
Попри обстріли: у Харкові облаштовують нові клумби та водять переселенців в зоопарк, - ФОТО

У Харкові вирує життя: попри постійний терор росіян, містяни знаходять способи відпочити у прифронтовому місті.
Для того, щоби харківці встигали насолоджуватися природною красою, фахівці КП «Харківблагоустрій» облаштували кілька нових клумб в Основ’янському районі.
Зокрема, комунальники висадили туї, ялівці, спіреї, барбариси, чорнобривці, петунії та інші декоративні рослини, повідомили у Харківській міській раді.
Замість традиційної газонної трави засіяли конюшину, що не потребує частого скошування та збагачує ґрунт.
Зауважимо, неодноразово біолог та викладач кафедри ботаніки НПУ ім. Г. С. Сковороди Юрій Бенгус наголошував на тому, що у місті не варто викошувати різноманітні квітучі трави.
Навіть колючі будяки в ландшафтній композиції можуть бути красивими і корисними для природи. Це на городі будяк - небажана рослина. А у місті небажаними є лише види, які шкодять здоров'ю людей і природі. Зокрема це амброзія, лутига, чорнощир, лобода, які продукують алергенний пилок. Тільки ці види варто знищувати косінням або іншими методами. А будяки, як і волошки, королиці, шавлії, конюшини, люцерни, буркуни і інші види лучних і степових трав дарують нам красу, а комахам і іншим тваринам - нектар, їжу і прихисток. Тому вони корисні на міських квітучих газонах з лучного і степового різнотрав'я.
Тим часом для переселенців влаштували екскурсію в зоопарк:
У вихідні близько 100 внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у місцях компактного проживання переселенців в Основ'янському районі, відвідали зоопарк.
Нагадаємо, Уже харківці: в мерії розповіли як громаду змінюють переселенці.
В Харкові зараз мешкають близько 200 тис. переселенців. Міський голова Ігор Терехов також підкреслив, що місто готується до повернення ще більшої кількості людей з числа тих, хто був вимушений поїхати за кордон, коли почалася війна.
«Згідно з Генеральним планом, у майбутньому населення Харкова може зрости до 2,5 мільйона мешканців. Тому працюємо над розвитком житлового будівництва та модернізацією інфраструктури», - зазначив мер.
Коментарі