Шаманський вечір від «Іванни Нечай»

У харківському клубі «Pintagon» за підтримки творчої майстерні «TMIN» відбувся концерт одеської групи «Іванна Нечай» і харківської «Exotic Vibration».

На одній сцені харківські й одеські шамани зустрілися вперше. Суміш трансу, фольку, етно і електро — ось що очікувало на глядачів цього вечора. Розпочали «Exotic Vibration». Їхня творчість — це подорож у «Внутрішню Монголію» (як і назва однієї з композицій). Така музика йде звідкись із глибини, виконується і сприймається із заплющеними очима. Навіть перкусіоніст у якийсь момент росзлабився настільки, що лідер гурту мусив «розбудити» його, щоб закінчити композицію. Зі стану повного занурення вивів енергійний дует двох дримб.

Далі радували одесити. «Іванна Нечай» — це не просто музика, це те, що по-модному називається перформанс. «Ми будемо розказувати казки. У  музичній формі», — пообіцяла Іванна на початку виступу. Відьмацьке дійство створювалося за допомогою тюнгура (шаманський бубен), дримби, глиняних свистульок, палиці дощу…Експресії додавала емоційна танцювальна пластика.

«Я співаю про жінок…Мабуть, тому, що я й сама жінка», — говорить Іванна підводку до пісні «Бабы». «Бабы»…Ну це не просто баби» — додає солістка і веде всіх присутніх у таємничі світи. І справді, музика гурту —глибинно слов’янська, чаклунсько-зеленоока, із чорною кішкою, що причаїлася там, куди не сягає світло свічки.

«Виступ дає дуже весняний настрій! — ділиться Ліза, слухачка.  —Костюми асоціюються з давно улюбленим шкільним твором «Тіні забутих предків». Про цей гурт ми раніше не чули, але суміш  етніки й електроніки не залишило нас байдужими!»  ««Exotic vibration» я теж вперше чую, але надзвичайно вражає поєднання сильного горлового співу з алтайською етнікою. Цікаво, що зараз дуже популярним стає рух до коренів, першопричин», — додає Артем.

«Усім вийти із сутінок!» —  командує Іванна і переходить до її улюбленої чатини виступу —колективного джему. Усім бажаючим роздаються народні інструменти, і навіть там-там пішов по руках. «Я барабанщик!» — заявляє один зі слухачів. Ну як тут не віддати ритм у вмілі чоловічі руки? Від участі в імпровізації не втрималися й «Exotic vibration». «Архаїка є у кожному!— впевнена Іванна. —Первісна людина стукнула палицею об палицю і відчула ритм.  Імпровізація дозволяє слухачам зрозуміти, що немає нічого неможливого, що саме в їхніх  руках народжується чудо!»

 

Віта Жуган, творча майстерня «TMIN»

Шаманський вечір від «Іванни Нечай», фото-1
Шаманський вечір від «Іванни Нечай», фото-2
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии