• Головна
  • У Харкові пройшов соціально-культурний фестиваль «Чорний Першотравень»
17:16, 4 травня 2011 р.

У Харкові пройшов соціально-культурний фестиваль «Чорний Першотравень»


1 травня 2011 року в Харкові відбувся соціально-культурний фестиваль «Чорний Першотравень». Цим поети та музиканти вирішили нагадати первинне значення свята та висловити солідарність з усіма, хто страждає сьогодні від соціальної нерівності та економічної кризи.

Організатору фестивалю письменнику Сергію Жадану вдалося підготувати літературно-музичну програму, яка передбачувано виявилася колоритною. Бо за справу взявся сам Жадан.

Відкрив фестиваль перформанс «Хода солідарних» за участю Сергія Жадана та поетів з Літературного угруповання «СТАН», метою якого була консолідація творчих сил України навколо ідеї захисту свободи висловлення думок.

Місцем проведення перформансу була обрана могила М. Хвильового, який для багатьох є символом епохи: поборник незалежності України, невтомний боець за справедливість і свободу. Четверо поетів зі «СТАНу» виступили в ролі чиказьких робітників-анархістів, після страти яких 1886 року 1 травня було оголошено Днем солідарності робітників усього світу. За задумом організаторів, видатні діячі минулого прибули до України, щоб допомогти всьому українському народу консолідуватися для відстоювання своїх прав і свобод.

Близько 40 учасників перформансу рушили по вулиці Пушкінській, скандуючи: «Анархія! Поезія! Солідарність», «Мистецтво - для всіх, свобода слова - для кожного!», «Досить гнути спину над монітором! Досить корячитись над верстатом! З пригнобленими проти гнобителів ЗАВЖДИ!». Попереду колони діячів сучасного мистецтва громадські активісти несли чорні полотна з написами: «Свобода слова - запорука вільного праці!», «Анархія! Поезія! Солідарність!».

Саме в такому настрої представники сучасного мистецтва зійшли на сцену «Zeppelin Pub», де розпочалася основна частина фестивалю. Там виступили поети - «двотисячники» Дмитро Лазуткін, Олег Коцарев, Сашко Ушкалов і представники радикального літературного угруповання «СТАН» Олена Заславська, Ярослав Мінкін, Славентій Бондаренко, Костянтин Скоркін та Олександр Сігіда.

Музичний склад фестивалю був представлений ветеранами харківського андеграунду «Колекція - 0,5», групою «Свитер» і запаморочливими «Собаками в космосі» із Сергієм Жаданом в ролі фронт-мена команди.

З перших же хвилин стало зрозуміло, що «Чорний Першотравень» - це не тільки феєричний драйв, а й привід серйозно поговорити про соціальні проблеми. У своєму зверненні до присутніх Сергій Жадан ще раз нагадав, що свобода слова - це цінність для всього українського суспільства. Без свободи слова, свободи висловлення думок, солідарність і боротьба з гнобителями стане практично неможливою.

Ярослав Мінкін, активіст Громадянської кампанії проти встановлення цензури ЗМІ і творів мистецтва, яка виступила співорганізатором фестивалю, оголосив про ініціативу збору підписів під вимогою прискорити розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту суспільної моралі)» (№ 6532 від 16.06.2010), який передбачає скасування Закону України «Про захист суспільної моралі». Ця кампанія адмініструється Правозахисним центром «Поступ» у партнерстві з Гельсінським фондом прав людини (Варшава) за фінансової підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

Заключний концерт фестивалю «Чорний Першотравень» тривав 4 години. Його відвідало більше 250 чоловік, бо рекламувався фестиваль слабо і багато хто з творчої молоді Харкова про нього навіть і не чуло.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...