
В армію замість тюрми. Одіозний суддя Лазюк вже сержант

Одіозний суддя Сергій Лазюк повинен сісти на 7 років за хабарництво, але своєчасно мобілізувався.
Й таких як він в Україні ціла когорта. Імена найбільш відомих суддів-корупціонерів, які перед вироками вирішили піти до армії оприлюднила голова ГО "Автомайдан" Катерина Бутко в колонці "Української правди."
Українські судді, яких обвинувачують у корупції, знайшли несподіваний спосіб уникнути відповідальності. Замість того, щоб захищатися в суді у змагальному процесі, вони масово мобілізуються, використовуючи положення закону, щоб зупинити свої справи. Ця юридична лазівка загрожує не лише справедливості, але й підриває авторитет правосуддя і може призвести до закриття справ без жодних наслідків для їх фігурантів.
При цьому за Кримінальним кодексом строки давності для притягнення до відповідальності не зупиняються, що дає можливості корупціонерам повністю уникнути покарання та й ще повернутися до старої діяльності у статусі ветерана з УБД. Попри те, що де та як служать ці корупціонери невідомо.
Хто такий Сергій Лазюк?

Сумнівну славу та увагу преси суддя Дзержинського суду Сергій Лазюк здобув ще у середині 2000х, коли став на захист інтересів новообораної міської верхівки Добкіна-Кернеса, та прийняв рішення про законність нових комунальних тарифів, які намагалася оскаржити громадськість.
Він також відхилив позов міської прокуратури про визнання незаконним рішення Харківської міськради щодо присвоєння російській мові на території міста статусу регіональної.
У 2008 році Сергій Лазюк розглядав адмінпротоколи за статтею "Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин у незначних кількостях, без мети збуту" стосовно міського голови Харкова Михайла Добкіна та секретаря міськради Геннадія Кернеса та визнав обох невинними.
2010-го єдиний із усіх представників Феміди присудив противників будівництва дороги через Лісопарк по 15 діб арешту. Це максимум, який міг бути. За це йому було присуджено правозахисну антипремію "Золотий Будяк" у номінації "За порушення права на мирний протест під час захисту громадськістю Харківського міського парку імені Горького", а Верховний суд згодом визнав противоправними дії міліції, а не протестувальників.

В 2016 році Сергія Лазюка затримали "на гарячому" у власному кабінеті. Він отримав хабар у 500 доларів за позитивне рішення про примусове виселення іншої особи з житла
Його декілька разів відстороняли від роботи, але він відновлювався. Та навіть увійшов до колегії суддів, яка має розглядати справу про виділення землі за кооперативної схеми у Харкові, де знову фігурували Добкін та Кернес.
В 2022 році ВАКС все ж таки визнав Лазюка винним за двома епізодами хабарництва - $500 за заочне рішення у справі про усунення перешкод у користуванні квартирою та вимаганні 75 тисяч грн за стягнення позики у півмільйона гривень - та призначив 7 років ув’язнення з конфіскацією майна. Але сісти суддя не встиг.
Як мобілізувався Лазюк?
Адвокати судді подали апеляцію, а ще через рік сам Лазюк мобілізувався до війська. За даними майнової декларації, суддя обіймає посаду головного сержанта-командира міномета у штурмовому батальйоні харківського формування.
Апеляційна палата ВАКС за клопотанням захисників зупинила провадження. Водночас прокурор вважав таке рішення передчасним і просив суд хоча б перевірити можливість Лазюка брати участь у судових засіданнях онлайн.
До речі, мобілізація не завадила Лазюку отримати у 2024 році 460 тис. грн грошового забезпечення судді. Він до речі завжди був максимально обережний, й декларував лише офіційну зарплатню, щоб майно не конфіскували.

Строки давності у цій справі спливають вже наступного року. А це означає, що ще рік війни й він може законно повернутися до судових справ попри шлейф корупційного минулого. Та ще мати ветеранські пільги.