
Президент підписав Указ про звільнення Єрмака

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак подав у відставку. Про це у своєму відеозверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.
Глава держави сказав, що на тлі переговорів зі США про мирний план не хоче чуток і спекуляцій.
За словами Зеленського, Україні зараз потрібна «внутрішня сила» і «не повинно бути причин відволікатись на щось, крім захисту України».
Наказ про звільнення керівника ОП Єрмака вже розміщено на сайті президента

Зеленський сказав, що в суботу, 29 листопада, проведе консультації з можливими кандидатами на посаду глави Офісу президента. Він також повідомив, що на переговорах з американською стороною щодо мирного плану будуть присутні начальник Генштабу, представники МЗС, секретар РНБО і розвідка.
ОПЕРАЦІЯ "МІДАС" ТА ОБШУКИ
Раніше НАБУ і САП повідомили, що впродовж 15 місяців проводили розслідування з розкриття величезної корупційної схеми в галузі енергетики. Відповідна операція отримала назву "Мідас".
Учасники злочинної організації, серед яких високопосадовці, політики та бізнесмени, створили масштабну корупційну схему впливу на стратегічні державні підприємства, зокрема АТ "НАЕК "Енергоатом".
В організації цієї схеми фігурують бізнесмен Тимур Міндіч (псевдонім "Карлсон"), міністр юстиції та ексміністр енергетики Герман Галущенко (псевдонім "Професор"), виконавчий директор з фізичного захисту та безпеки АТ "НАЕК "Енергоатом" Дмитро Басов ("Тенор"), колишній радник ексміністра енергетики Галущенка Ігор Миронюк ("Рокет") та інші особи. Директор НАБУ Семен Кривонос анонсував нові гучні викриття у справі "Мідас".
28 листопада НАБУ і САП проводили обшуки у помешканні Єрмака. Він завив, що жодних перешкод у роботі слідчих немає.
За даними Financial Times, обшуки у Єрмака можуть бути пов’язані з корупцією у галузі енергетики. Як повідомили ЗМІ, Єрмак не отримував підозру після обшуків.
ХТО ТАКИЙ АНДРІЙ ЄРМАК
До 2019 року Андрій Єрмак займався приватною юридичною практикою та продюсував кіно. 21 травня 2019 року Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Єрмака своїм помічником. На цій посаді він займався питаннями зовнішньої політики й міжнародних відносин: переговори з Росією, США і ключовими державами Європи, супроводжував Президента України практично у всіх закордонних робочих поїздках.
11 лютого 2020 року він став керівником Офісу Президента, майже постійно супроводжує Президента. Сам Володимир Зеленський неодноразово називав Єрмака сильним перемовником та патріотом. Але в той самий час в антикорупційній спільноті до Єрмака негативне ставлення через те, що з самого початку вибухнув скандал щодо можливої його та його брата причетності в призначенні "своїх" людей на посади, спроб контролю правоохоронної системи, причетності до корупційних схем.
Раніше 057 повідомляв результати соцопитування: більшість українців за відставку Єрмака.
Коментарі