• Головна
  • Застава в чверть мільйона гривень або за ґрати: харківський депутат поїхав у СІЗО
15:50, Сьогодні

Застава в чверть мільйона гривень або за ґрати: харківський депутат поїхав у СІЗО

Застава в чверть мільйона гривень або за ґрати: харківський депутат поїхав у СІЗО

Правоохоронці викрили депутата Харківської міської ради VІІІ скликання, який є членом постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів, причетного до організації незаконного перетину державного кордону України військовозобов’язаним чоловіком. 

Поїздка в СІЗО

Тримання під вартою з альтернативою застави у 266 240 гривень застосував 3 червня суд у Харкові до депутата міської ради VIII скликання, якого підозрюють у зловживанні впливом і незаконному переправленні осіб через державний кордон. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі. 

Згідно з ухвалою суду, якщо підозрюваний не внесе заставу, то перебуватиме в СІЗО до 25 червня 2026 року, йдеться в повідомленні

Незаконна схема

Депутат разом зі спільником — 28-річним барменом місцевого кафе — розробив «бізнес» на ухиленні від мобілізації. Для конспірації ділки створили групу «Пещера драконов» у месенджері Threema, де обговорювали деталі незаконних послуг.

«Спектр» був доволі широким: оформлення інвалідності, медичної документації з фіктивними діагнозами, бронювання від військового призову, організація СЗЧ тощо.

Коли один з "клієнтів" погодився перерахувати гроші на криптогаманець, вартість вивозу спільники оцінили у 17 тисяч доларів США. Правоохоронці спочатку затримали бармена під час спроби  "обналу", потім оголосили підозру й депутату.  

Про кого йдеться?

Застава в чверть мільйона гривень або за ґрати: харківський депутат поїхав у СІЗО, фото-1

Мова йде про депутата міськради Микиту Роженка, який балотувався до мерії від забороненої нині «Партії Шарія», 1992 року народження. Навчався на філософа, але не закінчив навчання, згодом став послідовником Шарія та зайшов під його гаслами в 2020 році в міськраду..Член постійної комісії Харківської міської ради з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів Харківської міської ради, підприємець.

Цікаво, що на тлі створення схеми для ухилянтів, в біографії Роженко зазначено, що він з лютого 2022 по вересень 2024 проходив службу в лавах Збройних Сил України. Вийшов у відставку за станом здоров’я. А наразі здобуває освіту за спеціальністю "правознавство".

Йому повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями та сприянні їх вчиненню за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Стаття передбачає позбавлення волі від 7 до 9 років, заборона займати певні посади до 3 років та конфіскацію майна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Роженко #Шарій #депутат #ухилянт #СІЗО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення