
Втрати ворога: атаки на пункт управління БПЛА, аеродроми та підприємства ВПК

Сили оборони продовжують нищити російських окупантів та ворожі військові об’єкти.
Втрати ворога від початку року сягнули майже 170 тисяч осіб. Російський агресор з початку цього року щодоби в середньому втрачав понад 1300 осіб убитими та пораненими, наголосив Головком Олександр Сирський.
Також під ударами Сил оборони знаходилась низка важливих воєнних цілей противника. Редакція 057 розповість про деякі з них.
Пункт управління дронами в Тьоткіно
За даними Генерального штабу, 4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.
На цьому пункті базувалися екіпажі безпілотних розвідувальних та ударних дронів. В результаті удару ліквідовано до 20 окупантів та знищено їхню техніку.
За даними керівника Центру протидії дезінформації Олександра Коваленка, Тьоткіно на Курщині ще з 2022 року використовується в якості школи БПЛА.
Там вчили росіян спочатку на мавіках, потім працювати скидами, в тому числі по нашим мирним жителям, потім FPV. Ну а зараз там був пункт управління російськими БПЛА, які здійснювали атаки на Сумщину. Ключове - був.
Тим часом, за даними Коваленка, японські ОСІНтери виявили, що росія замінила частину пускових установок ППО С400 та С300 на Далекому Сході макетами.

Зазначу, що за наявною інформацією, росія дійсно перетягнула частину ППО з Далекого Сходу поближче до європейської частини росії, а саме: до порту Усть-Луга, аеродромів Енгельс, Саваслейка, і до Московської області.
Раніше на Далекому Сході росія тримала приблизно 24 пускові установки С400 та 12 пускових С300. Зараз їхня кількість там скоротилася. У росії є втрати ППО внаслідок ударів, через що вони тягнуть їх з Далекого Сходу і намагаються це замаскувати макетами.
Атака на підприємства ВПК та аеродроми
У росії цього тижня були атаковані важливі підприємства ВПК.
У Саранську уражено завод оптоволоконних систем - ключовий елемент російської оборонної промисловості у сфері сучасного військового зв’язку. Він спеціалізується на виробництві оптоволоконних кабелів та систем зв’язку для армії росії, зокрема для дронів на оптоволокні.
В Тулі атаковано АТ «Конструкторське бюро приладобудування» - один із флагманів російського ВПК, спеціалізується на розробці сучасних систем озброєнь, включно з протитанковими комплексами, стрілецькою зброєю та бойовими модулями. Його продукти активно використовуються під час війни в Україні.
Також під атакою був «СПЛАВ» - головний розробник реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) у росії. Саме тут створювали "Гради", "Урагани" й "Смерчі", які активно застосовуються проти українських міст та на фронті. Про це розповів керівник ЦПД Олександр Коваленко.
Підприємство має тісний зв’язок із концерном «Ростех» та залишається одним із пріоритетних виробників зброї для російської армії.Завод оптоволоконних систем в Саранську після удару дуже серйозно постраждав. Оптоволокно - це одна з переваг ворога на фронті за рахунок дронів на оптоволокні. Цей завод повністю забезпечує російську армію оптоволокном. Зараз стоїть питання можливої зупинки його роботи.
Також було уражено два аеродроми ворога:
- Аеродром «Шайковка» у Калузькій області, де базуються Ту-22м3, зберігаються ракети, зокрема Х-22.
- Авіабаза «Кубінка» в московській області, де базуються Су-27, МіГ-29.
Завод «Стрєла» на Брянщині в Сузємці
Попередньо, підприємство більше не може працювати після удару. Завод спеціалізується на виробництві електроніки для оборонного комплексу. Виготовляє трансформатори, дроселі, автотрансформатори з регулюванням напруги, котушки індуктивності, фільтри та інші електротехнічні компоненти. Також завод виробляє радіолокаційне обладнання і співпрацює з корпорацією «Ростех», постачаючи продукцію для підприємств російського військово-промислового комплексу.
«Наші військові били по ньому ще восени минулого року, коли було уражено цехи, склади тощо, а тепер можна говорити про те, що атакою на початку цього місяця, а саме 4 травня, цей завод було фактично знищено», — пишуть аналітики Defense Express.

Супутникові знімки зафіксували ураження основних виробничих будівель та складських приміщень заводу, який був задіяний у постачанні продукції для російського озброєння, зокрема активно співпрацювало з корпорацією Ростех. Також підприємство співпрацює з науково-дослідницьким інститутом радіокомпонентів у Москві, вказали аналітики. Попри близьке розташування до кордону з Україною (орієнтовно у 9−10 км), завод продовжував працювати, допоки його не уразили Сили оборони.
Нагадаємо, втрати ворога: вперше у світі морські дрони ліквідували винищувачі окупантів, - ВІДЕО
Коментарі