• Головна
  • Мобілізація 2025: що та як робити колишнім «обмежено придатним»
15:00, Вчора
Надійне джерело

Мобілізація 2025: що та як робити колишнім «обмежено придатним»

Мобілізація 2025: що та як робити колишнім «обмежено придатним»

До 5 червня 2025 року колишні «обмежено придатні» військовозобов'язані мають пройти повторну ВЛК. Ігнорування чого загрожує штрафами та розшуком. Щодо того, хто саме має проходити медкомісію, а також що далі ті, це виконають, будуть робити, є певні особливості.

Проходження ВЛК

Чоловіки, які раніше мали статус «обмежено придатний» до військової служби, зобов'язані пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 5 червня 2025 року. Це пов'язано з виключенням цього статусу з чинного законодавства, після чого військовозобов'язаних можуть визнавати лише придатними або непридатними. У разі ігнорування вимоги про повторне проходження ВЛК до зазначеної дати, на таких чоловіків може бути накладено штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень, а також їх можуть оголосити в розшук.

При цьому, військовозобов'язаним не рекомендується відкладати проходження комісії, оскільки пропускна спроможність ВЛК становить близько 50 осіб на день. Затягування може призвести до того, що чоловіки не встигнуть пройти огляд вчасно, і відповідальність за це буде покладена на них.

Не потрібно проходити ВЛК тільки наступним двом категоріям колишніх «обмежено придатних»:

  • молодші за 25 років
  • особи з інвалідністю.

Важливо, що до 5 червня необхідно не лише отримати направлення на ВЛК, але й фактично пройти медичний огляд. Ініціатором цього процесу має бути сам військовозобов'язаний, самостійно звернувшись до ТЦК, Служби безпеки України (для відповідних категорій) або розвідувальних органів України (для резервістів розвідки), або ж скориставшись електронним кабінетом призовника, військовозобов’язаного та резервіста для отримання направлення.

Після проходження ВЛК

Ті, кого ВЛК визнає придатними з певними обмеженнями за станом здоров'я, можуть проходити службу у підрозділах забезпечення, ТЦК та СП, навчальних закладах та центрах, медичних підрозділах, а також у підрозділах логістики та зв'язку. Лікарі ВЛК визначають ступінь придатності та конкретні місця служби, де військовослужбовець може виконувати обов'язки, а де – ні. Не входитимуть у список місць для виконання обов’язків наступні підрозділи:

  • спеціальні
  • бойові.

Окрім того, для колишніх «обмежено придатних», які будуть визнані придатними до служби, з 1 травня запроваджено скорочену програму базової загальновійськової підготовки (БЗВП) тривалістю один місяць замість попередніх 45 діб. Оновлена програма передбачає зниження фізичних навантажень та формування окремих навчальних підрозділів (рот або взводів) для цієї категорії військовослужбовців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #ВЛК #ТЦК #БЗВП #придатність
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...