
Залізничники та пасажири були попереджені про тривогу: прокуратура документує наслідки удару по Лозовій

Двоє людей загинули, одинадцять людей постраждали через удар по залізничному вокзалу у місті Лозова
За даними слідства, 6 серпня близько 08:35 російські військові атакували місто Лозова. Про обставини атаки розповіли в Харківській обласній прокуратурі.
Ворог ударив безпілотним літальним апаратом, за попередніми даними, типу «Герань-3», зауважили слідчі.
Пошкоджено вокзал, автомобілі, магазини, кіоски.
Жертви атаки
Загинули двоє чоловіків. Ще одинадцять людей постраждали. Серед отриманих потерпілими травм — вибухові поранення, струс головного мозку та гостра реакція на стрес.
Загиблі - залізничники. Вони, як й пасажири, не мали знаходитися на вулиці. Їх попередили про повітряну тривогу приблизно за 30 хвилин до російської атаки вранці 6 серпня. Про це Суспільному розповіла начальниця вокзалу «Станція Лозова» Ніна Забєла.
Сигнал тривоги
За її словами, сигнал тривоги надійшов близько 08:00. На вокзалі одразу оголосили про необхідність пройти до укриттів, які розташовані поруч із будівлею. Більшість людей спустилися в сховища, однак частина згодом вийшла на вулицю.
Близько 08:32 пролунали два вибухи. Як зазначає Забєла, працівники вокзалу не можуть змусити людей залишатися в укритті до завершення тривоги.
На жаль, ми утримати людей не можемо. За руки тримати не можемо в укритті. Люди почали виходити — чи покурити, чи подихати свіжим повітрям. Я не знаю, чому вони вийшли. На жаль, о 08:32 пролунав вибух», — говорить Забєла.
Удар припав по вагону лабораторії діагностики контактної мережі. Вагон був повністю зруйнований і згорів, також пошкоджено контактну мережу. Уламки та вибухова хвиля пошкодили будівлю вокзалу, вибивши вікна.
За словами начальниці вокзалу, серед загиблих — двоє працівників залізниці: електромеханік і будівельник. Поранення отримали як залізничники, так і пасажири, які перебували на пероні під час атаки.
Наслідки

Після обстрілу рятувальники ліквідували пожежу у вагоні та автомобілях, що загорілися внаслідок удару.
За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людей (ч. 2 ст. 438 КК України).
Коментарі