• Головна
  • Відмова від військового обов'язку та непокора: вироки за воєнні порушення за тиждень на Харківщині
15:30, 28 квітня
Надійне джерело

Відмова від військового обов'язку та непокора: вироки за воєнні порушення за тиждень на Харківщині

Відмова від військового обов'язку та непокора: вироки за воєнні порушення за тиждень на Харківщині

На минулому тижні на Харківщині отримали вироки, в тому числі й тільки зі службовим обмеженням, п’ять осіб, винних у воєнних порушеннях.

Безпосередньо за ґратами опинилися двоє з них. Про це стало відомо з вироків судів в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Відмовився йти на передову

Суд визнав уродженця Харкова винним у непокорі (відмові виконати бойовий наказ) в умовах воєнного стану, передбаченому ч. 4 ст. 402 КК України. Встановлено, що 10 лютого 2024 року він відмовився вирушити на позиції в районі Кліщіївки Донецької області, чим підірвав боєздатність підрозділу.

Обвинувачений повністю визнав свою вину, щиро розкаявся та сприяв розкриттю злочину. Враховуючи це, а також те, що він є військовослужбовцем, учасником бойових дій, але характеризується негативно, суд застосував ст. 69 КК України та призначив йому покарання нижче від найнижчої межі санкції статті – 2 роки позбавлення волі, яке на підставі ст. 62 КК України замінено на 2 роки тримання у дисциплінарному батальйоні.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишено без змін до набрання вироком законної сили. Строк відбування покарання обчислюється з дня фактичного затримання – 17 січня 2025 року.

Умовно звільнений знову за ґратами за самовілку

Суд визнав раніше умовно-достроково звільненого уродженця Харкова винним у самовільному залишенні військової частини на понад три доби в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України). Встановлено, що він без поважних причин покинув місце служби 29 грудня 2024 року та повернувся лише 27 січня 2025 року.

Обвинувачений повністю визнав свою вину та розкаявся. Враховуючи його попередню судимість, вчинення нового злочину під час умовного звільнення, суд призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. До цього терміну частково приєднано невідбуту частину покарання за попереднім вироком у розмірі 3 місяців.

Таким чином, остаточне покарання становить 5 років і 3 місяці позбавлення волі. У строк покарання також зараховано час попереднього ув'язнення з 30 січня по 23 квітня 2025 року з розрахунку один день за один день. 

Не захотів служити після участі в АТО через страх війни

Відмова від військового обов'язку та непокора: вироки за воєнні порушення за тиждень на Харківщині, фото-1

Валківський районний суд визнав уродженця с. Охоче Нововодолазького району винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України). Встановлено, що військовозобов'язаний, пройшовши медкомісію та отримавши повістку, 23 вересня 2024 року не з'явився для відправлення до військової частини.

У судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину, пояснивши свій вчинок небажанням залишати матір та страхом перед війною, оскільки мав досвід служби в АТО. Суд не визнав його каяття щирим через відсутність конкретних дій, спрямованих на виправлення ситуації, та не знайшов підстав для звільнення від відбування покарання. Враховуючи обставини справи та особу обвинуваченого, суд призначив йому покарання у виді 3 років позбавлення волі.

Непокора на фронті: покарання замінено службовим обмеженням

Суд визнав уродженця с. Оріховець Підволочиського району Тернопільської області винним у непокорі, тобто відкритій відмові виконати бойовий наказ в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 402 КК України). Встановлено, що 4 грудня 2023 року він відмовився зайняти визначені оборонні позиції в районі Берестового Куп'янського району, чим підірвав боєздатність підрозділу.

Обвинувачений визнав свою вину та розкаявся, є учасником бойових дій, має відзнаку за хоробрість та батьків похилого віку. Враховуючи ці пом'якшуючі обставини, суд застосував ст. 69 КК України та призначив покарання нижче від найнижчої межі санкції статті – 2 роки позбавлення волі, яке на підставі ст. 58 КК України замінено на 2 роки службового обмеження для військовослужбовців з відрахуванням 10% грошового забезпечення в дохід держави. У строк покарання зараховано один день попереднього ув'язнення як три дні службового обмеження.

Злякався мобілізації двічі – отримав умовний термін, працюючи на оборону

Суд визнав уродженця Куп’янська винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України). Встановлено, що він двічі не з'явився за повістками для відправки до військових частин у липні та листопаді 2023 року, бувши придатним до служби та не маючи права на відстрочку.

Обвинувачений визнав свою вину, пояснивши це розгубленістю та зайнятістю волонтерською діяльністю. Наразі він працевлаштований на оборонному підприємстві та має бронювання. Суд визнав щире каяття та роботу на оборону країни пом'якшуючими обставинами, а вчинення злочину в умовах воєнного стану – обтяжуючою.

Враховуючи пом'якшуючі обставини, позитивні характеристики та роботу на оборону, суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, але на підставі ст. 75 КК України звільнив від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки. На нього покладено обов'язки періодично з'являтися до органу пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання та не виїжджати за межі України без погодження.

Варто нагадати, що за порушення мобілізації також можна отримати штраф, тому свій облік потрібно правильно врегульовувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вирок #передова #порушення #мобілізація #покарання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...