• Головна
  • Що таке плитоноска: призначення, особливості та як вибрати
Новини компаній
09:00, Вчора

Що таке плитоноска: призначення, особливості та як вибрати

Новини компаній

Незмінним елементом військової екіпіровки є плитоноска або бронежилет. Враховуючи величезний асортимент таких виробів, для вибору найкращого варіанту необхідно розуміти відмінності між різними моделями, їх переваги та особливості. Пропонуємо вам короткий огляд основних типів плитоносок для того, щоб визначити яка модель буде найкращою для ЗСУ та гарантуватиме комфорт носіння, мобільність і зручність.

Що таке плитоноска: призначення, особливості та як вибрати, фото-1

Види плитоносок: класичні, модульні, штурмові та інші

Чохол для бронежилета завжди виготовляється із міцної тканини Cordura або подібних, що мають посилені шви та гарантують високий захист органів тіла. Але, незважаючи на це розрізняють наступні види:

  • Мінімалістична плитоноска — це легке спорядження, яке зазвичай використовують під одягом. Особливістю такої амунції є відсутність або мінімальна кількість строп MOLLE для збереження гладкого профілю. Окрім того, в такій плитоносці здебільшого немає кишень під МБЗ в камербандах.
  • Модульна плитоноска — це більш модернізована версія спорядження, що має більше елементів, які дозволяють налаштувати виріб під власні потреби користувача: регульовані ремені, MOLLE система для кастомізації (підсумки для магазинів, аптечки тощо). Основна відмінність таких плитоносок у модульності — можливості поєднуватися з додатковими захисними елементами.
  • Тактична плитоноска — спорядження, призначене для професійних військових, спеціальних підрозділів. Серед основних особливостей — наявність кищень для МБЗ на фронтальній та задній панелях, а також боковий захист, а також міцніші матеріали для забезпечення довговічності виробу в жорстких умовах. Іноді таку амуніцію називають штурмовою плитоноскою.
  • Полегшена — це також виріб, призначений для військових, але з мінімально можливою вагою для тактичної плитоноски. Каркасні (або скелетні) камербанди забезпечують хорошу вентиляцію, проте не сумісні з захисними елементами.

На що звертати увагу при виборі?

Рівень захисту броні визначається українським стандартом ДСТУ відповідно до її здатності стримувати кулі певного калібру. Плити для плитоноски — основний елемент захисту в спорядженні, оскільки сама по собі плитоноска не має балістичних властивостей. Тож їх вибір — найважливіший аспект.

Утім обираючи спорядження варто враховувати й інші критерії:

  • Мета використання — знову ж таки бронежилети для цивільних, охорони та для військовослужбовців у бойових умовах мають суттєві відмінності.
  • Зручність та ергономічність — починаючи від анатомічної посадки тактичного спорядження, вентиляції спини, завершуючи наянвістю додаткової фурнітури та місця для кріплення підсумків.
  • Розмір та площа захисту — треба враховувати, що можна використовувати доддтково мʼякий балістичний захист, зокрема в камербандах, чи є кишені під бронеплити.

Якщо плитоноска для військових повинна бути тактичною або модульною, то для цивільного використання повністю підійде полегшений або мінімалістичний варіант. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...