має сольні концерти в Кам”янці-Подільському, Чернівцях, Сваляві, Іршаві, Ужгороді, Харкові, Кіровограді, Києві, Донецьку, Дубно, Дніпропетровську. Гурт "Калєкція" нагадав всім, що Харків є потужним інтелектуальним центром сучасної української культури, пропагуючи її на всю Україну та за її межами. Хлопці активно співпрацюють з найцікавішими українськими поетами (Сергій Жадан (Харків), Юрко Позаяк, Роман Скиба, Дмитро Лазуткін (Київ), Галина Крук, Назар Федорак (Львів), що вигідно вирізняє тексти пісень "Калєкції". В креативному арсеналі гурту також мюзікл "Маленька п”єса про зраду" (за п’єсою Олександра Ірванця, постановка театру-студії "Арабескі" ( Харків)).

Початок концерту о 19.00

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии