Громада Харкова за збереження Харківського лісопарку

Відкритий лист представників громади м. Харкова Президенту України Віктору Федоровичу Януковичу
ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ХАРКІВСЬКОГО ЛІСОПАРКУ

Шановний пане Президенте,
звертаємося до Вас з проханням про збереження Харківського лісопарку - унікального лісового масиву, розташованого в межах міста Харкова. Це один з найбільших лісопарків України. Основу його становить природна діброва, окремі дуби якої досягають віку 300-400 років і є пам’ятками природи.
Харківський лісопарк - зелені легені міста Харкова, природний резервуар чистого, насиченого природними фітонцидами повітря, необхідного для здорового життя мешканців міста. Лісопарк - це улюблене місце відпочинку, занять спортом для тисяч харків'ян. Значна площа цього лісового масиву, близькість до житлових районів і зручний транспортний зв'язок з центром міста роблять його надзвичайно привабливим для масового культурно-спортивного відпочинку. Харківський лісопарк є популярним як серед молоді, так і людей старшого віку, пенсіонерів. У Лісопарку регулярно проводяться змагання з різних видів спорту серед професіоналів та любителів. Лісопарк має унікальні лижні, бігові траси, велосипедні маршрути, пішохідні доріжки, маршрути для спортивного орієнтування, галявини для гри у футбол, волейбол. У лісопарку розташована лижна база "Темп", на базі якої створено Центр олімпійської підготовки, проводяться змагання міжнародного рівня з лижних перегонів. Харківський лісопарк - це місце родинного відпочинку, рекреації, він звеселяє зір своїми мальовничими пейзажами і є необхідним для спілкування з природою, її пізнання.

Харківський лісопарк відзначається значним біологічним різноманіттям. В лісопарку розташовані дві ботанічні пам'ятки природи. На його території мешкає понад 50 видів тварин і зростає більше 30 видів рослин, занесених до Міжнародних Червоних списків (11 видів тварин), Червоної книги України та Червоних списків Харківської області. Лісопарк є місцем перебування хижих птахів, занесених до Червоних переліків міжнародного, національного та регіонального значення. Чисельність окремих видів хижих птахів настільки мала в Україні, що вони є гордістю будь-якого лісового масиву. У Лісопарку можна зустріти косуль, кабанів, зайців, білок тощо, а іноді сюди заходять лосі та олені, горностаї. У травні практично на всій території Лісопарку цвіте тюльпан дібровний, занесений до Червоної книги України, зустрічаються навіть лісові орхідеї (Червона книга України). У лісопарку є великі місця зростання барвінку малого та рясту Маршалла, занесених до Переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Харківської області. Навесні можна спостерігати синє море проліски сибірської, запашне різнотрав'я первоцвітів.
Згідно ст. 11 Закону "Про Червону книгу України", "Перебування (зростання) на певній території рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, є підставою для оголошення її об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення ".
Згідно Положення "Про Перелік видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Харківської області" (затверджене Рішенням ХІХ сесії Харківської обласної ради ХХІІІ скликання від 30.10.2001 р.), охорона рослин, занесених до Переліку, забезпечується шляхом:
- Збереження умов місцезростання дикорослих рослин і природних рослинних угруповань;
- Створення на територіях, де вони зростають, заповідних та інших об'єктів, що підлягають особливій охороні ...

Незважаючи на вище зазначене, і на те, що Харківський Лісопарк має статус зони зелених насаджень загального користування, його площа стрімкими темпами зменшується: великі ділянки віддаються у приватну власність, відокремлюються парканами та забудовуються. При цьому ігнорується екологічна, історична та наукова цінність лісового масиву, порушуються норми природоохоронного, лісового, земельного законодавства, погіршується стан навколишнього середовища і знижується якість життя харків'ян. За останні кілька років площа лісопарку скоротилася майже втричі.

Ми, громадяни м. Харкова, дуже стурбовані долею нашого улюбленого місця відпочинку та чудового куточка природи, і наполягаємо на наступному:

1. Зупинити рішення з землевідведення на території лісопарку.
2. Провести ревізію законності відведення земель на даній території.
3. Встановити межі лісопаркової зони м. Харкова на основі планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування лісопаркового господарства м. Харкова.
4. Надати Харківському лісопарку статус об`єкта природно-заповідного фонду.


Перелік представників Харківської громади, які підписали звернення:

Академік НАН України, док.ф.м.н. Бакай О. С.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Зеленський В. Ф.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Шульга М. Ф.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Пелетминський С. В.
Академік НАН України, док.т.н., заслужений діяч науки і техніки України,
МС з альпінізму, заслужений тренер України Мацевитий Ю. М.
Академік РАЕН, к.т.н. Кашуба О. І.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Степанов К. М.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Довбня А. М.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Слюсаренко Ю. В.
Док. ф.м.н. Ранюк Ю. М.
Док. ф.м.н. Гаркуша І. Є.
Док. ф.м.н. Войценя В. С.
Док. ф.м.н. Чечкін В. В.
Док. ф.м.н. Пархоменко О. О.
Док. ф.м.н. Хороших В. М.
Док. ф.м.н. Гугля О. Г.
Док. ф.м.н. Шевченко М. Г.
Док. ф.м.н., заслужений діяч науки і техніки України Сорокін П. В.
Док. ф.м.н. Оніщенко І. М.
Док. ф.м.н., МС з греблі Купленніков Е. Л.
Док. ф.м.н., Голова Харківського обласного осередку ВГО "Спілка любителів лижних перегонів України" Туркін А. А.
Док.т.н. Юферов В. Б.
Док.т.н. Лавриненко С. Д.
Док.т.н. Лонін Ю. Ф.
Член-кор. АН з прикладної радіоелектроніки, к.т.н., МС з спортивного туризму, заслужений мандрівник Росії Боріскін В. М.
Док. біол.н. Жмурко В. В.
Док. біол.н. Каліман П. А.
Док. біол.н. Князєва М. В.
Док. біол.н. Токарський В. А.
Док. біол.н. Шкорбатов Ю. Г.
Док. біол.н. Божков А. І.
Док. біол.н. Бондаренко В. А.
Док.філос.н., канд.біол.н. Чешко В. Ф.
Док.хім.н. Орлов В. Д.
Док.хім.н., КМС з альпінізму Крамаренко В. Ю.
Док.мед.н. Мітелева З. М.
Док.мед.н. Тяжелов О. А.
Почесний МС СРСР з альпінізму Козявкін В. В.
МС з альпінізму, к.ф.м.н. Овчаренко В. Д.
МС з туризму, заслужений мандрівник Росії Надененко В. Л.
МС з туризму, КМС з альпінізму та лижних перегонів,
тренер, інструктор Червяков А. Т.
МС з орієнтування Грушко Г. О.
Художник- реставратор, член Нац. Спілки художників України Шуліка В. В.
Художник-реставратор Лапузіна В. А.
Художник-реставратор Берестюк Н. В.
Художник Семеніхін В. Ф.
Письменниця Сімона Вілар (Н. Гавриленко)
Письменник Свержин В. І.
Письменник Громов Д.
Письменник Ладиженський О.
та інші громадяни

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

ТОП от 057
Десять «крылатых» фраз харьковского городского головы за последние пять лет. Вторая каденция Геннадия Кернеса на посту мэра Харькова подходит к концу. За последние пять лет Кернес успел запомниться харьковчанам множеством высказываний, которые стали по-своему известными и благополучно ушли в народ. Действующий мэр отмечался своей «красноречивостью» в самых различных локациях, но главные его «шедевры» звучали на сессиях Харьковского городского совета. Редак...
Общество
Двух детей медики "скорой" госпитализировали в больницу. ДТП произошло на перекрестке проспекта Тракторостроителей и улицы имени Василия Стуса, - рассказали очевидцы в телеграмм-канале "Типичное ХТЗ". В пресс-службе ГУ НП в Харьковской области факт ДТП подтвердили. на данный момент известно, что двух детей, сбитых авто "Таврия" медики доставили в больницу. На месте работает следственно-оперативная группа. Подробности читайте позднее на нашем сайте. Напомни...
Новости компаний
Черная пятница в 2020 году в Украине, как и во всем мире, стартует очень скоро. Этот важный день припадает на 27 ноября. Крупные торговые сети за несколько месяцев ответственно готовятся к этому событию. Весь список магазинов Украины, которые участвуют в распродаже можно посмотреть на интернет портале blackfriday.skidochnik.com.ua, посвященном Черной пятнице. Рекомендуется также подписаться на сайте на рассылку и получать в период действия акции эксклюзивн...
Происшествия
19 октября в Лозовском районе произошел пожар в жилом доме.  О пожаре в частном доме в селе Шатовка по улице Центральной, 77 спасателям сообщили около 10.00. Об этом рассказали в пресс-службе ГСЧС Харьковщины. На место пожара направили дежурный караул 24-й Государственной пожарно-спасательной части на автоцистерне. Оказалось, что в одной из комнат жилого дома горят мебель и домашние вещи площадью 10 квадратных метров. В 12.48 полностью ликвидировали. Погиб...
Общество
Харьковские следователи открыли уголовное производство по факту нарушения санитарных правил и норм в Шевченковском районе. 19 октября во время мониторинга интернета сотрудники Шевченковского отдела полиции обнаружили информацию о том, что 16 октября в отеле по проспекту Независимости состоялся бал-маскарад, который, возможно, провели с нарушением карантинных требований и норм. Об этом сообщили в пресс-службе Национальной полиции в Харьковской области. В на...
Криминал
В Харьковской области силовики сообщили о подозрение мужчине, который попытался изнасиловать несовершеннолетнюю девочку. 17 октября в дежурную часть Чугуевского отдела полиции поступило сообщение от женщины о том, что 16 октября около 12:00 неизвестный мужчина предлагал 11-летней дочери заявительницы и ее подругам 9 и 16 лет вступить с ним в половой акт. Об этом сообщили в пресс-службе Национальной полиции в Харьковской области. На следующий день сотрудник...
Политические новости
Владимир Семиноженко: Протекционизм в отношении научно-технологической и образовательной сфер должен стать государственным приоритетом. Украинский общественный деятель, ученый,  лидер партии “Наш Край” на Харьковщине, Владимир Семиноженко о состоянии экономики Украины, создании рабочих мест и модернизации производств. Владимир Петрович, сейчас Украина на внешних рынках продает в основном зерно и металлопрокат — продукцию с низкой добавленной стоимостью. О...
18+
Полицейские разыскивают свидетелей аварии, случившейся 12 октября на Коммунальном мосту. В 11.55 на проспекте Льва Ландау столкнулись автомобили «Daewoo Matiz» и «Opel Tigra». В результате аварии 71-летний водитель «Daewoo Matiz» через несколько дней умер в больнице, сообщили в пресс-службе Нацполиции области. Следственное управление ГУНП в Харьковской области проводит досудебное расследование в уголовном производстве, открытом по части 2 статьи 286 (наруш...
Общество
В Харьковской области возросла заболеваемость гриппом и ОРВИ. С 12 по 18 октября заболели гриппом и ОРВИ 5014 человек, из них 2003 (39,9%) - дети в возрасте до 17 лет. Об этом сообщили в пресс-службе Харьковского областного лабораторного центра. Из числа заболевших детей больше всего организованных, а именно 91,2%, из них 66,7% - дети, посещающие общеобразовательные учебные заведения, 21,5% - дошкольные учебные заведения. «Показатель заболеваемости составл...