• Головна
  • Власна справа: який бізнес отримує гранти на Харківщині
18:18, Вчора
Надійне джерело

Власна справа: який бізнес отримує гранти на Харківщині

Власна справа: який бізнес отримує гранти на Харківщині

За результатами восьмої хвилі програми "Власна справа" Харківщина увійшла до переліку лідерів за кількістю учасників.

У Харківській та Львівській області — по 46 переможців державної програми "Власна справа". Загальна сума грантової підтримки для Харківщини склала 20,2 мільйона гривень. Про це повідомили у пресслужбі Харківської ОВА.

Найбільше заявок на участь надійшло від жителів Харкова, Харківського району, а також Берестинської та Богодухівської громад. Серед переможців: 58% — жінки, 33% — чоловіки, 9% — юридичні особи. Більшість учасників мають вищу освіту.

Підприємці здебільшого спрямовують отримані кошти на закупівлю обладнання для започаткування або розширення бізнесу. Реалізація проєктів дозволить створити 88 нових робочих місць у регіоні.

Усього в межах восьмої хвилі підтримано 13 категорій бізнесів. Найбільше грантів спрямовано у сферу роздрібної торгівлі та б’юті-послуг — по 7 проєктів. Це відкриття магазинів господарчих товарів, сантехніки, рибної продукції, квітів, а також салонів краси, студій манікюру й косметологічних кабінетів.

На другому місці — аграрна галузь: 6 проєктів, зокрема з вирощування зернових і технічних культур.

Ще 6 проєктів реалізуються у сфері послуг — від будівництва до бухгалтерського супроводу. Серед інших напрямів, які отримали підтримку: виробництво меблевих комплектуючих, продуктів харчування, поліетиленової плівки, металоконструкцій, громадське харчування, медичні послуги, виготовлення одягу, створення сайтів для продажу авто.

Нагадаємо, програма «Власна справа» — державна ініціатива, яка передбачає надання мікрогрантів у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень для започаткування або розвитку підприємницької діяльності. Кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, сплату оренди, послуги маркетингу та реклами, комерційної концесії, лізингу. 

Суми грантів:

  • до 150 тисяч гривень (необхідно створити 1 робоче місце)
  • до 250 тисяч гривень (необхідно створити 2 робочих місця)
  • до 75 тисяч гривень (для фізичних осіб, з подальшою необхідністю створити ФОП)
  • до 150 тисяч гривень для молоді (для фізичних осіб <25 років, з подальшою необхідністю створити ФОП)

Хто може отримати:

  • Фізична особа
  • Юридична особа
  • ФОП

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Українці віком до 25 років можуть отримати грант розміром до 150 тисяч гривень із зобов'язанням зареєструватись як ФОП, вимога створити робочі місця для них не обов'язкова. Підприємці восьми прифронтових регіонів можуть отримати грант до 500 тис. грн за умови створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Нагадаємо, податкова та продавці маркетплейсів: чи будуть штрафи за неоформлення ФОП?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#грант #гроші #бізнес #Власна справа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...